Biztató játékkal nyert a Telekom U21

2019. október 12. 16:38
Markos védekezés, kimagasló kapusteljesítmény – négygólos diadalt aratott szombaton a vendéglátó Telekom Veszprém U21 a Szigetszentmiklós együttese felett a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának 5. fordulójában.

Azok után, hogy múlt hétvégén pontot rabolt a „kis Telekom” a kultúra városából, szombaton délidőben immár a DEVM Sportcsarnok publikuma előtt készült bizonyítani a Gulyás-gárda, amely a másodosztály Nyugati csoportjának ötödik fordulójában a Szigetszentmiklós kézilabdacsapatát fogadta.

Palasics védésekkel vette kezdetét a találkozó. A fiatal, de annál tehetségesebb hálóőr szépen muzsikált összhangban az előtte álló masszív, agresszív védőfallal. Elöl pedig a beállós Szücs után Bodor, Sisa, valamint Ilics Zoran is eredményes volt (5. perc: 4-1).

Dobi bombájával már öttel mentek a vérvörös mezesek (14. perc: 9-4), akik támadásban is igencsak biztató játékkal rukkoltak elő; egy 3-0-s hazai sorozatot követően már nyolccal vezetett a Telekom U21 (22. perc: 13-5). Palasics továbbra is szuperált a hazai porta előtt, teljesítményével a Veszprém pedig meg is tartotta előnyét a szünetre (félidő: 19-11).

A hazai Ilics Zoran tíz találatot jegyzett a találkozón (archív fotó)A hazai Ilics Zoran tíz találatot jegyzett a találkozón (archív fotó)

Ilics Zoran betalált rögtön a második játékrész kezdetén, de a vendégek válaszként négy találatot jegyeztek úgy, hogy közben saját hálójuk nem zörrent (40. perc: 20-17). Gulyás Péter fel is rázta gyorsan tanítványait. Sisa és Bodor gólváltása után az utolsó tíz minutumra hatgólos előnyt alakított ki magának a Telekom. A hajrában pedig nem forgott veszélyben a hazaiak sikere, akik végül 29-25-re verték a Szigetszentmiklós alakulatát.

Hasonló szép siker reményében Palasics Kristófék a soron következő hatodik fordulóban, október 18-án pénteken a fővárosba látogatnak majd, hogy megküzdjenek 20.30-kor a Rév TSC gárdájával.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 5. forduló:
Telekom Veszprém U21–Szigetszentmiklósi KSK 29-25 (19-11)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.
A Telekom U21 góldobói: Ilics Z. 10 (1), Sisa 5, Bodor 4, Hornyák 3, Dobi 3, Szrnka 2, Szuharev 1, Szűcs 1. Edzőik: Gulyás Péter, Ilics Momir.
A Szigetszentmiklós legeredményesebb góldobói: Milovics 7, Pocsai 6 (4/3). Edzőik: Kökény István, Ujpál István.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3.
Kiállítások: 16, ill. 10 perc.

Így értékelte a látottakat

Gulyás Péter, a Telekom Veszprém U21 vezetőedzője: – Jó mérkőzést játszottunk. Úgy gondolom, hogy az első félidőben nagyszerűen védekeztünk és támadtunk is, illetve Palasics Kristóf is remekelt a kapu előtt. A második játékrészben azonban visszaesett a játékunk minősége; többször hibáztunk, ezzel megnehezítve saját sorsunkat a találkozón. Ahogy eddig is, ezután is azért fogunk dolgozni, hogy kijavítsuk a hibáinkat. Összességében azt kell, hogy mondjam elégedett vagyok.