A végére elfáradtak

2016. október 15. 16:04
A Telekom Veszprém U23-as legénysége ötgólos vereséget szenvedett Pécsen, a másodosztályú kézilabda-bajnokság pénteki játéknapján.

Rapatyi Tamás együttese remekül kezdte a találkozót, a huszadik percig fej-fej mellett haladtak a felek (9:9). Ezt követően megjelentek a mentális fáradtság jelei a bakonyi legényeken, amit remekül használt ki a Pécs. Nyolc-kettes rohamát után megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenni a Baranya megyei alakulat (17:11).

Fordulást követően hat perc alatt négy gólt dolgozott le hátrányából a „kis Veszprém” (36. perc: 18:16), amely a hajárig nem is hagyta meglépni ellenfelét (45. perc: 21:19). Az utolsó negyedórában aztán újra fáradni látszott a Veszprém, melyet Fortuna sem vett kegyeibe. A végén elmaradtak az izgalmak, az utolsó hat percre négygólos fórral ment a Pécs, amely végül 33:28-as arányban diadalmaskodott.

Férfi kézilabda NBI/B, Nyugati csoport, 6. forduló:
Pécsi VSE – Telekom Veszprém U23 33:28 (17-11)
Pécs, Lauber Dezső Sporcsarnok, 200 néző. Vezette: Kiu Gábor, Kui Tamás.
Veszprém: Szél – Hári 5, Süle 3, Kristóf 2, Huber 2, Szeitl 4, Szakály 7. Csere: Blázsovics, Nagy B. (kapusok), Forgács 1, Vas 4 (4), Hanák, Petróczy, Ernei. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.

Edzői értékelés

Rapatyi Tamás: – Mindkét félidőt remekül kezdtük, aztán kiütköztek a fiúkon a mentális fáradtság jelei, mivel nem tudtam megfelelően forgatni a belső hármast. Meccsről-meccsre jobbak vagyunk, maximálisan elégedett vagyok a srácok által elvégzett munkával. Úgy gondolom, hogy a legjobb helyen vannak az egyéni fejlődés szempontjából.