2021. május 18.
//
Erik névnap

Ismét legyűrte a VKKFT a Dabast

A Veszprémi KKFT négygólos győzelmet aratott a vendég Dabas együttese felett a kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Fogalmazhatnánk úgy is, hogy a Veszprémi KKFT tét nélküli mérkőzésre készült kedden este: Tombor Csaba tanítványai ugyanis már matematikailag bebiztosították szereplésüket jövőre is a kézilabda NB I-ben. A bakonyiak ezúttal a Dabast fogadták a Veszprém Arénában, amely ellen idén már többször is sikert értek el.

Hári és Kristóf találatával vette kezdetét a találkozó, amelyre hosszú idő után ismét kilátogathattak a bakonyi szurkolók (4. perc: 2-0). Észleltek a vendégek, ám a VKKFT továbbra is tartotta kétgólos előnyét (14. perc: 6-4). Sőt, pár pillanattal később Tóth duplájának köszönhetően már négy volt a különbség (8-4).

Fotók: Baumann BélaFotók: Baumann Béla

A Dabas játékminősége ezt követően azonban feljavult: ütemesen zárkóztak a Pest megyeiek, igaz, a játékrészben egyenlíteniük már nem sikerült (félidei állás: 11-10).

A második felvonás elején ismét megléptek a veszprémieknek (37. perc: 14-11). Magabiztosan kézilabdáztak a hazaiak, tartották előnyüket a továbbiakban is (49. perc: 17-14).

Az ötvennegyedikben Seregi góljával még öt volt az előnye a vendéglátónak, ám a Dabas emberfeletti hajrát produkált (57. perc: 22-20). Az utolsó percekben azonban higgadt maradt a Tombor-csapat, amely így végül négygólos, 25-21-es diadalt aratott.

A Veszprémi KKFT biztosított bennmaradása ellenére újabb két pontra tett szert. Fazekas Gergő és társai vasárnap (18.00) a megyei rivális Balatonfüred alakulatát fogadják az Arénában.

Férfi kézilabda NB I, 14. forduló:
Veszprémi KKFT–Dabasi KC 25-21 (11-10)
Veszprém Aréna. Vezette: Bócz, Wiedemann.
Veszprémi KKFT: Borbély – Tóth P. 2, Kristóf 6, Bugyáki, Vajda 1, Fazekas 3, Hári 2.
Csere: Miklós (kapus), Szeitl, Somogyi 4, Éles B. 1, Seregi 2 (1), Tóth M. 1, Tóth A. 3.
Vezetőedző: Tombor Csaba.
Dabasi KC: Podoba – Kurucz 2, Fekete 3, Török 4, Szöllősi Sz. 3, Koller, Laurinyecz.
Csere: Holló (kapus), Garajszki, Váczi, Antal, Tóth Á. 2 (2), Koller 1, Ács 6 (1), Kende.

Utolsó módosítás: tegnap 21:20
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 26. 2021. május 30. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Cegléd
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 25. 2021. május 23. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Komló
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2020/2021 24. tegnap 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Gyöngyös 29-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I 2020/2021 9. 2021. május 12. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Tatabánya 25-31
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 23. 2021. május 9. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Balatonfüred 31-38