Miután néhány hete a Fidesz-KDNP már bemutatta veszprémi képviselőjelöltjeit, most az ellenzéki pártok tömörülése, a Híd a Városért Egyesület is megtette ugyanezt. Ez a civil szervezet az, amely az MSZP, a DK, a Párbeszéd-Zöldek, és a Momentum jelöltjeit vezeti egy zászló alatt a június 9-ei önkormányzati választáson Veszprémben kiegészülve a párt nélküli civilekkel, illetve a mostani bejelentésen már két Reformerek párti jelölt is megjelent.
Az Óváros téren tartott bemutatkozón Hartmann Ferenc, az ellenzék szocialista polgármester-jelöltje úgy fogalmazott, hogy a politikai változás szele egyre erősebb az országban, ennek pedig ők akarnak az élére állni Veszprémben, elsőként az önkormányzaton keresztül.
Hartmann ezután felsorolt néhány olyan témát, amiben az utóbbi években véleménye szerint az ő politikai közösségük ért el sikereket. Ilyen volt a Színházkertbe tervezett parkolóház megvétózása, vagy éppen a Gyárkert jelenlegi funkciójában történő megóvása. Ez utóbbi egyébként némileg kakukktojás, hiszen Porga Gyula korábban többször aláhúzta, hogy marad a jövőben is a Gyárkert, amikor pedig a legutóbbi közgyűlésen arról kellett dönteni, hogy a kultúrpark bekerüljön-e a kiemelt városi fesztiválok sorába – ezzel együtt 150 millió forinttal támogassa az önkormányzat a működését – az ellenzékből több képviselő is tartózkodott a szavazásnál.
Hartmann most is elsütötte az egyik választási szlogenjüket, miszerint „Veszprém a be nem tartott fideszes ígéretek városa” utalva ezzel a 8-as út csatári elágazóig történő fejlesztésére, a 82-es út gyulafirátóti elkerülőjének megépítésére, a Veszprém Aréna bővítésére és az aranyosvölgyi völgyhíd építésére. Utóbbinak terve egyébként Pap János óta az összes városvezető asztalán ott van, eddig Porga jutott a legközelebb a megvalósításához azzal, hogy legalább a Dózsavárosban és a Jutasi útnál megépültek a hídhoz kapcsolódó utak. De megemlítette még, hogy először ők javasolták, hogy a V-Buszon a 14 év alattiak utazhassanak ingyen, ezt végül a városvezetés úgy vezette be, hogy a diákbérleteket jelképes 350 forintért adják.
Visszatérve az ellenzék mostani bejelentéséhez, Hartmann Ferenc szerint Veszprém folyamatosan veszít versenyképességéből, ennek az egyik jele, hogy a város lakossága az elmúlt évtizedben közel 10%-kal csökkent, kevés a bérlakás, a bérek pedig a vármegyei városok átlaga alatt vannak szerinte, illetve kritikát fogalmazott meg a városi cégek veszteségei miatt is.
Hogy ezen változtassanak az önkormányzat irányából Hartmann Ferenc egyenként bemutatta azt a tizenkét embert, akikkel elindulnak a választáson, akik között civilek és pártpolitikusok is voltak, a politikai paletta szélsőségeiből is.
Katanics Sándor régi motoros a veszprémi baloldalon, negyedik ciklusát tölti képviselőként. Az MSZP-ből elsők közt nyergelt át a Gyurcsány-féle DK-ba, majd a viharos szakítás után most mégis egy platformon indulnak újra. Katanics egyébként öt éve megnyerte a gyulafirátóti és kádártai körzetet.
Sőregi Attila a Bakonyalján indul, vele kapcsolatban Hartmann elsősorban a szociális érzékenységét emelte ki. Sőregi egyébként abban a körzetben indul, ahol öt éve ellenzéki színekben Gerstmár Ferenc (LMP) nyert, aki viszont ugyancsak feszült politikai szituációban szakított az egyesült ellenzékkel, jelenleg pedig az Adamecz Zoltán-féle civil szervezettel folytat tárgyalásokat a közös indulásról. A Március 15. utca környékén pedig Mihályi Balázs indul, neki korábban nem sikerült megvernie a fideszes Strenner Zoltánt itt.
A Haszkovón szakszervezetes Guzslován Gábor megismételné öt évvel ezelőtti győzelmét, igaz, hogy már nem a 4-es, hanem a 3-mas számú körzetben. (A 3-mas és 4-es körzetek a lakótelep keleti és nyugati oldalai.) Guzslován helyén az ellenzék azt a Benczik Gabriellát indítja, aki korábban megnyerte a Cholnoky-lakótelepet, most mégis a Haszkovóra cserélte az eddigi körzetét.
Hogy Benczik Gabriella miért adta fel a Cholnoky-t, arra választ ad a szerdai bejelentések egyik nagy meglepetése, Varga-Damm Andrea neve. A Jobbik színeiben az Országgyűlésben is megforduló politikus szintén konfliktusoktól nem mentes módon távozott a szélsőjobboldaliból lett baloldali pártból, hogy aztán saját szervezetként megalapítsa a Reformereket. A veszprémi székhelyű ellenzéki párt többször szólalt fel helyi és országos témákban is, de végül a kitörés nem következett be, így Varga-Damm most az ország helyett egy veszprémi városrészben folytatná politikai tevékenységét.
Ugyancsak a Reformerek pártban politizál Varga-Dammal együtt Kovács Rajmund is, aki listáról került be a közgyűlésbe öt éve, most ismét megmérettetné magát egyénileg a belvárosban.
A 6-os számú választókerületben Somfai Attila indul a Híd a városért színeiben, ő korábban már volt itt az ellenzék jelöltje, valamint a városstratégiai bizottságban is bent ül külső szakértőként.
Csóri Péter viszont teljesen új szereplőként jelenik meg a veszprémi politikában, sőt a városban is, hiszen a Momentum oldala szerint ő a liberális párt nagykanizsai elnöke, Veszprémhez pedig az egyetemi tanulmányai kötik jelenleg. A helyi ellenzék őt indítja Veszprém déli városrészeiben.
Az Egyetemvárosban Dr. Kiss Béla, a vármegyei rendőr-főkapitányság volt gazdasági igazgatója lesz a jelölt, a Jeruzsálemhegyen Illés László, helyi vállalkozó, és ugyancsak az üzleti szférából érkezik a Dózsaváros ellenzéki jelöltje, Kerekes Miklós is.
A kormánypárt és az ellenzéki pártok tömörülése tehát már megnevezte jelöltjeit, korábban pedig az Adamecz Zoltán vezetésével létrejött Együtt Veszprémért civil formáció, valamint a Mi Hazánk Mozgalom is jelezte, hogy terveznek minden körzetben jelölteket indítani, az ő bejelentéseikre még várunk.