Országos csúcsot döntött Szirbek Albert

2021. február 10. 14:13 // Forrás: SVSE / Nagy Cecília
A veszprémi Sportolj velünk SE serdülőkorú atlétája, Szirbek Albert a hétvégén új korosztályos csúcsot futott a fővárosi fedett pályás megmérettetés 800 méteres versenytávján. A fiatal versenyző az akkor még VEDAC-színekben versenyző Takács Dávid 2001-ben felállított eredményét múlta felül.

Február első hétvégéjén a serdülő atlétáké volt a főszerep Budapesten, a korosztályos fedett pályás ob-n, ahol a veszprémi Sportolj Velünk SE futói is képviselték egyesületüket. Tóthné Stupián Anikó, Németh Ilona és Nagy Patrik tanítványai kimagasló teljesítményükkel dobogós helyezéseket és egyéni csúcsokat értek el.

A sportverseny legeredményesebb atlétája Szirbek Albert volt, aki szombaton 1500 m síkfutásban második helyezést, míg vasárnap 800 m síkfutásban bajnoki címet szerzet. A hosszabb versenyszámban vezette a futamát, végül nagy hajrában 4:17,67-tel ezüstérmet vehetett át. Másnap a négykörös távon magabiztosan az élre állt és győztesként ért célba.

Az 1:58,81-es időeredménye nemcsak egyéni csúcs, hanem egyben a legjobb magyar serdülő eredmény is lett. A dicsőség Veszprémben marad, hiszen Albert nem akárkinek a csúcsát döntötte meg; az akkor még VEDAC-színekben versenyző Takács Dávid 2001-ben elért 1:58,84-es időeredményét írhatta át a fiatal fiú.

Fotó forrása: SVSEFotó forrása: SVSE

A lányok közül Besenyődi Petra állhatott dobogóra. A szombaton rendezett 300 m síkfutásban Petra 42,16-os egyéni legjobbját teljesítette és ezzel bronzérmet vehetett át. Németh Ilona tanítványa másnap 60 m síkfutásban is rajthoz állt, illetve oszlopos tagja volt a 4x200 m-es váltófutásnak. Az egyéni számban a „B” döntőbe került, ahol futam másodikként ért a célba. 8,22-vel (egyéni csúcs) zárta a versenyt.

Február 06-án Felber Kata Zselyke nyitotta a bajnokságot a 60 m gátfutó mezőnnyel. A 2007-es születésű lány a „B” döntőben 9,31-el nyerte a futamát, ezzel saját korosztályában nem talált legyőzőre. Zselyke 300 m síkfutásban 43,17-es – szintén egyénin csúccsal – idejével a kilencedik helyen végzett. Ezen a távon volt érdekelt még Kerékgyártó Dóra (42,37) és testvére, Zsófia (45,59), Mesics Borbála (45,82), Földesi Léda (45,86), Badics Helka (46,25), Schofhauser Debóra (47,19), Gedra Bettina (48,08) és Csáki Natália (50,86).

A fiúk versenyében Várpalotai Huba 300 m síkfutásban, Kovács Botond pedig 1500 m síkfutásban mutatkozott be. Huba 41,10-el a tizenötödik helyen végzett, míg Botond a hosszabb számban 5:00,40-el zárt. A fiatalok egyéni csúcsokat értek el az első versenynapot és ugyanilyen lendülettel várták a következőt. Elsőként a 60 m síkfutók léptek a pályára. Besenyődi Petra mellett Kerékgyártó Dóra is indult. Dóri szintén a „B” döntőbe került, ahol klubtársa előtt nyerte a futamot 8,15-tel.

A fiúk 800 m síkfutásában Szirbek Albert lenyűgöző futása vitte a nap eredményét, de ugyanitt szurkolhattunk Várpalotai Hubáért is, aki bátor kezdése után végül a 2:20,95-ös egyénijét beállította. A lányok mezőnyében Kerékgyártó Zsófia, Mesics Borbála és Csáki Natália is megküzdött a négy körrel. Zsófi 2:29,32-vel (egyéni) a kilencedik helyen ért célba, Borbála 2:31,78-cal, míg Natália 2:43,09-cel (egyéni) zárt.

A leghosszabb, 3000 m-es síkfutást teljesítette Kovács Botond, aki 10:54,47-tel (egyéni) a nyolcadik helyezést érte el.

A nap és talán a bajnokság legizgalmasabb versenyszáma volt a 4x200 m váltófutás, ahol az SVSE két csapattal is kiállt. AZ „A” váltó 1:50,33-al az ötödik helyen zárt, a csapat tagjai: Felber Kata Zselyke, Kerékgyártó Dóra, Földesi Léda és Besenyődi Petra. A „B” csapat 1:56,21-es időt futott, ezzel tizenegyedikként zártak: Schofhauser Debóra, Gedra Bettina, Sárdi Kíra és Badics Helka összeállításban.