2020. január 24. // Timót névnap

Fiaskó a megyei rivális ellen

2019. december 1. 20:37
Az első játékrész után még egálra álltak a felek, végül azonban háromgólos vereséget szenvedtek Gulyás Péter tanítványai a nagy rivális, vendég balatonfüredi fiatalokkal szemben vasárnap kora este a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának tizedik fordulójában.

Igencsak komoly megmérettetés várt a téli évszak első estéjén a másodosztályú férfi kézilabda-bajnokság Nyugati csoportjában pallérozódó Telekom Veszprém U21 tehetséges fiataljaira. Gulyás Péter és Momir Ilics tanítványai ugyanis a tizedik közben a megyei nagy rivális, szintén jó erőkből álló Balatonfüred U21-es játékosait látták vendégül a DEVM Sportcsarnok publikuma előtt.

Jól kezdték a mérkőzést a bakonyiak, akik előbb a beállós Szűcs Bence találatával a 8. minutumban, utóbb pedig Bodor bombájával is vezettek (5-4). Sőt, az első játékrész derekához érve, Gulyás Péter időkérése után már háromgólosra dagadt a fórjuk (20. perc: 11-8). Ezt követően azonban hazai részről gólcsend következett, míg a vendégek hármat vágtak sorban a szünetig (félidő: 11-11).

Visszatérve az öltözőből tovább folytatódott a fej-fej melletti párharc egészen a negyvenedikig (16-16). Ezek után azonban magukhoz ragadták a vezetést a tópartiak, akik ekkor már öttel is mentek a találkozón (23-28). Igaz, ebből végül sikerült kettőt plasztikázni a Veszprémnek, de a hazai győzelem attól még sajnos ugyanúgy elmaradt (végeredmény: 28-31).

A „kis Telekom” jövő vasárnap, délután 16.00 órakor idei utolsó derbije gyanánt Balatonboglárra, a Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA) otthonába utazik.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 10. forduló:
Telekom Veszprém U21–Balatonfüredi KSE U21 28-31 (11-11)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Budai-Bock, Venzel.
A Telekom U21 góldobói: Ilics Z. 8, Bodor 6, Melnyicsuk 6, Szűcs 5, Sisa 3 Edzőik: Gulyás Péter és Momir Ilics.
A BKSE U21 legeredményesebb góldobói: Brandt 8, Vajda 6. Edzőik: Kárpáti Krisztián és Szabó Tamás.
Hétméteresek: 4/1, ill. 2/1.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.


Képek
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Veszprémi KKFT 11 9 1 1 309 235 74 19
2. Tata 11 8 0 3 301 267 34 16
3. Balatonfüred U21 11 8 0 3 302 284 18 16
4. ETO-SZESE 11 7 0 4 293 291 2 14
5. Budai Farkasok 11 7 0 4 287 291 -4 14
6. PLER-Budapest 11 6 1 4 283 259 24 13
7. Telekom Veszprém U21 11 6 1 4 299 282 17 13
8. NEKA 11 4 1 6 273 268 5 9
9. PVSE 11 3 1 7 284 303 -19 7
10. Szigetszentmiklós 11 3 0 8 268 317 -49 6
11. PEAC 11 1 1 9 299 350 -51 3
12. Rév TSC 11 1 0 10 265 316 -51 2
Utolsó módosítás: 2019. december 16. 10:19
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 13. 2020. február 22. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 Veszprémi KKFT
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 12. 2020. február 15. 18:00 Tata, Güntner Aréna Tata Telekom Veszprém U21
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 13. 19:00 Szerbia, Sabac Metaloplastika Telekom Veszprém 30-26
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 11. 2019. december 8. 16:00 Balatonboglár, NEKA Csarnok NEKA Telekom Veszprém U21 23-24
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 17:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 Balatonfüred U21 28-31
kézilabda férfi kosárlabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 9. 2019. november 23. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 PEAC 32-29
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 16. 11:00 Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok ETO-SZESE Telekom Veszprém U21 27-31
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 PLER-Budapest 20-22
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. 2019. október 18. 20:30 Elektromos csarnok Budapest Népfürdő út 18-20. Rév TSC Telekom Veszprém U21 22-35
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 12. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsanok Telekom Veszprém U21 Szigetszentmiklós 29-25
Simon Dani
Szalai Csaba
2020. január 24. // Timót névnap