2022. május 20.
//
Bernát, Felícia névnap

Könnyed Telekom-diadal Portugáliában

A Telekom Veszprém a játék minden elemében felülmúlta a házigazda Porto csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája hétközi mérkőzésén, amelynek hétgólos vendéggyőzelem lett az eredménye.

Csütörtökön késő este idegenbeli BL-csoportmérkőzés várt a Telekom Veszprémre. A Momir Ilics vezette bakonyiak a sorozat negyedik körében a portugál bajnok, kupa- és szuperkupa-győztes, a Magnus Anderrson irányította Porto otthonába látogattak. A felek a múltban két alkalommal találkoztak a sorozatban: a Telekom mindkét alkalommal könnyed diadalt aratott. Az „Építők” a korábbi körökben hazai közönség előtt a PSG-t, majd a Barcát is felülmúlta, a Kielce otthonában viszont alulmaradt.

A vendégek szerb trénere a balszélső Dejan Manaszkovra térdsérülés miatt nem számíthatott, míg a házigazda svéd edzőjének a szintén balszélen tevékenykedő Diogo Branqinhot kellett nélkülöznie: utóbbi pozitív koronavírustesztet produkált. A Pavilhao Dragao Arénába körülbelül százhúsz veszprémi szimpatizáns is ellátogatott. A drukkerek hallatták is a hangjukat, hiszen a vendég gárda mind támadásban, mind védekezésben pazar játékkal indította a találkozót (15. perc: 2-7).

Rodrigo Corrales is remekelt a Veszprém kapuja előtt. Andersson fürgén időkéréshez is folyamodott, majd emberelőnyös játékra váltott. Ez sem segített a portugálokon, az ötgólos Telekom-fór nem sokkal később már hétre duzzadt (22. perc: 5-12). A sérüléséből maradéktalanul felépülő Rasmus Lauge igazi vezére volt a magyar rekordbajnoknak. A vendégek erőtől duzzadva, magabiztosan kézilabdáztak. Ennek az eredményeként hatgólos előnnyel vonulhatott pihenőre a Veszprém (10-16).

Könnyed diadalt aratott a Veszprém! (archív fénykép)Könnyed diadalt aratott a Veszprém! (archív fénykép)

A fordulást követően sem változott a játék képe: öröm volt a veszprémi kézilabdázók arcára pillantani. A vendégek folyamatosan biztatták egymást, higgadt döntéseket hoztak. Corrales szinte minden második Porto-lövést hárított (40. perc: 13-20). Az ezt követő szakaszban viszont a vendégek – ha csak minimálisan is, de – a fáradtság jeleit kezdték mutatni. A házigazda rögvest vérszemet kapott és elkezdett fokozatosan felzárkózni. Az ötvenedik perchez érkezve 21-24 állt az eredményjelzőn.

A veszprémiek a hajrára összeszedték magukat, ismét öttel vezettek. Magnus Andersson ekkor utolsó időkérést is feláldozta. Mindez nem segített az övéin: a Telekom a hajrában már-már bebiztosította végső győzelmét (55. perc: 21-29). Az utolsó percekben Lukács Péter és Ilics Zoran is bizonyítási lehetőséget kapott. A fiatalok mindent megtettek a gólszerzés érdekében, ám a portugálok megkettőzött erővel léptek fel ellenük. A vége 23-30 lett: a Telekom gyönyörű diadalt aratott!

A találkozót egyébként az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) a hét mérkőzésének titulálta. Így nem maradt el a legjobb teljesítményt nyújtó kézilabdázó elismerése sem. A díjat ezúttal a Veszprém hálóőre, a spanyol Rodrigo Corrales vehette át.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló:
FC Porto–Telekom Veszprém 23-30 (10-16)
Portugália, Pavilhao Dragao Aréna. Vezette: Baumgart, Wild (németek)
Porto: Rema – Areira 5 (2), Mbeunge 1, Silva 6, Iturizza 3, Valdes, Fernandes 1.
Csere: Mitrevszki, Frandsen (kapusok), Salina 2, Cruz 1, Magalhaes 2, Alves 1, Oliveira 1.
Vezetőedző: Magnus Andersson.
Telekom Veszprém: Corrales – Marguc 5 (4), Jahja 4, Sipos, Blagotinsek, Lauge 2, Strlek 1.
Csere: Nenadics 8, Nilsson 2, Maqueda 3, Mahé 4, Lékai, Ligetvári 1, Lukács, Ilics Zoran.
Vezetőedző: Momir Ilics.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
A mérkőzés alakulása: 10. perc: 1-5, 20. perc: 5-10, 40. perc: 13-20, 50. perc: 21-24

Az összecsapást követően Corrales csapata összetartását méltatta. A Portugáliába ellátogató magyar szurkolók irányába pedig köszönetét fejezte ki a legjobbnak megválasztott kapus. Momir Ilics hasonlóan értékelt: a tréner véleménye szerint is a csapategység volt a kulcs a könnyed győzelemhez. Hangsúlyozta, büszke a kézilabdázói teljesítményére.

A B-csoport további mérkőzésein:

Barca (spanyol)–Dinamo Bukarest (román) 36–32 (19–14)

Utolsó módosítás: 2022. május 15. 21:19
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 26. 2022. május 28. 15:05 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 25. ma 19:00 Balatonboglár, NEKA Csarnok NEKA Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, negyeddöntő, 2021/2022 2. 2022. május 18. 19:45 Aalborg, Jutlander Bank Arena Aalborg Telekom Veszprém 37-35
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 24. 2022. május 14. 19:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Dabas 44-29
kézilabda Férfi kézilabda BL, negyeddöntő, 2021/2022 1. 2022. május 12. 19:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Aalborg 36-29