Két SVSE-arany a Szuper Liga döntőjében

2021. szeptember 7. 15:59 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái öt érmet szereztek a hétvégén az MTK Lantos Mihály Sportközpontban rendezett bajnokságon.

Magyarország legkiválóbb atlétái mérhették össze gyorsaságukat, állóképességüket és erejüket a fővárosban az elmúlt hétvégén rendezett Szuper Liga döntőjében. Az MTK Lantos Mihály Sportközpontban rendezett bajnokságon a veszprémi Sportolj Velünk SE sportolói közül kilencen álltak rajtvonalhoz, akik a két nap alatt összesen öt érmet szereztek.

Fotók: SVSEFotók: SVSE

Az SVSE két olimpikonja bajnok lett: Bartha-Kéri Bianka 800 m síkfutásban (2:03,62), míg Szögi István Dániel 1500 m síkfutásban (3:42,63) is magabiztosan nyert.

Bartha-Kéri 400 m-en is bemutatkozott, 54,08-as időeredményével a harmadik helyen végzett. Szögi pedig vasárnap 800 m-en lett második 1:49,63-mal.

A veszprémiek ötödik érmét Varga Gréta gyűjtötte be, aki 1500 m síkfutásban bizonyított: 4:23,00-s időeredménye a dobogó harmadik fokára repítette.

A sprinterek közül Kéri Bettina 100 m síkfutásban 12,08-cal az ötödik helyen, másnap 200 m síkfutásban 25,15-tel a nyolcadik helyen végzett. Az egykörös versenyben Molnár Attila állt a rajtvonalhoz, aki hatodik lett 48,43-mal.

Szombaton Kiss Gergő Xavér és Zsetnyai Ákos 1500 m-en, Felber Balázs pedig 3000 m akadályfutásban versenyzett. Előbbi 3:55,88-cal ötödikként, utóbbi 3:59,07-tel hatodikként zárt.

Felber 9:52,79-cel szintén a hatodik helyezést szerezte meg a leghosszabb versenyszámban. Másnap Kiss a 800 m síkfutás mezőnyében (1:53,83), Ákos 5000 m síkfutásban (15:12,52) küzdött meg a helyezésekért. Mindketten hetedikként értek célba.

Vasárnap Gedra Szabina is bemutatkozott a 800 m síkfutás döntőjében. 2:17,66-tal a hetedik helyen ért célba.