A projekt egyik főiránya a regionális gazdasági növekedés tényezői közül az innovációra, a vállalkozásfejlesztésre, az egyetemek szerepére és a növekedési hatások modellezésére helyezte a fókuszt, különös tekintettel az EU intelligens szakosodási politikájára és több oldalról megvizsgálta a tudásalapú gazdaságfejlesztést meghatározó regionális különbségeket, az ezeket befolyásoló tényezőket a regionális és vállalati innovációs vizsgálatok bázisán.
A projekt második főiránya a Balatont és a kulturális örökséget, a turistákat és a helyi lakosokat helyezte a középpontba. A kutatások a Balatoni és Dél-dunántúli régiókban tapasztalható tendenciákra (pl. öregedő társadalom, népesség elvándorlása, természetben töltött idő felértékelődése), valamint a hazai és a nemzetközi diskurzusban jelen lévő témákra (pl. nyaraló/üdülőingatlan iránti kereslet bővülése, turisztikai céllal utazók mérése és jellemzőinek részletes megismerése, helyi termékek szerepe, egyetem és környezete közötti együttműködés, piaci szereplők közötti tudásmegosztás) is reflektáltak. A kutatási eredmények jelzik a szükséges beavatkozási irányokat, a stratégiai fejlesztési lehetőségeket és egyben a helyi szereplők, döntéshozók felelősségét.
A projekt „Társadalmi innováció” főiránya azonosította a jövő munkapiacával kapcsolatos gazdasági és társadalmi kihívásokat, valamint multidiszciplináris módszertant követve a lehetséges innovatív megoldásokat tártuk fel a nagy társadalmi alrendszerekben. A kutatói hálózat szintetizálta a társadalmi innovációk szerepét a munkahelyeken, ezek hatását a térségi és városi jólét alakulására az öregedő társadalmak korában, különös figyelmet fordítva a munkavállalók újszerű generáció-függő szükségleteire.
A projekt keretein belül a Pannon Egyetemen kialakítottuk a szemmozgást követő kamerákkal felszerelt Marketing Fókuszlabort, amely mind a tudományos, mind a vállalati, elsősorban üzleti, a fogyasztói magatartást vizsgáló kutatásokban játszik fontos szerepet.
A projekt megvalósítása során az egyetemek hallgatókat és fiatalokat vontak be a kutatásokba, ezzel is felkészítve őket a nemzetközi kutatási programokban való részvételre. A megvalósítók olyan képzéseken vehettek részt, amelyek szintén támogatják a felsőoktatási nemzetköziesítési folyamatokat. Megújítottuk és bővítettük a nemzetközi együttműködési hálózatainkat, sok és változatos fórumokon mutattuk be a kutatási eredményeket, modelleket és közel 30 nemzetközi vendégkutatóval dolgoztunk együtt.
A Pannon Egyetem – Pécsi Tudományegyetem – Budapesti Corvinus Egyetem konzorcium teljesítette a vállalt eredményeket, de legfőképpen olyan hazai és nemzetközi tematikus kutatási hálózati együttműködéseket hoztunk létre, ahogy azt a Pályázat támogatója megtervezte, és ahogyan mi azt megálmodtuk!