14°C
14°C

Bajnoki címek és fényes medálok

2021. február 23. 19:10 // Forrás: SVSE / Nagy Cecília
A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái két bajnoki cím mellett öt ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza a BOK csarnokban megrendezett fedett pályás atlétikai magyar bajnokságról.

A fővárosi BOK csarnokban rendezték múlt hétvégén az idei fedett pályás atlétikai magyar bajnokságot.

Az SVSE sportolói közül szombaton Kéri Bettina nyitotta a sort, aki 60 m síkfutásban 7,54-es időeredményével a dobogó második fokára állhatott fel.

A távfutók mezőnyében 1500 m-en és 400 m-en is érdekeltek voltak az SVSE kiválóságai.

A hosszabb versenytávon a hölgyek mezőnyében Varga Gréta Barbara vette fel a küzdelmet a felnőttekkel. Kiegyensúlyozott futásával 4:17,34-gyel zárta a szombati napot, ezzel ő is ezüstérmet vehetett át.

A férfiaknál Szögi István Dániel országos csúcstartóhoz méltóan azonnal az élre állt és 3:41,61-es futásával nem is engedte ki a kezei közül a bajnoki címet. Kiss Gergő Xavér hosszas betegség után megmutatta, hogy ismét jó úton halad. 3:45,93-as teljesítményével bronzérmes lett, így ő is ott lesz a márciusi fedett pályás Európa-bajnokságon.

Bartha-Kéri Bianka, az SVSE versenyzője, a női 800 méteres síkfutás győztese a fedett pályás atlétikai bajnokságon a budapesti BOK Csarnokban 2021. február 21-én. MTI/Mónus MártonBartha-Kéri Bianka, az SVSE versenyzője, a női 800 méteres síkfutás győztese a fedett pályás atlétikai bajnokságon a budapesti BOK Csarnokban 2021. február 21-én. MTI/Mónus Márton

A kétkörös versenyben Bartha-Kéri Bianka okozott óriási meglepetést. Az 53,86-os egyéni csúcsa magáért beszél. Óriási küzdelemben – két század különbséggel – az ezüstérmet vehette át. Ugyanebben a versenyszámban Hadnagy Zsóka 59,12-es időeredménnyel ért a célba.

A férfiak mezőnyében 400 m-en Molnár Attila és Kubasi János állt rajthoz. Molnát 49,01-gyel a negyedik helyen végzett, míg Kubasi 50,81-re javította az egyéni csúcsát.

A vasárnap sem telt el izgalmak nélkül. A távfutók 800 m-en és 3000 m-en küzdöttek a bajnoki címért és kimagasló időeredményekért.

A nők négykörös versenyében Bartha-Kéri Bianka az élre állt és vezette a mezőnyt a célig. Klubtársa, Varga Gréta Barbara adta a tempót, Bianka aztán az utolsó körben, leszakítva ellenfeleit óriási hajrába kezdett. 2:03,21-es bajnoki ideje kiváló alapot jelent számára a márciusi fedett pályás Európa-bajnokságra. Gedra Szabina (2:16,50) és Mező Zsófia Márta (2:17,28) egyaránt megjavította az egyéni rekordját a 800 m-es versenytávon.

A férfiaknál Szögi István Dániel 1:47,75-tel, egyéni csúccsal a 2. helyen ért a célba.

A nap leghosszabb futószámában, 3000 m-en Nick Márton és Zsetnyai Ákos bizonyíthatott. A második bolyban küzdöttek az ellenfelekkel. 800 m-rel a vége előtt, a ritmusváltás után Nick sem hagyta magát. 8:37,72-vel, egyéni legjobbjával az 5. helyen végzett, míg Ákos szezonbeli legjobbját teljesítette (8:52,29).

A legjobban várt esemény a 4x400 m váltófutás volt. A férfiaknál óriási küzdelem alakult ki az első három helyen. A Dabosi Marcell, Kubasi János, Kiss Gergő Xavér, Molnár Attila összeállítású csapat az ezüstérmet vehette át a 3:19,16-os eredményért.