Kéri, Kovács és Szögi is bajnok lett!

2024. július 2. 18:15 // Forrás: SVSE
A fővárosban az elmúlt hétvégén rendezett felnőtt atlétikai magyar bajnokságon a veszprémi Sportolj Velünk SE kiválóságai nyolc érmet szereztek. Bajnoki címet vehetett át Kéri Bianka (800 m), Kovács Ferenc Soma (1500 m) és Szögi István Dániel (5000 m) is.

Szombaton 1500 m síkfutásban született óriási SVSE-siker, hiszen az egész dobogó „bezöldült” a férfiaknál. Kovács Ferenc Soma 3:47.17-es időeredménnyel nem talált legyőzőre, mögötte Szögi István 3:47.72-vel ért célba, míg a bronzérmet Szirbek Albert vehette át 3:49.05-tel.

A versenyszámban volt érdekelt Furda Botond is, aki 4:07.79-cel zárt. A nőknél Derdák Sára 4:25.76-tal lépett a dobogó harmadik fokára.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Az első versenynapon, 400 m-en lépett pályára Besenyődi Petra (56.00 – egyéni csúcs), Felber Kata Zselyke (58.89), Ádám Hanna (58.95 – egyéni csúcs) és Béry Bálint (51.00). 3000 m akadályfutásban Nagy Nóra a negyedik pozícióban ért be 11:42.09-es idővel.

Másnap a 800 m-es síkfutók kezdték az éremhalmozást. Kéri Bianka 2:05.06-tal szerezte meg a bajnoki címet, míg a férfiaknál Kovács Ferenc Soma 1:50.43-mal a harmadik helyen zárt.

5000 m síkfutásban Szögi István Dániel nyakába került az arany (14:11.17). A nyolcadik érmet pedig a női 4x400 m váltócsapat vette át 3:46.42-vel (Ádám Hanna, Felber Kata Zselyke, Besenyődi Petra, Kéri Bianka).

Vasárnap rajthoz állt Besenyődi Petra 200 m-en, aki a döntőben 24.59-cel a hatodik lett. Derdák Sára (2:12.14), Felber Kata Zselyke (2:16.84) és Mező Zsófia (2:28.12) 800 m síkfutásban voltak érdekelt.

A férfiaknál a kétkörös versenyben szurkolhattunk Babics Marcellnek is (1:53.28), míg a nap végén a gátfutóké volt a főszerep: Felber Farkas Ákos 110 m gátfutásban 14.37-es egyéni csúccsal jutott a döntőbe, ahol tovább javítva azt, 14.12-vel a negyedik helyen zárta a versenyt.