2022. november 26.
//
Virág névnap

Már nem hibázhatnak a futsalosok

Egyetlen győzelem választja el a DEAC együttesét, attól, hogy megszerezze a futsal NB I bronzérmet. A Balaton Bútor FC Veszprém gárdája azonban minden erejével azon lesz, hogy megakadályozza ezt, s péntek este (kezdés: 18.30) győztesen hagyja el a Március 15. utcai csarnok parkettjét.

Mint ismert, a Debrecen már 2-0-ra vezet a Veszprém ellen az egyik fél harmadik nyert meccséig tartó bronzpárharcban. Elek Gergő legénysége ugyanis múlt pénteken meglepetésre nyerni tudott a bakonyi megyeszékhelyen (3-5), majd a cívisvárosban rendezett hétfői találkozón, hosszabbítást követően is győzött (6-5).

Kapcsolódó cikk
Drámai csatában, hosszabbítás után maradt alul a Veszprém
A Balaton Bútor FC Veszprém 4-0-s hátrányból egyenlített, a hosszabbításban azonban kikapott a DEAC vendégeként a futsal élvonal bronzpárharcának második meccsén.

Ki kell azonban emelni, hogy a második találkozón a bakonyiak 0-4-ről mentettek döntetlenre a rendes játékidőben, úgy, hogy az utolsó percben kétszer is betalálták. A veszprémiek tehát a vereség ellenére is bizonyították, hogy van tartásuk, megvan a csapatban a kellő küzdőszellem, motiváció, amire lehet építeni.

Valóban így van. Más csapat ilyen hátránynál összeomlik és tízet kap a végén. Hiába volt azonban a nagy hajránk, hiszen a végén a házigazda örülhetett

– ismerte el Fehér Zsolt, a Balaton Bútor FC vezetőedzője a bronzcsata harmadik, pénteki (18.30) összecsapása előtt, amelyet ismét a királynék városában rendeznek.

Rutai Balázs góljai is nagy szükség lesz a sikerhezRutai Balázs góljai is nagy szükség lesz a sikerhez

A képlet egyszerű a veszprémiek számára: többet már nem hibázhatnak a párharc során. Ha meg akarják védeni a tavalyi harmadik helyüket, az esetlegesen hátralévő három meccset egyaránt meg kell nyerniük. Ha viszont ezúttal is a hajdúságiak diadalmaskodnak, övék a bronzmedál.

Lehetőségeinkhez mérten a maximumot szeretnénk nyújtani. Az utolsó csepp vérünkig hajtani, menni fogunk, hogy sikerrel zárjunk péntek este. Az előny a DEAC-nál-van, mégis most azt mondom, ha a helyzeteinknél higgadtabban fogunk döntéseket hozni, meg fogjuk nyerni a találkozót

– húzta alá a szakember, aki tudja, hogy az előző két összecsapáshoz képest miben kell változtatniuk a sikerhez. Annyit el is árult, hogy az öt a négy elleni játékhelyzetet – amelyből legutóbb öt gólt is szereztek – most is elő kívánják húzni a tarsolyból.

Utolsó módosítás: tegnap 21:42
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 15. 2022. december 12. 0:00 UTE Labdarúgó Akadémia Újpest FC 1. FC Veszprém
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 14. 2022. december 5. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Nyírbátor
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 13. 2022. december 2. 18:30 Szombathely, Haladás Sportcsarnok Haladás VSE 1. FC Veszprém
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 12. tegnap 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Nyíregyháza 4-0
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 11. 2022. november 18. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém MVFC Berettyóújfalu 4-3
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 10. 2022. november 14. 20:10 Budapest, Sport11 Központ MFA 1. FC Veszprém 1-2