17°C
17°C

’Lemásoltuk a BL-döntős összeomlást’

2016. október 3. 21:10
A félidőben hat góllal ment, aztán rég nem látott összeomlást hozott össze a Telekom Veszprém utánpótláscsapata a másodosztályú kézilabda-bajnokságban.

Kőkemény védekezéssel, taktikailag érett játékkal, tervszerűen indította mérkőzését a „kis Veszprém” az NB I/B Nyugati csoportjának negyedik fordulójában a csurgói U23-as gárda ellen. Olyannyira, hogy akár hatgólos előnyét is überelhette volna Rapatyi-gárda, ha pontosabbak a veszprémi befejező kezek (11:17).

Jó kezdés után összeomlás - archív fotóJó kezdés után összeomlás - archív fotó

Fordulást követően sem utalt arra semmi, hogy baj lehet ezen a találkozón, a 44. percben még néggyel mentek a vendégek (18:22). Ekkor azonban totálisan összeomlott a Veszprém, amelynek semmi nem jött össze a folytatásban. A szintén fiatal erőkből álló Csurgó vérszemet kapott, s megfordította a mérkőzést (29:26).

Férfi kézilabda NBI/B, Nyugati csoport, 4. forduló:
Csurgó U23–Telekom Veszprém U23 29:26 (11:17)
Csurgó, 100 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.
Telekom Veszprém U23: Szél – Szakály 9, Tóth A. 4, Kristóf 3, Szeitl 5, Ubornyák 1, Molnár 3. Csere: Nagy (kapus), Hári 1, Bábos, Petróczi, Huber, Szmetán, Forgács. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/2.

Edzői értékelés

Rapatyi Tamás: – Az első félidőben a megbeszéltek szerint játszottak a fiúk, de nekem már akkor sem tetszett a sok kihagyott ziccerünk. Ekkor még megmentett minket a védekezésünk, aztán a második félidőben teljesen elbizonytalanodtak a fiúk a kihagyott lehetőségek miatt. Gyakorlatilag összeomlott a csapat. Saját magunkat hoztuk nagyon rossz helyzetbe. Négy hetest, s összesen tíz ziccert rontottunk. Egy játékosom sem maradt a hajrára, aki előrébb tolta volna a szekerünket. Kis túlzással az játszódott le, amit a BL-döntőben is láthattunk.