Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. március 4. Kázmér
Veszprém
15°C
2024. március 4. Kázmér
Veszprém
15°C

Rasovszky és Kónya az év legjobbjai között

2022. december 13. 11:54 // Forrás: MTI
A nyíltvízi úszóknál Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém), a sífutóknál pedig Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) lett 2022 legjobbja szövetségeik döntése szerint.

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 58 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 19. elsőségével, míg a curlinges Szekeres Ildikó 11. alkalommal, vegyes váltó partnere Nagy György, a teniszező Fucsovics Márton és a vitorlázó Érdi Mária tizedszer, a bridzsjátékos Fischer Brigitta, uszonyosúszásban Senánszky Petra, a sífutó Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) és a sílövő Panyik Dávid egyformán kilencedszer bizonyult a legjobbnak.

Rasovszky Kristóf lett 2022 legjobb férfi nyíltvízi úszója  - Fotó: MÚSZ Facebook (archív)Rasovszky Kristóf lett 2022 legjobb férfi nyíltvízi úszója - Fotó: MÚSZ Facebook (archív)

Magyarország első egyéni téli olimpiai aranyérmese, a rövidpályás gyorskorcsolyázó Liu Shaoang, és a világbajnoki címet nyert Szilágyi Áron kardozó, Salim Omar tekvondós, valamint a vb-n és az Eb-n is verhetetlen kajakos Kopasz Bálint ugyancsak megtalálható a listán.  

A multisport Európa-bajnokság további győztesei közül a tornász Kovács Zsófia, valamint a kenus Bragato Giada, Nagy Bianka kettős szintén az élen végzett sportágában.

Labdarúgásban az RB Leipzig játékosa, Szoboszlai Dominik érdemelte ki az év legjobbja címet.

A legeredményesebb hazai klubok közül a Vasas hét, az Újpest hat, az MTK és a Ferencváros öt-öt, a Budapesti Honvéd pedig négy elsőséget mondhat magáénak.

Külföldi egyesület képviseletében hat versenyző zárt az élen.

Az olimpiai sportágak legjobbjai meghívást kapnak az M4 Sport-Az év sportolója gálára, január 9-én a Magyar Állami Operaházba.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen

Asztalitenisz:

András Csaba (TTC Fortuna Passau) 1.
Nagyváradi Mercédesz (TSV Schwabhausen) 1.

Autósport:

Kiss Norbert (Révész TRT KFT) 2.

Atlétika:

Halász Bence (Szombathelyi Dobó Sportegyesület) 4.
Kozák Luca (Debreceni SC) 2.

Birkózás:

Nagy Bernadett (UTE) 1.
kötöttfogás:
Fritsch Róbert (Budapesti Honvéd SE) 1.
szabadfogás:
Muszukajev Iszmail (FTC) 2.

Bridzs:

Talyigás Péter (MTK Budapest) 1.
Fischer Brigitta (MTK Budapest) 9.

Búvárúszás:
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 19.
Hatházi Katalin (Amphora Búvárklub) 6.
uszonyosúszás:
Mozsár István Alex (Mátrai Erőmű Búvárklub) 1.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 9.    

Cselgáncs:
Ungvári Attila (Győri Atlétikai Club - II. kerület Dózsa) 1.
Özbas Szofi (Budapesti Honvéd SE) 2.    

Curling:
Nagy György (Vasas SC) 10.
Szekeres Ildikó (Vasas SC) 11.

Erőemelés:
erőemelés:
Enahoro Asein (Westfit Gym SE) 1.
Sallai Eszter (PowerBuilder SE) 1.
fekvenyomás:
Kubatov Géza (Sugó Power SE) 1.
Szabó Ágnes (Békéscsabai Súlyemelő SE) 8.

Evezés:
Pétervári-Molnár Bendegúz (Budapest Evezős Egyesület) 3.
Bertus Kitti (Külker Evezős Klub Óbuda) 2.

Fallabda:
Farkas Balázs (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 5.
Chukwu Hannah (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 4.

Floorball:
Diószeghi Levente (Dunai Krokodilok SE) 1.
Lelovics Nóra (Szőnyi Palánkdöngetők Köre) 2.

Footgolf:
Bacskai Bence (Royal) 3.
Ujvári Izabella (Nimród) 3.

Golf:
amatőr:
Kötél Bence (Balaton Golf Club) 2.
Jaczkovics Emma (Golfiesta SE) 1.

profi:
Lugosi Tamás (Profi Magyar Golf SE) 7.

Gó:
Bővíz Dominik (MGE) 3.
Pocsai Rita (Origó) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:

Lukács Soma (TDKE Tatabánya) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 8.

Hódeszka:
Fricz Botond (Ámos Hegyi Grund Snowboard SE) 6.
Kozuback Kamilla (Whistler Valley SC) 1.

Íjászat:

Szijártó László (Eleven Világ Íjász Egyesület) 1.
Györgyné Kereszt Piroska (Ring SE) 1.

Jet-ski:
Jászai Csongor (Aktív SC) 1.

Jégkorong:
Hári János (Hydro Fehérvár AV19) 1.
Németh Anikó (MAC Budapest) 2.

Kajak-kenu:
Kopasz Bálint (Győri Vízisport Egyesület) 4.
Bragato Giada, Nagy Bianka (Tiszaújváros, MVM Szegedi VSE) 1.

Karate:
Tadissi Yves Martial (UTE) 4.
Boussebaa Aicha (AC-Sinus SE) 1.

Kerékpár:
Valter Attila (Groupama-FDJ) 4.
Vas Kata Blanka (SD Worx) 4.

Kézilabda:
A magyar szövetség (MKSZ) ezúttal is csak januárban nevezi meg az év legjobbjait.

Kick-box:
Fésű Lajos (HALKER-Király Team) 1.
Mezei Nikolett (Barátság SE) 1.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaoang (FTC) 4.
Jászapáti Petra (Szegedi Korcsolyázó Egyesület) 7.

műkorcsolya:
Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk (páros, HKA) 3.
Ignateva Mariia, Szemko Danijil (jégtánc, Hoffmann Korcsolya Akadémia) 1.

szinkronkorcsolya:
Team Passion 1.

Kosárlabda:
Perl Zoltán (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely) 2.
Fegyverneky Zsófia (Sopron Basket) 6.

Labdarúgás:
nagypálya:
Szoboszlai Dominik (RB Leipzig) 1.
Turányi Lilla (Bayer Leverkusen) 1.

futsal:
Dróth Zoltán (Haladás VSE) 5.
Torma Lilla (DEAC) 1.

Lovassport:
Yom Tov Jázmin (díjlovas, Unikornis Díjlovagló Egyesület) 1.
Szuhai Péter (díjugrató, DVTK) 1.

Motorsport:
Lencsés Donát Dániel (S-Riders Kft.) 1.
Mohácsi Zsófia (Hungarian Quad Challenge SE) 1.

Ökölvívás:
Gémes Levente (Szeged) 1.
Hámori Luca (Fitt-Box Club Kőszeg) 2.

Öttusa:
Szép Balázs (UTE) 1.
Gulyás Michelle (UTE) 1.

Ritmikus gimnasztika:
Pigniczki Fanni (MTK Budapest) 5.

Rögbi:
7-es:
Gyurcsik Mózes (Battai Buldogok) 1.
15-ös:
Márki Roland (Fit World Gorillák RC) 1.
nők:
Oláh Dorottya (Fehérvár RC) 1.

Röplabda:
teremröplabda:
Kovács Zoltán (Pénzügyőr SE) 1.
Fábián Fanny (Vasas Óbuda) 1.
strandröplabda:
Hajós Artúr és Stréli Bence (SRSE) 4.
Villám Lilla és Szombathelyi Szandra (Vasas SC) 2., illetve 7.

Sakk:
Bánusz Tamás (Bányász Sportkör Ajka) 1.
Hoang Thanh Trang (Honvéd Auróra Sportegyesület) 4.

Sí:
alpesi sí:
Kékesi Márton (DVTK) 2.
Tóth Zita (Vasas SC) 5.
sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) 9.
Pónya Sára (Honvéd Zalka SE) 4.
sílövészet:
Panyik Dávid (Honvéd Zalka SE) 9.

Sportlövészet:
Péni István (UTE) 6.
Sike Renáta (Budapesti Honvéd SE) 2.

Súlyemelés:
Fekécs Szilárd (Békési TE) 3.
Mitykó Veronika (Békéscsaba) 3.

Szektorlabda:
szektorlabda szakág:
Pákai György (DÖKE Komló) 6.
12 érintéses szakág:
Kovács Nándor (Debreceni SC) 1.

Szinkronúszás:
Götz Lilien (Sirenia SE) 1.

Szkander:
Baumann Ádám (Maláj Team Szkander SE)
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorló Karok Szolnok) 6.

Szörf:
Sánta Bence (Magyar Szörf Akadémia Sportegyesület) 2.
Simon Hanna (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 2.

Szumó:
Buzás Patrik (Érdi Spartacus SC) 2.
Elekes Enikő (Kőbánya Sport Club) 1.

Tájékozódási futás:
Bakó Áron (Tabáni Spartacus SKE) 5.
Sárközy Zsófia (Tabáni Spartacus SKE) 3.

Táncsport:
akrobatikus rock and roll:
Király Ádám (Rock and Magis Sportegyesület) 1.
Mercs Gréta (Tornádó Hungary Táncsportegyesület) 1.  
versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer TáncSport Egyesület) 8.
Váradi Martina (Valcer TáncSport Egyesület) 8.

Teqball:
Bakó Ádám (Steqerz-Halmozó Teqball Sportegyesület) 1.
Vasas Lea (Agroméra Teqball Academy) 1.

Teke:
Zapletán Zsombor (Zengő Alföld Szegedi TE) 2.
Hári Boglárka (FTC) 1.

Tekvondó:
Salim Omar (MTK Budapest) 2.
Patakfalvy Luca (MTK Budapest) 6.

Tenisz:
Fucsovics Márton (MTK Budapest) 10.
Bondár Anna (Hajdúszoboszló SE) 2.

Testépítés és fitnesz:
testépítés:
Nyircsák József (Getfit SE) 3.
fitnesz:
Balogh Eszter (Marcipán Fitness SE) 2.

Tollaslabda:
Kőrösi Ágnes (Érdi VSE) 1.
Pytel Gergő (Multi Alarm SE) 1.

Torna:
szertorna:
Mészáros Krisztofer (Győri AC) 2.
Kovács Zsófia (Dunaújvárosi Központi SE) 6.
aerobik:
Mazács Fanni (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 4.
Bali Dániel (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 8.
akrobatikus torna:
Bernáth Dorina-Stattner Noémi női páros (Balance Akrobatika és Torna Club) 2.
gumiasztal:
Vincze Ákos (DKSE) 2.

Triatlon:
Lehmann Csongort (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 1.
Bragmayer Zsanett (Team Újbuda SE) 4.

Úszás:
Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 4.
Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 1.
nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub Veszprém) 4.
Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 4.

Vitorlázás:
Vadnai Jonatán (Balatonfüredi Yacht Club) 1.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) 10.

Vívás:
Szilágyi Áron (Vasas SC) 7.
Pusztai Liza (BVSC-Zugló) 3.

Vízilabda:
Jansik Szilárd (FTC-Telekom Waterpolo) 1.
Parkes Rebecca (Tigra-ZF-Eger) 1.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.