A „kis Veszprém” nagyot harcolt a Füred ellen, de ezúttal sem szerzett pontot

2022. február 20. 19:33
Immáron hét meccse nyeretlen a férfi kézilabda NB I-ben a Fejér-B.Á.L. Veszprém. Tombor Csaba legénysége a 15. forduló vasárnapi, megyei derbijén hazai környezetben, a Március 15. utcai csarnokban maradt alul az esélyesebb Balatonfüred ellen.

Hetvenegy nap után játszott ismét hazai bajnokit a Fejér-B.Á.L. Veszprém kézilabdacsapata, amely NB I-es tagsága óta először léphetett pályára régi-új otthonában, a Március 15. utcai sportcsarnokban. A tabella tizenegyedik helyén álló bakonyiak annak reményében fogadták megyei riválisukat, a harmadik Balatonfüredet, hogy megtörhetik hatmeccses nyeretlenségi szériájukat. Az azonban nehezítette a vendéglátó helyzetét, hogy Tóth Péter sérülés, a füredi kölcsönjátékos Vajda Huba pedig a két klub megállapodása miatt távol maradt.

A magyar válogatott Topic révén az ötödik percben esett a találkozó első gólja, amelyen a veszprémi illetőségű Horváth Péter, Marton Balázs fújta a sípot. Gyorsan jött a válasz Fazekas Gergőtől, aki a kezdő sípszó előtt Éles József klubelnöktől vehette át a 2021-es legjobb férfi utánpótláskorú játékosának járó elismerést. Szöllősi gólját követően Seregi egyenlített Topic kiskiállítását kihasználva (7. perc: 2-2).

Seregi a vezetést is megszerezhette volna, de Andó a második hetest is védte. A szerb Gostovics viszont mattolta Borbélyt, ahogyan Seregi is javított akcióból. Újra az előnyért támadhatott a Tombor-csapat, csakhogy a remeklő Andó Hári büntetőjét is „kottából” védte. Ehelyett a kiválóan védekező BKSE lőtt zsinórban négyet (17. perc: 3-7).

Tombor Csaba előbb időt kért, majd Miklóst küldte be Borbély helyére. Seregi törte meg együttes hétperces gólcsendjét, válaszul György László rendelte magához az övéit, amivel látszólag inkább a mieinknek kedvezett. A továbbra is jól védő Andó mellett Miklós is elkapta a fonalat a kapuban, Fazekas duplájával nyolccal a szünet előtt feljött egyetlen gólra a házigazda (6-7).

Sőt, az egálért is támadhattak Élesék, de Szmetán emberelőnyben a kapufát trafálta telibe. A Füred pedig kihasználta ellenfele hibáit, a duplázó Gostovics, illetve Rodriguez révén négyre nőtt a különbség. Nagyon kellett Fazekas hetese, aki a negyedik veszprémi lehetőséget váltotta gólra, majd Seregi lőtt üres kapus gólt a saját térfeléről (28. perc: 8-10). Varga is teljes pályás gólt jegyzett, amire Szmetán Péter válaszolt hét másodperccel a szünet előtt.

Miklós két védéssel, Széles és Fazekas pedig egy-egy szép átlövéssel kezdte a második felvonást, gyorsan összejött tehát az egyenlítés (11-11). Azonnal meg is élénkült a publikum, Seregi a vezetést is megszerezhette volna, de a ziccer kimaradt. Állandósult az egy-kétgólos vendég előny, ám a Fejér-B.Á.L. nem hagyta leszakítani magát (40. perc: 14-15).

Topic sajnos tarthatatlannak bizonyult, sorra lőtte góljait, ismét elmentek hárommal a Balaton-partiak. Hazai oldalon Seregi villogott, aki sorozatban hármat vágott, majd Fazekas is beköszönt, így a meccs háromnegyedénél már a vezetésnek örülhettek a világos mezesek (18-17).

György László időt kért, csapata pedig – az egyaránt duplázó Topic és Rodriguez révén – négyet lőtt, s ismét megnyugtató előnyre tett szert. Tízzel a vége előtt Szmetán Péter még közelebb hozta alakulatát (20-22), de úgy tűnt, hogy az állandó felzárkózási kényszer rengeteg erőt kivett a házigazdából. A hajrában így elmaradtak az izgalmak, amiben jelentős szerepet vállalt a tizenegy gólig jutó Topic (55. perc: 22-27). Ráadásul előbb a bokáját fájlaló Tóth Márton, majd a derekára eső Tóth József is idő előtt kivált a játékból.

A Veszprém végül tisztes vereséget szenvedett (26-30), a mutatott küzdőszellemre lehet építeni a jővő heti, Kecskemét elleni, kiemelt fontosságú hazai ütközet előtt.

Férfi kézilabda NB I, 15. forduló:
Fejér-B.Á.L. Veszprém–Balatonfüredi KSE 26-30 (9-11)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 750 néző. Vezette: Horváth P., Marton
Veszprém: Borbély – Szmetán P. 3, Széles 3, Bugyáki 4, Tóth J. 1, Fazekas G. 8 (2), Seregi 7
Csere: Miklós (kapus), Éles B., Somogyi, Kristóf, Tóth M.
Vezetőedző: Tombor Csaba
Balatonfüred: Andó – Rodriguez 4, Gostovics 4 (1), Németh B. 1, Topic 11, Szöllősi B. 4, Bóka 2
Csere: Bősz (kapus), Dénes, Kemény, Varga M. 4, Brandt, Szmetán M., Szűcs B.
Vezetőedző: György László
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 2/1

Edzői értékelések

Tombor Csaba: – Abszolút elégedett vagyok a hozzáállással, küzdőszellemmel. Látszik, hogy ezer sebből vérzünk, de aki pályára lépett, hozzá tudott tenni a teljesítményünkhöz. Ennyi kihagyott helyzettel azonban nem tudunk nyerni.

György László: – Remek rangadót, változatos, fordulatos mérkőzést vívtunk, amelyen fontos győzelmet arattunk. A Veszprém nagyon jól játszott, borzasztóan megnehezítette a dolgunkat. A második félidőben többet hibáztak a hazaiak a védőfalunk előtt, így könnyű gólokat tudtunk szerezni. Bár voltak hullámvölgyeink, összességében koncentráltan játszottunk.