Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

világnap

Az időseket ünnepelték Az időseket ünnepelték Zenés műsorral kedveskedett a veszprémi időseknek az Agóra az idősek világnapján pénteken. 2022. szeptember 30. 11:07 Amíg van ember a Földön, lesz színház is Amíg van ember a Földön, lesz színház is Az idei színházi világnap üzenetét Helen Mirren fogalmazta meg. 2021. március 26. 11:48 A fiataloknak mondtak köszönetet az idősek napján A fiataloknak mondtak köszönetet az idősek napján Elismeréseket adtak át az idősek napja alkalmából csütörtök délelőtt a Városházán. 2020. október 4. 4:10 Amikor összefonódik a kávé és a művészet Amikor összefonódik a kávé és a művészet A kávé a legerősebb kapocs gazdasági, politikai és társadalmi szempontból, hiszen az ivóvíz után a világ legnépszerűbb itala és a legelfogadottabb hatóanyag tartalmú szer. A kávé és a kávézás különleges kapcsolatot ápol a művészettel is. Ezt a kapcsolatot a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria együttműködésével a Sole Mizo Zrt. is kihasználta és Vidd magaddal a művészet élményét! szlogennel festményekbe zárt kávékülönlegességeket dobott a piacra. 2020. november 15. 4:00 Isten a reménykeltő emberek képében van jelen Isten a reménykeltő emberek képében van jelen A három legnagyobb keresztény felekezet részvételével tartottak érseki szentmisét, valamint ökumenikus imádságot a Csolnoky Ferenc Kórházban a betegek világnapja alkalmából kedden. Az eseményen kiszolgálásra került a betegek szentsége is. 2020. február 12. 10:13 Egzotikus kiránduláson vehetnek részt a nyugdíjasok az Állatkertben Egzotikus kiránduláson vehetnek részt a nyugdíjasok az Állatkertben Péntek délelőtt lezajlott az első nosztalgia séta, melyen a Veszprémi Nyugdíjas Klubok szervezésében vehettek és még vehetnek részt a nyugdíjasok. 2019. október 4. 20:37 Generációk találkoztak az idősek világnapján Generációk találkoztak az idősek világnapján Kulturális programmal köszöntötték a nyugdíjasokat az Idősek világnapján, kedden az Agórában. 2019. október 1. 17:32
közélet
Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Marguc-ot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson. 'Menthetetlenül egyek vagyunk' - Veszprémben is megemlékeztek Trianonról Közösen helyezte el az emlékezés rózsáját a veszprémi Trianon-emlékműnél Porga Gyula polgármester, Sótonyi Mónika alpolgármester, Varga Tamás alpolgármester és dr. Gáspár Levente országgyűlési képviselő a nemzeti összetartozás napján rendezett városi megemlékezésen. Itt nem a kilométerek számítanak, bárki csatlakozhat a Veszprémi Tekergőhöz A legtöbb sporteseményen eredményeket hirdetnek, helyezések születnek és stopperórák mérik a teljesítményt. A Veszprémi Tekergő azonban egészen másról szól. Itt nem az a fontos, hogy ki teker a leggyorsabban vagy a legtöbb kilométert, hanem hogy minél többen nyeregbe pattanjanak, és felfedezzék Veszprém biztonságos kerékpárútjait. A közönségkedvenc elismerése – Gasper Marguc Pro Meritis-érmet vehetett át A magyar bajnok és kupagyőztes One Veszprém férfi kézilabdacsapatának távozó szlovén jobbszélsője, Gasper Marguc szerdán Pro Meritis-érmet vehetett át Veszprém polgármesterétől, Porga Gyulától. Újra terjed a szőlővész a Balatonnál – közös védekezés szükséges A Balaton borvidékein a tavalyi szezon után újra egyre nagyobb kihívást jelent a szőlő aranyszínű sárgaságát okozó fitoplazma fertőzés, amely az amerikai szőlőkabóca közvetítésével rohamosan terjed a szőlőültetvényeken.
sport
Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Marguc-ot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén. Premier League: Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói. MotoGP: Marc Márquezé a pole a Balaton Parkban A címvédő Marc Márquez, a Ducati spanyol versenyzője szerezte meg a legjobb rajthelyet a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Magyar Nagydíjának szombat délelőtti időmérő edzésén a Balaton Parkban. Rossi: két-három cserét már megérzünk mezőnyben Marco Rossi szövetségi kapitány szerint többek között azért esett vissza a 65. perctől a magyar labdarúgó-válogatott teljesítménye a finnek ellen 2-1-re megnyert barátságos mérkőzésen, mert két-három cserét mezőnyben már megérez a csapata. MotoGP: Acosta az élen a délutáni edzésen a Balaton Parkban Pedro Acosta, a KTM spanyol versenyzője volt a leggyorsabb a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság péntek délutáni edzésén a Balaton Parkban. Büntetők után hátrányban a Vehír Veszprém a bronzpárharcban A VEHIR.HU Futsal Veszprém 2-2-es döntetlent követően büntetők után maradt alul péntek este hazai pályán a DEAC ellen, a férfi futsal NB I bronzpárharcának harmadik mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása így 2-1-re módosult a debreceniek javára, vagyis a Veszprém hátrányból várhatja a jövő hétfői folytatást. Magyar-finn: Varga duplájával hazai siker A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a finn csapatot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.