Pontot rabolt a „kis Telekom” a kultúra városából

2019. október 6. 23:53
Az első játékrészt eggyel nyerte, végül azonban 24-24-es döntetlent játszott a Telekom Veszprém U21 a Pécsi VSE otthonában vasárnap este a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának negyedik fordulójában.

Idénybeli első vendégszereplésére készült a Gulyás Péter vezette Telekom Veszprém U21 vasárnap este, amely a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának negyedik fordulójában a kultúra városát, Pécset vette úti céljául.

A barátságos óriás, a beállós Szűcs Bence találataival vette kezdetét a mérkőzés (1. perc: 0-2). A hatodik percben jártunk amikor a hazai Bazsó Péter góljával immár kiegyenlített a Pécs (4-4). Amely alakulat egy 7-0-s szériával rázta fel közel kétszáz fős publikumát (15. perc: 9-4).

Hornyák Bence kíméletlen hétméterese következetett ezután, amellyel egy tízperces veszprémi gólcsendet tört meg a fiatal tehetség. Aki nem sokkal később háromszor egymás után is eredményes volt, ezzel visszahozva csapatát a mérkőzésbe (20. perc: 11-9). Őt követte a sorban Szuharev mellett Melnyicsuk, valamint Ilics Zoran is, így a Gulyás-gárda még a szünet előtt fordítani tudott (13-15), amelyre előnnyel is mehetett a Telekom U21 (félidő: 14-15).

A beállós Szűcs Bence három találatot jegyzett (archív fotó)A beállós Szűcs Bence három találatot jegyzett (archív fotó)

A második játékrészben Sisa után Dobi köszönt be, de Hornyák és Ilics találata után a 42. percben már öttel vezetett a Veszprém (16-21). A hazaiak azonban észbekaptak, Szabó, Marcsek, majd Bazsó góljai után egyre zárkóztak (50. perc: 20-21).

A hajrában pedig fej-fej melletti küzdelem következett; Szűcs Bence harmadik góljával kettővel is vezetett a Telekom, de a vendéglátó egy 3-0-s szériát produkálva fordítani tudott (58. perc: 24-23). Ilics Zoran utolsó percben ejtett bombájával azonban végül egy pontot elrabolt a „kis Telekom” (végeredmény: 24-24).

A soron következő ötödik fordulóban, október 12-én, szombaton 11.00 órakor már győzelemmel szolgálná ki a DEVM Sportcsarnok közönségét a Telekom Veszprém U21 a Szigetszentmiklósi KSK ellen.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 4. forduló:
Pécsi VSE–Telekom Veszprém U21 24-24 (14-15)
Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Cseszregi, Sipos.
A Telekom U21 góldobói: Hornyák 6 (3), Ilics Z. (5), Szűcs 3, Dobi 3, Bodor 3, Sisa 2, Melnyicsuk 1, Szuharev 1. Edzőik: Gulyás Péter, Ilics Momir.
A Pécs legeredményesebb góldobói: Szabó G. 6 (3), Bazsó 4. Edzőik: Fenyvesi Károly, Kovács Gábor.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Így értékelte a látottakat

Gulyás Péter, a Telekom Veszprém U21 vezetőedzője: – Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, azonban rengeteg ziccert hibáztunk a mérkőzésen. Igenis meg kell tanulnunk egy mérkőzést megnyerni, ez volt a harmadik Ilyen találkozónk az idényben. Hogy pozitívumot is említsek: Szuharev Lev védekezése nagyon előremutató volt!