Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Agrárminisztérium

11,5 milliárd forintot nyertek állattelepek fejlesztésére a Veszprém megyei gazdák gazdaság 11,5 milliárd forintot nyertek állattelepek fejlesztésére a Veszprém megyei gazdák Az erről szóló támogatói okiratot hétfő délután vehették át Nagy István agrárminisztertől a Hangvillában. 2021. július 5. 18:01 Megalakult a Nemzeti Állatvédelmi Tanács állatvédelem Megalakult a Nemzeti Állatvédelmi Tanács Közös érdekünk, hogy az állatvédelem és az állatjólét ügye Magyarországon a jövőben is biztos pillérekre, tudományos és szakmai alapokra épüljön - jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Nemzeti Állatvédelmi Tanács alakuló ülésén, kedden. Ovádi Péter, miniszteri biztos további tervekről és futó projektekről is beszélt. 2021. április 13. 13:08 Mérföldkő az állatvédelmi program megújításában: online kérdőíven bárki elmondhatja véleményét állatvédelem Mérföldkő az állatvédelmi program megújításában: online kérdőíven bárki elmondhatja véleményét Újabb szakaszába lépett a Nemzeti Állatvédelmi Program megújítása, a párbeszédbe immár bárki bekapcsolódhat a vasárnap elindított online felületen. Az agrárminiszter és Ovádi Péter Budapesten, az ország legnagyobb állatmenhelyén mutatták be azokat a témákat, amelyekben egy hónapig várják mindenkinek a véleményét. 2021. február 7. 12:53 Miniszteri biztosnak nevezték ki Ovádi Pétert Miniszteri biztosnak nevezték ki Ovádi Pétert A Nemzeti Állatvédelmi Program megújításáért és végrehajtásáért felelős miniszteri biztossá nevezték ki Ovádi Pétert, Veszprém országgyűlési képviselőjét október 1-től, derül ki a Magyar Közlönyből. 2020. október 6. 4:00 Szavak helyett cselekvés a fontos a fiatal konzervatívoknak Szavak helyett cselekvés a fontos a fiatal konzervatívoknak A jövőnk a természeti értékeink minőségén és mennyiségén is múlik, hangzott el hétvégén a Fidelitas Zöld kabinetjének veszprémi workshop-ján. A jobboldali ifjúsági szervezet vendégeként Papp Zsolt vidékfejlesztésért felelős helyettes államtitkár is elárult néhány részletet az új agrárpolitikai stratégiából. 2020. július 11. 4:00 Egyre több fa fog körbevenni minket Egyre több fa fog körbevenni minket Csak Veszprém megyében 283 ezer facsemetét és több mint 14 tonna magot ültetnek el az állami erdőgazdaságok az előttünk álló időszakban. Az élhetőséget segítő és a klímaváltozást ellensúlyozó akció keretében három facsemetét már el is ültetett a VERGA Zrt. a városban, a Kálvin János parkban péntek délelőtt. 2019. november 8. 17:32
közélet
Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson. 'Menthetetlenül egyek vagyunk' - Veszprémben is megemlékeztek Trianonról Közösen helyezte el az emlékezés rózsáját a veszprémi Trianon-emlékműnél Porga Gyula polgármester, Sótonyi Mónika alpolgármester, Varga Tamás alpolgármester és dr. Gáspár Levente országgyűlési képviselő a nemzeti összetartozás napján rendezett városi megemlékezésen. Itt nem a kilométerek számítanak, bárki csatlakozhat a Veszprémi Tekergőhöz A legtöbb sporteseményen eredményeket hirdetnek, helyezések születnek és stopperórák mérik a teljesítményt. A Veszprémi Tekergő azonban egészen másról szól. Itt nem az a fontos, hogy ki teker a leggyorsabban vagy a legtöbb kilométert, hanem hogy minél többen nyeregbe pattanjanak, és felfedezzék Veszprém biztonságos kerékpárútjait. A közönségkedvenc elismerése – Gasper Marguc Pro Meritis-érmet vehetett át A magyar bajnok és kupagyőztes One Veszprém férfi kézilabdacsapatának távozó szlovén jobbszélsője, Gasper Marguc szerdán Pro Meritis-érmet vehetett át Veszprém polgármesterétől, Porga Gyulától. Újra terjed a szőlővész a Balatonnál – közös védekezés szükséges A Balaton borvidékein a tavalyi szezon után újra egyre nagyobb kihívást jelent a szőlő aranyszínű sárgaságát okozó fitoplazma fertőzés, amely az amerikai szőlőkabóca közvetítésével rohamosan terjed a szőlőültetvényeken.
sport
Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén. Premier League: Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói. MotoGP: Marc Márquezé a pole a Balaton Parkban A címvédő Marc Márquez, a Ducati spanyol versenyzője szerezte meg a legjobb rajthelyet a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Magyar Nagydíjának szombat délelőtti időmérő edzésén a Balaton Parkban. Rossi: két-három cserét már megérzünk mezőnyben Marco Rossi szövetségi kapitány szerint többek között azért esett vissza a 65. perctől a magyar labdarúgó-válogatott teljesítménye a finnek ellen 2-1-re megnyert barátságos mérkőzésen, mert két-három cserét mezőnyben már megérez a csapata. MotoGP: Acosta az élen a délutáni edzésen a Balaton Parkban Pedro Acosta, a KTM spanyol versenyzője volt a leggyorsabb a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság péntek délutáni edzésén a Balaton Parkban. Büntetők után hátrányban a Vehír Veszprém a bronzpárharcban A VEHIR.HU Futsal Veszprém 2-2-es döntetlent követően büntetők után maradt alul péntek este hazai pályán a DEAC ellen, a férfi futsal NB I bronzpárharcának harmadik mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása így 2-1-re módosult a debreceniek javára, vagyis a Veszprém hátrányból várhatja a jövő hétfői folytatást. Magyar-finn: Varga duplájával hazai siker A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a finn csapatot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.