Érmekkel a nyakukban térhettek haza

2021. március 2. 19:31 // Forrás: SVSE / Nagy Cecília
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái négy érmet szereztek a fővárosi BOK Csarnokban hétvégén rendezett korosztályos magyar bajnokságon.

A mögöttünk álló hétvégén Budapesten rendezték az U18-as és U20-as korosztály számára a fedett pályás atlétikai magyar bajnokságot. Városunk futóegyesülete, az SVSE több tehetséggel is képviseltette magát a BOK Sportcsarnokban.

Az U20-as korosztályban Molnár Attila aranyozta be a szombatot, 400 m síkfutásban nem talált legyőzőre, 48,82-es idejével mindenkit maga mögé utasított. A fiatalabbaknál Kubasi János 50,54-es egyéni csúcsával felállhatott a dobogó harmadik fokára.

Fotók: SVSEFotók: SVSE

Az 1500 m-es távon két veszprémi vehetett át érmet. A junior korúak között Zsetnyai Ákos 4:00,44-gyel a harmadik helyen végzett, míg az ifik között Kovács Ferenc Soma 4:10,85-tel másodikként zárt.

Vasárnap szintén szép sikereket értek el a veszprémiek. A sort Felber Farkas Ákos kezdte a 60 m gátfutással. Az előfutam után könnyedén jutott a döntőbe, ahol remek futásával és óriási egyéni csúcsával (8,38) a harmadik helyezést szerezte meg az U18-as korosztályban.

A középtáv, azaz a 800 m síkfutás következett. A fiatalabbak mezőnyében esélyeshez méltóan állt rajthoz Kubasi János. A rajtpisztoly eldördülésétől a célba érkezésig bajnokként vezette a mezőnyt és egyéni, 1:54,59-es időeredményével a győztesek dobogófokára állhatott. Ugyanitt Járosi Richárd is egyéni csúcsot ért el 2:03,72-vel. A lányoknál Mező Zsófia Márta (U20) és Birnbauer Dalma (U18) vették fel a harcot a négykörös versenyben. Zsófi 2:19,81-el, míg Dalma 2:32,63-mal (egyéni legjobb eredmény) végzett.

A 200 m versenyszámában, népes mezőnyben Hadnagy Zsókának, Kovács Noéminek, Kozma Nikolettnek, valamint Korpádi Márknak, Orosz Botondnak, Indurain Nicolas Gabrielnek, Gyömörei Somának és Fekete Lőrincnek szurkolhattunk. A legnagyobb meglepetést Hadnagy Zsóka okozta, aki a tegnapi kimagasló 400 m-es futása után ekkor is pazarul alkotott: 25,91-es futása ezüstérmet ért.

A lányoknál Kovács Noémi 26,62-vel egyéni csúcsot ért el, míg Nikolett első versenyén 31,11-es szintén egyéni legjobb futást írhatott be. A fiúknál Márk 25,49-el, Botond 25,65-tel, Nicolas 26,78-cal végeztek, mindhárman egyéni csúccsal. A nagyobbaknál Soma 24,31-es és Lőrinc 25,53-as futása is új egyéni rekord volt.

A nap leghosszabb futószámában, 3000 m síkfutásban volt érdekelt Zsetnyai Ákos. A junior korú, tehetséges fiú megmutatta, hogy a dobogó legfelső foka az övé. Ákos utolsó körös hajrát indított, leszakítva ellenfeleit 8:37,73-mal elsőként haladt át a célvonalon, ezzel megszerezve az SVSE-nek a nap második bajnoki címét.

A mezőnyben Borka Vince az értékes ötödik helyezést érte el: egyéni legjobbat futva 9:05,11-el zárta a hétvégét. A fiatalabbaknál Kovács Ferenc Soma is javította az egyénijét: 8:49,19-el éppen lemaradt a dobogóról. A női versenyben Sigmond Sára 11:55,06-tal a hatodik helyezést érte el.

Az este főszereplői a 4x400 m váltófutók voltak. Az U20-as nők között az SVSE váltója 1:47,64-gyel az ezüstérem tulajdonosai lett. A váltó tagjai: Mező Zsófia Márta, Fábián Éva, Berzsenyi Kata és Hadnagy Zsóka.