11°C
11°C

NB I/B: döntetlen a megyei rangadón

2014. március 15. 20:57
Kiélezett, jó mérkőzésen az utolsó pillanatban csente el az egyik pontot a Füred otthonában az MKB-MVM II a kézilabda NB I/B Nyugati csoportban.

Nem kezdték jó előjelekkel a hazaiak az összecsapását, hiszen az Orosházán megsérült Mátó mellé csatlakozott a junior válogatott edzőmérkőzésén lesérült Bánhidi is. Utóbbi góljai és védőjátéka nagyon hiányoztak a hazaiaknak.

A Füred kapta el jobban a fonalat, amely a félidő közepéig stabilan tartotta kétgólos előnyét. A játék megtorpanását látva rövid egymásutánban kikérte az idejét mindkét edző. Ebből a tópartiak jöttek ki jobban, mert a 24. percben már öt góllal vezettek (14:9). Ekkor egy meg nem adott hazai találat, majd egy füredi kiállítás után visszatalált a meccsbe a vendégcsapat – számolt be a BKSE honlapja.

A szünet után a fürediek az öltözőben ragadtak, így egyre zárkózott a Csoknyai-csapat. 5:2-es szériával jelezte a vendéglátó, hogy magára talált (38. perc: 20:16), de nem adta fel a Veszprém sem, amely emberhátrányban zárkózott, majd a 45. percre ki is egyenlített (21:21). Kemény találata egy ötperces füredi gólcsendet tört meg. Újra rendre a hazaiak vezettek, sőt, a véghajrára ismét megnyugtató előnyük kezdett kirajzolódni (55. perc: 29:26.).

Még hárommal a vége előtt is állt a hazaiak háromgólos előnye, de ami utána jött, rémálommal ért fel a hazai drukkereknek. Sorozatban háromszor is a kapufán csattant a labda a füredi támadások után, míg a másik oldalon minden lövés után a hálóban kötött ki a játékszer. Tíz másodperccel a vége előtt már éppen letette volna a „T” betűt György László, de kivárta a ziccerben betörő játékosát, aki újra csak a kapufát találta el, míg a lerohanásból kiegyenlített az MKB. Az iksznek a bakonyiak örülhettek jobban, hiszen szinte végig ellenfelük vezetett.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport,19. forduló:
BKSE II–MKB-MVM Veszprém II 30:30 (15:12)
Balatonfüred, 500 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
BKSE II: Komendánt 1 – Bujtár 1, Pordán 2, CSÓKA 3, Kemény 2, GYŐRI 5, BÓKA 8 (4). Csere: Árki (kapus), Törteli 3, Faluvégi 3, Vasvári, Németh 2, Éliás. Edző: György László.
MKB-MVM II: Borbély – Kisék B. 2 (1), Horváczki 1, LIGETVÁRI 9, Szeitl, PRICZEL 4, Gyene 2. Csere: Kisék M. (kapus), Gulás, Vizes 2 (2), Pásztor, ZAKICS 7 (1), Kancel 2, Albert Tóth, Bujdosó, Horváth 1. Edző: Csoknyai István.
Kiállítások: 6 perc, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4.