Igaz, napjainkban már kezdünk fellélegezni a koronavírus-járvány harmadik hullámát követően, azt azonban nem felejthetjük, hogy a mögöttünk hagyott időszak törtélnemi mélypontot idézet elő számtalan cég, vállalkozás és sportegyesület életében. Kétségkívül a veszprémi kosárlabdacsapat sem volt egyszerű helyzetben, a csapat mégis fennmaradt és végül a hetedik helyen zárt a másodosztály piros csoportjában.
Ahogy a felnőtt alakulat fiókegyesületében, az utánpótlás színterén is szép eredmények születtek. Mindezekhez a sikerekhez ugyanakkor a játékosok mellett az edzők, illetve minden kolléga munkája kőkeményen szükségeltetett. Igen, akár a gyúró tevékenységén is múlhatnak helyezések, hiszen ha a kosárlabdázók egészsége nem szuperál, vagy éppen lassan regenáróldnak, az sok-sok pontjába kerülhet az adott gárdának.
A HOYA-PE Veszprém hét év után mégis azt látta a legjobb lépésnek, ha fizioterapeutájától megválik a 2020/2021-es idény közben. Németh András hét hosszú éven át tevékenykedett lelkiismerettel a kosarasok mellett, akiknek egészségéért mindig, minden követ megmozgatott. Bandi elmondta, fájjó szívvel búcsúzott.
Rengeteget köszönhetek a veszprémi kosárlabdacsapatnak és Naményi Miklós ügyvezetőnek, hiszen hosszú időn keresztül töretlenül megbíztak a munkásságomban. Úgy vélem azonban, én mindezt viszonoztam is az együttes felé, hiszen gyúróként voltam jelen, mégis minden más tudásomat is megosztottam azért, hogy a játékosok minél hamarabb felépülhessennek. Az idényben ez a bizalom mégis megtört, annak ellenére is, hogy a csapatorvos is sokszor köszönettel fordult az irányomba. Természetesen fájt a búcsú, de a lelkiismeretem tiszta: ahol egy ajtó bezárul, ott kinyílik egy másik.
Oláh Gabriella három év után távozott az utánpótlás-egyesületből, ahol több korcsoport edzőjeként is dolgozott. Legyen szó lányokról, vagy fiúkról a gyermekek nagyon szerették trénerüket. A szülők pedig tisztelték: mindez a búcsú pillanatában is megmutatkozott, hiszen mindenki köszönetet mondott Gabinak.
Hálás vagyok érte, hogy az edzői pályafutásomat Veszprémben kezdhettem el. Rengeteget tanultam a gyermekekektől, akik egytől egyig a szívem csücskei voltak. Öröm volt velük minden perc a pálya szélén, a szülőkkel pedig szintén nagyon jó kapcsolatot ápoltam. Köszönöm nekik, hogy amikor a búcsúzásom kitudódott, akkor egy emberként összefogva biztosítottak az önzetlen támogatásukról.
A HOYA egykori vezetőedzője, Mérész Csaba az elmúlt idényben már szintén a gyermekekkel dolgozott, de összességében egy évtizedet munkálkodott a veszprémi kosárlabda fennmaradásáért. Úgy fogalmazott, nem tervez elszakadni a sportágtól, hiszen ez az élete; a búcsúzás éppen ezért nagyon nehéz volt a számára.
A munkatársaim mellett a komplett kosárlabdacsaládnak, tehát a szülőknek és a gyerekeknek is szeretnék köszönetet mondani. Amit elértünk, az nélkülük nem sikerülhetett volna. Nagyon nehéz volt meghozni ezt a döntést, hiszen a kosárlabda az életem. Sok sikert kívánok mindenkinek a jövő évre!
Az, hogy mi is lesz az előttünk álló idényben városunk felnőtt kosárlabdacsapatával, egyelőre még kérdéses. Naményi Miklós ügyvezető a szezon végi összegző sajtótájékoztatón ugyanis úgy fogalmazott, hogy szeretné ha a klub a jövőben közösségi finanszírozásból, a szurkolók erejével, támogatásukkal tudna fennmaradni amerikai mintára.