Az utódok nevében Szabó Péter, a Practical VLS ügyvezető igazgatója köszöntötte a 35 évvel ezelőtt az NB I-be feljutott szakosztály egykori játékosait és vezetőit, majd Porga Gyula polgármester, dr. Temesvári Balázs, a VFC USE elnöke és Finta Péter, az MLSZ Veszprém vármegyei igazgatója méltatta a város sportéletének történelmi jelentőségű eredményét. A jubilálók nevében Glázer Róbert, az akkori helyi aranycsapat vezetőedzője beszélt a siker összetevőiről, melynek kulcsa az egység volt: a futballistától a szertárosig mindenki tudta és tette a dolgát, amivel egy irányba húzta a VSE szekerét.
A résztvevők egy perces néma csenddel emlékeztek az időközben elhunyt játékosokra és stábtagokra. Gyimesi Károly akkori szakosztályelnök külön kiemelte vezetőtársa, Jáhni István, a Városgazdálkodási Üzem igazgatójának érdemeit, aki hosszú időn át jelentős mértékben és önzetlenül támogatta a veszprémi labdarúgást.
Az elődök ünnepléséhez csatlakoztak az utódok képviselői, köztük Pető Tamás vezetőedző és Gunther Zsolt asszisztensedző, az NB III nyugati csoportjában idén aranyérmet nyert Practical VLS szakmai irányítói. Glázer Róbert gratulált a nemrég elért kiváló eredményhez, és értetlenségét fejezte ki, hogy egy bajnokcsapatnak miért kell az aranyérem megnyerésén túl még osztályozót játszani a feljutáshoz.
„És arra emlékszel, amikor…” - kezdetű mondat gyakran elhangzott az ünnepség kötetlen részében, amikor az immár ritkább hajú, nem csak halántékban őszülő és némi súlyfelesleggel is rendelkező ötvenes, hatvanas, hetvenes éveikben járó egykori bajnokok felidézték a 35 esztendővel ezelőtti történéseket. Élsportolói múltjuk negatív és pozitív következményeit egyaránt magukon viselik a kiváló sportemberek. Néhányan kopásos eredetű sérülésekkel bajlódnak. Viszont a jelentős többség labdarúgó-pályafutása befejeztével megtalálta számítását a civil életben, amihez nagy segítség volt az a versenyszellem, ami megtanítja a sportolót nyerni és veszíteni.