15°C
15°C

Bartha-Kéri Bianka növelte esélyét az olimpiai szereplésre

2021. június 27. 22:47 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái összesen öt érmet szereztek a 126. országos bajnokság vasárnapi záró napján Debrecenben.

Az ötkarikás részvételért hajtó Bartha-Kéri Bianka (41. - 48 induló) 800 m-en tovább növelte esélyét a tokiói szereplésre, mivel ismét 2:02 percen belüli idővel győzött (2:01.87 p).

Varga Gréta Barbara 9:20,63-as időeredményével (ami U23 és U20 csúcs) ezüstérmes lett 3000 m akadályfutásban. Ugyanebben a számban a férfiaknál Kovács Ferenc Soma a mezőny legfiatalabb versenyzőjeként a bronzérmet harcolta ki 9:03,39-cel, amivel az egyéni csúcsát is megjavította.

Fotó: SVSE FacebookFotó: SVSE Facebook

A veszprémi sprinterek közül Molnár Attila és Kéri Bettina a 200 m síkfutásban állt rajthoz, Attila 22,18-cal zárt az előfutamban, Bettina a döntőben 24,47-tel ért a célba. A gátfutó Hadnagy Zsóka 400 m-en 1:02,57-tel, egyéni csúccsal végzett. A kétkörös versenyben Gedra Szabina futammásodikként 2:16,43-mal fejezte be a versenyt, míg 3000 m akadályfutásban Felber Balázs 9:46,53-at futott, a nőknél Sigmond Sára 12:31,67-tel ért a célba.

A nap legizgalmasabb, záró versenyszáma a 4x400 m váltófutás volt, ahol a veszprémiek – Kubasi János, Szögi István Dániel, Kiss Gergő Xavér és Molnár Attila – bajnoki címet szereztek 3:14,90-cel. A nők mezőnyéven az SVSE csapata – Kéri Bettina, Hadnagy Zsóka, Mező Zsófia Márta és Bartha-Kéri – a dobogó második fokára állhatott 3:47,70-es idővel.