12°C
12°C

Több volt benne

2016. szeptember 24. 20:15
A Telekom Veszprém U23-as csapata végletekig kiélezett meccsen maradt pont nélkül a másodosztályú kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában.

Szombat délután a Telekom Veszprém utánpótláscsapata követte a Veszprémi KSE-t a Március 15. utcai sportcsarnok parkettáján. Rapatyi Tamás legénysége a kétpontos Százhalombattát fogadta az NB I/B harmadik fordulójában.

Rohanós kézilabdát játszott mindkét együttes. A hullámzó találkozón hol a Veszprém, hol a Százhalombatta kezében volt a vezetés. Negyed óra elteltével kéz a kézben (7:7), fél óra után minimális vendég előnnyel álltak a felek egy teljesen kiegyenlített játékrészt produkálva. A Veszprém hektikus játékát a gyönyörű megoldások mellett a ki nem kényszerített hibák jellemezték, s a vendég együttesnek is voltak rövidzárlatai (30. perc: 13:14).

Archív fotóArchív fotó

Fordulás után 6-2-es szériával rajtolt a „kis Veszprém”. Hári triplázott, Kristóf duplázott, majd végül Szakály zárta a kiváló szériát (36. perc: 19:15). Kupaktanácsot tartott a Százhalombatta, amely Soproni vezérletével újra megérkezett vendéglátója nyakára (39. perc: 20:20). A végjátékig aztán egyik csapat sem hagyta ellépni ellenfelét.

Az utolsó két minutumra kétgólos vendég előnnyel fordultak a felek. Kristóf egy gólra csökkentette a különbséget, majd Szél fogott labdát. Az egyenlítésért támadott a Veszprém, ám Forgács lépéshibát vétett a nagy igyekezetben. Kevesebb, mint egy perc volt vissza a találkozóból, amikor a vendégek mestere időt kért. A Veszprém sikeresen kivédekezte ellenfele utolsó offenzíváját, s húsz másodperce maradt az egalizálásra. A blokkról lepattanó lövést bravúrral fogta a vendégek portása, amivel mindkét pontot elvitte a bakonyi megyeszékhelyről (28:29).

Férfi kézilabda NBI/B Nyugati csoport, 3. forduló:
Telekom Veszprém U23–Százhalombattai KE 28:29 (13:14)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 100 néző. Vezette: Natkay, Szalay.
Veszprém: Szél – Szakály 5, Huber 2, Forgács 4, Dávid, Kristóf 6, Hári 7. Csere: Janka, Blázsovics (kapusok), Bábos, Márton, Vass 4 (3), Petróczy, Szmetán, Lakatos. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.
Százhalombatta: Pásztor, Kurán (kapusok), Soproni I. 8 (5), Soproni B. 5, Kónya 4, Gálli 3, Tarjányi 2, Keresztes 2, Rivnyák 2, Gyurcsovics 2, Félegyházi 1, Rádler, Oláh, Kővári, Kohut, Balázs. Vezetőedző: Molnár József.
Kiállítások: 2 perc, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5.

Edzői értékelések

Rapatyi Tamás: – Gratulálok a fiúknak a hozzáálláshoz és a küzdéshez. Ifjúsági csapatunk maximálisan megállta a helyét ma a felnőtt mezőnyben. A gyerekek mindent megtettek annak érdekében, hogy pontot szerezzünk, sajnos az igyekezetért nem osztanak pontot. Óriásit léptünk előre az előző találkozónkhoz képest.

Molnár József: – Nehéz mérkőzést vívtunk. Hatalmas tisztelet Rapatyi kollégámnak, mert egy ificsapattal nagyon komoly ellenállást tudtak tanúsítani. Igaz, a meccs alakulásához mi is hozzátettünk a saját butaságainkat. Kiváló csapatmunkát játszott az ellenfél, nekünk pedig annyi a pozitívum, hogy két ponttal utazhatunk haza.