2022. július 1.
//
Annamária névnap

A Gyöngyöst is két vállra fektette a VKKFT!

Elképesztő mit művelnek a kézilabda élvonalban újonc veszprémi fiatalok: szerdán este a jó erőt képviselő Gyöngyös otthonában is bravúros, 27-24-es győzelmet arattak.

Múlt hét szombaton óriási mentális és játékbeli fölény után, Ágoston Áron parádés kapusteljesítményével elképesztő, kilencgólos győzelmet aratott az újonc Veszprémi KKFT a vendég FTC felett a kézilabda élvonalban. Adódik a kérdés: képesek lesznek a szintén dobogóért küzdő Gyöngyös otthonában is bravúrt elérni a fiatalok? Ugyanis szerdán a hétközi, tizenegyedik körben Heves megyébe látogattak a bakonyiak.

Akiknek soraiba visszatérhetett a koronavírust leküzdő, Bajnokok Ligáját is megjárt portás, Borbély Ádám. Tombor Csaba vezetőedző ugyanakkor sérülés miatt továbbra sem számíthatott Szakály Benedekre, Somogyi Bálintra, Bartha Bencére és Éles Benedekre. Borbély-hárítással vette kezdetét a találkozó. Ezt követően azonban a házigazda egy 3-0-s sorozattal hengerelt. Nem illetődtek meg viszont a vendég veszprémiek: a hetedik perchez érkezve kiegyenlítettek. Fej-fej melletti küzdelem következett (15. perc: 7-6).

Az első játékrész második felének kezdetén a hazaiak vezetőedzője ki is kérte idejét. Ennek ellenére sem sikerült leszakítania magáról a vendéglátónak Fazekas Gergőéket, akinek bombájával megfordította az állást a VKKFT! (27. perc: 13-14). Sőt, Hári gólja után kettővel mentek a veszprémiek. Hazai oldalról Ubornyákot kizárták, Seregi értékesített hétméteresével pedig már 13-16 állt az eredményjelzőn. A szünet előtti utolsó percben Miklós hárított még egy hetest, több gól ugyanakkor nem esett.

Fotó: Cseh Péter / VKKFTFotó: Cseh Péter / VKKFT

A második felvonás hasonlóan kezdődött, mint az első: a Gyöngyös háromszor egymásután betalált. Mondhatni, új mérkőzés vette kezdetét (35. perc: 16-16). Szmetán és Vajda találata után viszont ismét kettővel vezettek a bakonyiak (39. perc: 17-19). Elképesztő magabiztossággal kézilabdáztak Tombor Csaba tanítványai, akik Tóth Máton révén visszavették háromgólos fórjukat. Meg is remegett a házigazdák keze, többször is eladták labdáikat. A VKKFT pedig élt az adódó lehetősékkel.

A beállós Szeitl révén a negyvennegyedikben már négy volt közte: Konkoly Csaba időt kért. A rendszerük viszont nem állt össze, hatgólosra növelték előnyüket Szmetánék. A hajrához közeledve azonban észbe kapott, majd háromra zárkózott a vendéglátó (21-24). Szeitl lövését védte Merkovszki, a túloldalon Halász bevette Borbély kapuját. Kristóf hibázott, Halász révén egyre zárkóztak a hevesiek: Tombor Csaba is időkéréshez folyamodott (55. perc: 23-24).

Játékosai pedig meghallották szavait: a VKKFT újjáéledt és egy 3-0-s szériát produkálva a legjobbkor lépett el (58. perc: 23-26). Az utolsó pillanatokban nem volt már ereje talpra állni a vendéglátónak: a Veszprémi KKFT újabb mesés diadalt aratott (végeredmény: 24-27).

Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 11. forduló:
HE-DO B.BRAUN Gyöngyös–Veszprémi KKFT 24-27 (13-16)
Dr. Fejes András Sportcsarnok, zárt kapuk. Vezette: Medve, Südi
Gyöngyös: Merkovszki – Németh T. 6 (2), Gábori, Vilovski 6, Herceg 2, Duris, Markez 2
Csere: Tóth M. (kapus), Varsandán 1, Ubornyák, Urbán, Halász 4, Hegedűs 1, Papp 1, Gábori 1, Gerdán, Gráf
Vezetőedző: Konkoly Csaba
Veszprém: Borbély – Tóth P. 2, Vajda 3, Tóth A. 3, Fazekas 6, Hári 1, Kristóf 2.
Csere: Miklós, Ágoston (kapusok), Kovács Gy., Tóth M. 2, Seregi 4 (3), Bugyáki, Füleki, Szeitl 4, Szmetán

Utolsó módosítás: 2022. május 29. 21:09
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 26. 2022. május 29. 19:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém FTC 28-32
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 25. 2022. május 21. 19:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Fejér-B.Á.L. Veszprém 30-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 24. 2022. május 15. 19:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatabánya 33-31