14°C
14°C

Fiaskó a megyei rivális ellen

2019. december 1. 20:37
Az első játékrész után még egálra álltak a felek, végül azonban háromgólos vereséget szenvedtek Gulyás Péter tanítványai a nagy rivális, vendég balatonfüredi fiatalokkal szemben vasárnap kora este a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának tizedik fordulójában.

Igencsak komoly megmérettetés várt a téli évszak első estéjén a másodosztályú férfi kézilabda-bajnokság Nyugati csoportjában pallérozódó Telekom Veszprém U21 tehetséges fiataljaira. Gulyás Péter és Momir Ilics tanítványai ugyanis a tizedik közben a megyei nagy rivális, szintén jó erőkből álló Balatonfüred U21-es játékosait látták vendégül a DEVM Sportcsarnok publikuma előtt.

Jól kezdték a mérkőzést a bakonyiak, akik előbb a beállós Szűcs Bence találatával a 8. minutumban, utóbb pedig Bodor bombájával is vezettek (5-4). Sőt, az első játékrész derekához érve, Gulyás Péter időkérése után már háromgólosra dagadt a fórjuk (20. perc: 11-8). Ezt követően azonban hazai részről gólcsend következett, míg a vendégek hármat vágtak sorban a szünetig (félidő: 11-11).

Visszatérve az öltözőből tovább folytatódott a fej-fej melletti párharc egészen a negyvenedikig (16-16). Ezek után azonban magukhoz ragadták a vezetést a tópartiak, akik ekkor már öttel is mentek a találkozón (23-28). Igaz, ebből végül sikerült kettőt plasztikázni a Veszprémnek, de a hazai győzelem attól még sajnos ugyanúgy elmaradt (végeredmény: 28-31).

A „kis Telekom” jövő vasárnap, délután 16.00 órakor idei utolsó derbije gyanánt Balatonboglárra, a Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA) otthonába utazik.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 10. forduló:
Telekom Veszprém U21–Balatonfüredi KSE U21 28-31 (11-11)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Budai-Bock, Venzel.
A Telekom U21 góldobói: Ilics Z. 8, Bodor 6, Melnyicsuk 6, Szűcs 5, Sisa 3 Edzőik: Gulyás Péter és Momir Ilics.
A BKSE U21 legeredményesebb góldobói: Brandt 8, Vajda 6. Edzőik: Kárpáti Krisztián és Szabó Tamás.
Hétméteresek: 4/1, ill. 2/1.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Telekom Veszprém U21 – Balatonfüredi KSE U21 28-31 (11-11)