5°C
5°C

Tovább robog a „kis Telekom”

2019. november 23. 15:17
Gulyás Péter tehetséges tanítványai újabb győzelmet jegyeztek a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjában szombaton. A kilencedik fordulóban ezúttal a PEAC együttesét múlták felül a bakonyiak.

Az őszi évszak utolsó megmérettetésére készült szombaton délidőben a másodosztályú kézilabda-bajnokság Nyugati csoportjában jeleskedő Telekom Veszprém U21. A Gulyás-Ilics duó tanítványai a kilencedik körben a PEAC együttesét látták vendégül a Tüzér utcai DEVM Sportcsarnok falai közt.

Kevésbé kezdte jól a mérkőzést a bakonyi alakulat, amely egészen a kilencedik percig lépéshátrányban volt vendégül látott pécsi riválisával szemben. Hornyák, majd Bakos duplájával azonban fordított a Veszprém (11. perc: 8-6). Igen ám, de a Baranya megyeik megrázták magukat, s feljebb kapcsoltak egy fokozattal: a 21. minutumban már négygólos volt a Veszprém hátránya (9-13). Észbe is kaptak a piros mezesek, akik előbb 3-0-s sorozattal, utóbb pedig Palasics hétméteres hárítással végül fórral vonulhattak a szünetre (félidő: 16-15).

Újabb szép sikert ért el a Telekom U21 (archív fotó)Újabb szép sikert ért el a Telekom U21 (archív fotó)

A második félidő első harmadában tovább folytatódott az adok-kapok, nem tudtak egymásról leszakadni a felek (44. perc: 20-20). Ezt követően azonban Melnyicsuk pazar találataival, s Palasics Kristóf újabb parádés védéseivel erőre kapott a Telekom (52 perc: 27-24). Amely végül nem is engedte ki kezéből a győzelmet publikuma legnagyobb örömére (végeredmény: 32-29).

Hornyák Bence és csapattársai legközelebb december elsején, vasárnap 17.00 órakor lépnek a DEVM Sportcsarnok parkettjére, amikor is a megyei nagy rivális Balatonfüred fiataljait fogadják majd.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 9. forduló:
Telekom Veszprém U21–PEAC 32-29 (16-15)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Cseszregi, Sipos.
A Telekom U21 góldobói: Hornyák 10, Bakos 7, Ilics Z. 5, Melnyicsuk 4, Bodor 4, Szűcs 2. Edzőik: Gulyás Péter és Momir Ilics.
A PEAC legeredményesebb góldobói: Hoffmann 10 (6/5), Laufer 8 (4). Edzőik: Németh A., Koleszár.
Hétméteresek: -, ill. 10/9.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Gulyás Péter, a Telekom Veszprém U21 vezetőedzője, utánpótlás szakmai igazgató kritikusan értékelt online hírportálunk, a vehir-hu kérdésére.

Közel ötven perc eltelt már a találkozóból mire rájöttünk, hogy komoly energiabefektetés nélkül nem lehet megnyerni egy mérkőzést...