Hátrányból fordítottak, először nyertek

2016. október 9. 16:47
A Telekom Veszprém U23-as legénysége hibátlan második félidei teljesítményének köszönhetően múlta felül a vendég fehérváriakat a másodosztályú kézilabda-bajnokság szombati játéknapján.

Rapatyi Tamás legénysége négy kör után pont nélkül várta a találkozót, míg a vendég Alba MÁV Előre gárdája egy győzelem és egy döntetlen mellett két vereséget számlálhatott.

Az első játékrészben sem támadásban, sem védekezésben nem sikerült koncentrált, összeszedett kézilabdát bemutatnia a „kis Veszprémnnek”, így négygólos hátránnyal vonult a szünetre (14:18).

Szünet után aztán másik arcát mutatta a Telekom U23. Pattogós védekezés társult a harapós támadójátékkal, melynek eredményeként magabiztos győzelmet arattak a hazaiak (33:30).

Férfi kézilabda NBI/B, Nyugati csoport, 5. forduló:
Telekom Veszprém U23–Alba MÁV Előre 33:30 (14:18)
Március 15. utcai sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Sándor, Szabó.
Veszprém: Szél – Szakály 9, Huber, Kristóf 3, Szeitl 5, Süle 3, Hári 3. Csere: Blázsovics (kapus), Forgács. Dávid 1, Ernyei 1, Vass 8 (8). Edző: Rapatyi Tamás.
Hétméteresek: 9/8, ill. 2/2.
Kiállítások: 16, ill. 14 perc.

Edzői értékelés

Rapatyi Tamás: – Az első félidőben nem állt össze a védekezésünk, s a támadójátékunk sebességével sem voltam elégedett. Ezeket beszéltük át a szünetben. A második játékrészre kijavítottuk a hibákat: határozott kemény védekezéssel és gyors támadójátékkal megérdemelten győztünk.