2022. június 27.
//
László névnap

Füredi bravúr, veszprémi blamázs – váratlan döntetlen a megyei rangadón

A Telekom Veszprém nyolc góllal is vezetett, végül azonban be kellett érnie egy ponttal a vendéglátó Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I péntek esti találkozóján.

A harmadik a második ellen – a férfi kézilabda élvonal 19. fordulójának péntek esti, Veszprém megyei rangadóján a tizenhárom győzelmet, egy döntetlent és négy vereséget számláló Balatonfüred a tizennyolc siker mellett ugyancsak egy döntetlent számláló Telekom Veszprémet fogadta.

Momir Ilics vezetőedző ezúttal Rasmus Laugénak adott pihenőt, Lékai Máté és Dejan Manaszkov pedig térdsérülés miatt hiányzott a keretből, amelyben helyet kapott az utánpótláscsapat gólerős balátlövője, Pergel Andrej.

Döntetlen a Veszprém megyei rangadón - Fotók: Szente Benjámin (BKSE)Döntetlen a Veszprém megyei rangadón - Fotók: Szente Benjámin (BKSE)

A hazaiak Bóka Bendegúz, Dénes János, Milan Gosztovics és Varga Márton játékát is nélkülözték sérülés miatt. Először kapott lehetőséget azonban a soraikban a 2003-as születésű, többszörös korosztályos válogatott balszélső, Kovács Bence.

Fej-fej mellett haladtak a felek a találkozó elején, a fürediek – Szöllősi Balázs vezényletével – rendre válaszolni tudtak a veszprémi gólokra (5. perc: 3-3). A bakonyiak szellősen védekeztek, a bátran kézilabdázó tópartiak fordítottak, sőt, a 9.minutumban már kettővel vezettek (7-5).

A mieink egyenlítettek, de a BKSE ismét ellépett kettővel, amiben a több védést bemutató Andó is jelentős szerepet játszott. A Telekom magasabb fokozatba kapcsolt, Marguc gyors duplával egalizált (16. perc: 10-10).

Németh ekkor még visszavette a vezetést az övéinek, ráadásul Nilsson a második kétperces kisbüntetését is megkapta. Csakhogy Maqueda, Blagotinsek és Ligetvári beállásával megszilárdította védelmét, Lukács beállásával pedig támadásban is előre lépett a rekordbajnok, amely emberhátrányban is fordítani tudott. Zsinórban hatot lőtt az Építők, miközben Cupara hálója hat percig érintetlen maradt (23. perc: 11-16).

György László második időkérése sem segített, a folytatásban tovább nyílt az olló: Németh találatára Marguc hárommal felelt. Másfél perccel a pihenő előtt Ligetvári nyolcra hizlalta a különbséget, amiből Topic és Rodriguez révén kettőt faragni tudtak a Balaton-partiak (15-21).

Akárcsak az első, a második felvonás eleje is kiegyenlített játékot hozott; öt-hat gól között ingadozott a differencia. A fürgébben, fegyelmezettebben játszó vendéglátó a mínusz négyért is támadhatott, de a lehetőség kimaradt, Nenadics viszont kíméletlenül kihasználta a lehetőségét a túloldalon (40. perc: 20-26).

Rodriguez aztán két szép gólt is jegyzett, majd Dörnyei góljára válaszolt szintén duplával a kiválóan beszálló Szmetán Máté. Váratlanul újra nyitottá vált a találkozó, 24-27-nél időt is kért Momir Ilics, akinek csapata teljesen megtorpant támadásban. Rodriguez után Szöllősi is szépségdíjas gólt jegyzett, tízzel a vége előtt egyetlen gólra zárkózott a közönsége egyre hangosabb biztatását élvező házigazda. Nagyon kellett Ilics Zorán átlövése, de gyorsan válaszolt Topic is (51. perc: 27-28).

Úgy tűnt, hogy némileg fellélegezhet az Ilics-csapat, hiszen Ligetvári, majd a karmesteri pálcát visszakapó Mahé is a hálóba bombázott. Ám a fürediek megérezték a „vérszagot”, Szmetán ismét betalált, majd Ág értékesítette az első lehetőségét (56. perc: 29-30). Blagotinsek és Mahé kisbüntetése után ráadásul kettős emberhátrányba került a rivális. Szöllősi hetesből egalizált, aztán akcióból vezetést is szerzett az övéinek. Az utolsó percbe lépve Ilics időt kért, az addig teljesen passzív Jahja a hálóba bombázott. A végén tehát a győzelemért támadhattak a balatonfürediek, ami végül nem jött össze, de így is pontot szereztek jóval esélyesebb ellenfelük ellen, amire korábban sosem volt még példa az NB I-ben.

Férfi kézilabda NB I, 19. forduló:
Balatonfüredi KSE–Telekom Veszprém 31-31 (15-21)
Balatonfüred, 800 néző. Vezette: Hargitai, Markó
Balatonfüred: Andó – Rodriguez 6, Németh B. 4, Topic 6, Szűcs B. 1, Szöllősi B. 7 (2), Ág 1
Csere: Bősz (kapus), Malinovic 2, Határ, Kemény, Draskovics, Szmetán M. 4
Vezetőedző: György László
Veszprém: Cupara – Marguc 8 (1), Jahja 2, Mahé 3, Nilsson 2, Nenadics 5 (2), Strlek 6
Csere: Corrales (kapus), Sipos, Blagotinsek, Maqueda, Lukács 1, Ligetvári 2, Pergel, Ilics Z. 1, Dörnyei 1

Utolsó módosítás: 2022. május 29. 21:09
kézilabda Férfi kézilabda BL, bronzmeccs, 2021/2002 2022. június 19. 15:15 Köln, Lanxess Aréna THW Kiel Telekom Veszprém 37-35
kézilabda Férfi kézilabda BL, elődöntő, 2021/2022 2022. június 18. 16:15 Köln, Lanxess Aréna Telekom Veszprém Kielce 35-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2021/2022 2. 2022. június 11. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Pick Szeged 29-30