A régiós edzéseken a technikai alapok mellett a hangsúly a gyors döntéshozatalon, a játékhelyzetek megoldásán és a csapatmunkán van. Simon Dominik számára az edzések már most rengeteg újdonságot tartogatnak – elmondása szerint különösen sokat tanul arról, hogyan lehet gyorsabban és jobban dönteni a pályán. Bár az edzések kemények, a fiatal veszprémi kosaras minden új ismeretet igyekszik hasznosítani a saját klubcsapatában is.
A különböző egyesületekből érkező játékosokkal való közös munka is komoly élményt jelent számára. Mint mondja, más csapatok játékosaitól is lehet tanulni, de úgy érzi, a VUKE-nál kapott képzés komoly előnyt jelentett számára. Az ottani egyéni foglalkozások segítettek abban, hogy könnyebben alkalmazkodjon az új közeghez és a változatos játékszituációkhoz.
A program során olyan gyakorlatokat is megismerhetett, amelyekben a jó és gyors döntéshozatal fejlesztése állt a középpontban. Ezeket most már tudatosan igyekszik beépíteni a saját játékába. Úgy véli, a válogatott programban való helytálláshoz elengedhetetlen a maximális koncentráció, a saját edzésmunkája pedig nagyban hozzájárul ahhoz, hogy bírja a tempót és folyamatosan fejlődni tudjon.
Dominik a közelgő Négy Régió Tornájára is komoly célokkal készül. Szeretné megmutatni, hogy lehet rá számítani – nemcsak pontszerzőként, hanem csapatemberként is. Fontosnak tartja, hogy a játékosok segítsék egymást, hiszen nem csak az egyéni teljesítmény, hanem az együttműködés is kulcsfontosságú. A tornát lehetőségként éli meg: célja, hogy önbizalmat szerezzen, bátrabban kommunikáljon a pályán, és ezekkel az új tapasztalatokkal térhessen vissza Veszprémbe, hogy csapatát még hatékonyabban segíthesse.