2022. november 30.
//
András, Andor névnap

Egy híján húsz góllal verte a Szeged a „kis Veszprémet”

A címvédő, listavezető Pick Szeged kiütéses győzelmet aratott a bátran kezdő, ám számos üres kapus gólt kapó Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen szombaton a férfi kézilabda NB I-ben.

A Fejér-B.Á.L. Veszprém a héten már bizonyította, hogy felszabadult játékkal, extra egyéni teljesítményekkel a papíron jóval esélyesebb riválisok ellen is képes a bravúrra, miután a Magyar Kupa szerdai negyeddöntőjében imponáló magabiztosággal búcsúztatta a vendég Tatabányát.

Szombat este ennél is nehezebb feladat várt az NB I-ben a kiesési zónától távolodni próbáló bakonyiakra, akik a címvédő, listavezető Pick Szegedet látták vendégül a legendás Március 15. utcai sportcsarnokban. Ráadásul Éles József együtteséből hiányzott az utóbbi időben bombaformában kézilabdázó Széles Ákos. A Tisza-partiaknál pedig a csapatkapitány Bánhidi Bence, valamint Luka Stepancic és Nik Henigman maradt távol sérülés miatt.

Nyitott védekezéssel kezdett a Szeged, de a bakonyiakat ez nem zavarta, akik Éles és Somogyi révén kétszer is vezetni tudtak. Sűrűn záporoztak a gólok, Bodó és Mackovsek bombáival villámgyorsan hármat vágott a bajnok. A veszprémiek átmenetileg ismét előhúzták a tarsolyból a hét a hat elleni játékot, amivel sikerült is meglepni az ellenfelet: Tóth Péter remek ejtése után Vajda volt eredményes (6. perc: 4-4).

Tovább rohantak a csapatok, rengeteg gólt láthatott a szép számú publikum. A Pick vezetett, de rendre jött a válasz a mienktől. Sőt, Fazekas és Hári révén a 8. percben ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző (7-6).

A nagy iramban aztán egyre több hiba – aladott labda, pontatlan átadás – csúszott a vendéglátó játékába, amit 5-0-s szériával büntetett a BL-résztvevő vendégcsapat. A 13. percben időt is kért Éles József, amelyet követően fia, Benedek hétperces gólcsendet szakított meg büntetőből (8-11).

A folytatásban tovább nyílt az olló. Gaber góljára Kurucz még válaszolt, ám ezt követően sorozatban négyszer is megzördült Borbély kapuja (18. perc: 9-16). Érkezett is Miklós, aki védéssel mutatkozott be, de ez sem törte meg a kékmezesek lendületét. Fazekas átlövése utat talált a kapuba, amire néggyel felelt a Pastor-csapat, így már héttel a szünet előtt tíz volt közte (10-20).

Kurucz átlövésből, Tóth Péter pedig egy gyors kontra szépített, ami elég is volt ahhoz, hogy Pastor mester időt kérjen. Különösebb bosszankodni valója azonban már nem volt a spanyol trénernek a hátralévő időben, hiszen alakulata Mackovsek főszereplésével tovább hizlalta fórját (13-25).

A kapuját visszafoglaló Borbély védéseivel, valamint a csereként beállt Seregi és Szemtán Péter góljaival kiválóan tartotta magát a Fejér-B.Á.L. Olyannyira, hogy a 37. percben Vajda találatával ismét egyszámjegyű lett a differencia (18-27).

A házigazda ismét hét a hat ellen vezette támadásait, de ezúttal balul sült el a taktikai fegyver, a Csongrád-Csanád megyeiek labdaszerzéseik után sorra lőhették az üres kapus gólokat. Zsinórban kapott öt gól után Fazekas és Vajda is megzörgette a hálót, de az újabb üres kapus kapott gólok – Mikler is betalált kétszer – miatt nem sikerült közelebb zárkózni (45. perc: 20-35).

A végjátékban sem változott a meccs képe: a teljesen más célokért küzdő Pick könyörtelenül megbüntette a fiatal bakonyi csapat hibáit, ami továbbra is az egészpályás gólokban csúcsosodott ki. A szépségtapaszt Fazekas tetszetős góljai jelentették – a tizennyolc esztendős irányító több megmozdulásával is bizonyította, hogy okkal tartják számon korosztályának legnagyobb tehetségei között a kontinensen (57. perc: 23-38). Az utolsó három percben viszont már csak a hazai háló zörrent, a szegediek fiatal kapusa, Luka Krivokapics kétszer is a betalált, így egy híján hússzal nyert az éllovas (23-42).

Férfi kézilabda NB I, 19. forduló:
Fejér-B.Á.L. Veszprém–Pick Szeged 23-42 (13-25)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Sándor, Szabó B.
Veszprém: Borbély – Tóth P. 2, Éles B. 4 (2), Fazekas G. 5, Vajda 3, Somogyi 2, Hári 1
Csere: Miklós (kapus), Bugyáki, Kurucz 2, Tóth J. 1, Seregi 2, Szmetán P. 1
Vezetőedző: Éles József
Szeged: Alilovic – Sostaric 3, Gaber 4, Frimmel 4, Mackovsek 8, Bodó 6, Bombac
Csere: Mikler 2, L. Krivokapics 2 (kapusok), Tönnesen 2, Garciandia, Rosta 3, Blonz 4, Martins 2, Radivojevics 2, Radvánszki
Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. -/-

Edzői értékelések

Éles József: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk, hiszen a világ egyik legjobb csapatát láttuk vendégül. Már a bemelegítésnél látszott a szegedieken az elszántság, hogy komolyan veszik a meccset. Az egyedüli, amivel elégedetlen vagyok, az a vereség mértéke. A támadójátékunk gyengén működött ma, de látni kell, hogy a könnyű- és a nehézlovasság ütközött össze.

Juan Carlos Pastor: – Mindig alkalommal hangsúlyozom a játékosaimnak, hogy a Pick Szegedet képviseljük, így minden meccset komolyan kell vennünk. Örülök a csapat hozzáállásának.

Utolsó módosítás: 2022. november 26. 19:50
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 12. 2022. december 10. 16:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Budai Farkasok
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 5. 2022. december 6. 17:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatran Presov
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 11. 2022. december 3. 19:00 Balatonboglár, NEKA Csarnok HSA NEKA Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 4. tegnap 18:45 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Montpellier HB 31-39
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 10. 2022. november 26. 16:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatabánya 27-40
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 3. 2022. november 22. 20:45 Lisszabon, Portugália SL Benfica Fejér-B.Á.L. Veszprém 39-35