Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

család

Navracsics Tibor: a Versenyképes járások program az első év sikere után folytatódik Navracsics Tibor Navracsics Tibor: a Versenyképes járások program az első év sikere után folytatódik A Versenyképes járások program az első sikeres év után folytatódik, a családpolitika területén továbbra is a hagyományos családi értékek védelme áll a középpontban - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter, valamint Koncz Zsófia családokért felelős államtitkár csütörtökön Tapolcán. 2025. november 13. 23:36 Megszületett Hosszú Katinka második gyermeke gólyahír Megszületett Hosszú Katinka második gyermeke Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok úszónő bejelentette: második gyermekük, egy kislány, Szofi megszületett. 2025. október 3. 8:43 Október elsejétől adómentesek a háromgyermekes édesanyák közélet Október elsejétől adómentesek a háromgyermekes édesanyák Új korszak kezdődik: október elsejétől adómentesek a háromgyermekes édesanyák, mostantól nekik sem kell személyi jövedelemadót fizetniük - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerdán a Facebook-oldalán. 2025. október 1. 8:59 Orbán Viktor: közelítünk a ponthoz, ahol anyagilag sem járnak rosszabbul azok, akik gyermeket vállalnak, mint akik nem közélet Orbán Viktor: közelítünk a ponthoz, ahol anyagilag sem járnak rosszabbul azok, akik gyermeket vállalnak, mint akik nem Magyarország közelít ahhoz a ponthoz, ahol anyagi értelemben rövid távon sem járnak rosszabbul azok, akik gyermeket vállalnak, mint akik nem - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. 2025. augusztus 8. 8:59 Június első vasárnapján kiderül, mi mindenre alkalmas a veszprémi jégcsarnok a nyári hónapokban is Dózsaváros Június első vasárnapján kiderül, mi mindenre alkalmas a veszprémi jégcsarnok a nyári hónapokban is Nyárköszöntőt még sohasem szerveztek a Dózsavárosban, ez most megváltozik, ráadásul egyből tematikát is kap a június 1-i közösségi esemény, amit a különböző sportágak megismerése és kipróbálása köré szerveznek a Jégpálya Veszprémben, ingyenesen, nullától százéves korig. 2025. május 23. 14:34 Idén is gyereket a magasba! család Idén is gyereket a magasba! A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány 2025-ben nyolcadik alkalommal rendezi meg a nagy országos gyerekemelést. A családi eseményen minden évben több mint tízezer gyereket emelnek meg szüleik, nevelőik országszerte, pontosan 11 órakor. Ezzel hívják fel a figyelmet a családalapításra, a tudatos gyerekvállalás fontosságára, a családi élet örömeire, egyben a közös jövőnkre. A rendezvényhez hagyományosan Veszprém is minden évben csatlakozik, nem lesz másképpen idén sem. 2025. május 21. 13:14 Elfogadták az anyák kedvezményeiről szóló törvénymódosításokat közélet Elfogadták az anyák kedvezményeiről szóló törvénymódosításokat Elfogadta az Országgyűlés az anyák kedvezményeiről szóló, kormánypárti képviselők által kezdeményezett törvénymódosításokat kedden, így idén októbertől a háromgyermekes anyák, jövőre pedig a 30 éven aluli egygyermekesek és a 40 éven aluli kétgyermekesek kapnak szja-mentességet, illetve adómentes lesz a gyermekgondozási díj (gyed), az örökbefogadói díj, valamint a csecsemőgondozási díj (csed) is, és ez utóbbit a gyermek három hónapos kora után munka mellett is igénybe lehet majd venni. 2025. április 29. 13:48 Mindenki másképpen más Mindenki másképpen más December harmadika a Fogyatékossággal Élő Emberek Világnapja. Szele Zsófia, családkísérő coach (aki többek között a Lélek Éled Kör Egyesület égisze alatt tevékenykedik) viszont nemcsak ezen a napon, hanem az év minden egyes napján szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy valójában mindenki másképpen más. Úgy véli, az emberek félnek az ismeretlentől, nem akarnak foglalkozni vele, se gondolni rá, de ahhoz, hogy a láthatatlan dolgok is a társadalmunk részei legyenek, láthatóvá kell tenni azokat. 2024. december 2. 21:57 Kutatás: a fiatalok többsége tartós kapcsolatban szeretne élni és tervez gyereket közélet Kutatás: a fiatalok többsége tartós kapcsolatban szeretne élni és tervez gyereket A 16 és 35 év közötti fiatalok túlnyomó többsége tartós kapcsolatban szeretne élni és tervez gyereket – derül ki a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány kutatásából, amelyben magyarországi, szerbiai és romániai fiatalokat kérdeznek a párválasztásról, a házasságról és a gyermekvállalásról. 2024. október 4. 12:34 Idén is hamarabb érkeznek a szeptemberben esedékes családtámogatási ellátások Idén is hamarabb érkeznek a szeptemberben esedékes családtámogatási ellátások A szülők terheinek csökkentésére és az iskolakezdés megkönnyítése érdekében idén is hamarabb érkeznek a szeptemberben esedékes családtámogatási ellátások: a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes), a gyermeknevelési támogatás (gyet) és a családi pótlék - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára a Facebook-oldalán csütörtökön. 2024. augusztus 22. 10:41 Tizenötödik születésnapját ünnepli a Sobri Jóska Élménypark Tizenötödik születésnapját ünnepli a Sobri Jóska Élménypark Július 11. különleges nap volt a Sobri Jóska Élményparkban, hiszen egy napon ünneplték a helyszín születésnapját, valamint a Nagy Kaland Napját. A rendezvény igencsak jó hangulatúra sikeredett, a pecsétgyűjtő verseny, a kincsvadászat, a tutajhúzás, a hangszersimogató is remek alkalmat adott a kikapcsolódásra. Menet közben pedig maga Sobri Jóska is megérkezett… 2024. július 12. 15:10 Két évvel meghosszabbodik a 2019 és 2021 között felvett babaváró kölcsönök gyermekvállalási határideje Két évvel meghosszabbodik a 2019 és 2021 között felvett babaváró kölcsönök gyermekvállalási határideje A kormány két évvel, 2026. július 1-jéig meghosszabbítja a 2019 és 2021 között felvett babaváró kölcsönök esetében a gyermekvállalási határidőt - jelentette be a kormányszóvivő hétfőn Budapesten, a Kormányinfón. 2024. július 8. 11:20 Árván, félárván maradt gyermekeknek segít a Regőczi István Alapítvány Árván, félárván maradt gyermekeknek segít a Regőczi István Alapítvány Bemutatkozott városunkban a Regőczi István Alapítvány, ami a koronavírus idején árván vagy félárán maradt gyermekeket támogatja. Az ActiCity éttermében dr. Herczegh Anita és Porga Gyula polgármester a közös együttműködésről, az alapítvány feladatairól beszélgettek. 2024. május 14. 15:50 Töltsük fel játékokkal a játszótéri homokozókat! Töltsük fel játékokkal a játszótéri homokozókat! Ismét megszervezi gyereknapi akcióját a Híd a Városért képviselőcsoportja: idén is várják a veszprémiektől azokat a használt, de még jó állapotban lévő játékokat, amelyeket gyereknap alkalmából a város játszóterein helyeznek majd el. 2024. április 24. 8:12
1 2 3 4 5 ...
közélet
Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel. Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban. A dózsavárosiak kijelölték az utat: irány a nyár! A dózsavárosiak mindig találnak mindig találnak alkalmat arra, hogy közösen ünnepeljenek valamit, vagy egyszerűen jó hangulatban találkozzon Veszprém egyik legnagyobb városrészének lakossága. Olykor a nyár végével annak elbúcsúztatása miatt, de két éve már a legmelegebb évszak beköszöntekor is összejönnek. Pont, mint szombaton a jégcsarnok mellett. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson.
sport
Női kézilabda BL: a Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét. Bajnokok Ligája-induló a Melsungen A német férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi, utolsó fordulójában biztossá vált, hogy Sipos Adrián, Palasics Kristóf és Bartucz László csapata, az Európa Liga-címvédő MT Melsungen a következő idényben indulhat a Bajnokok Ligájában. Monacói Nagydíj - Antonelli sorozatban ötödször nyert, Russell újfent nem szerzett pontot A világbajnoki pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap Monte-Carlóban, sikerével pedig 66 pontra növelte az előnyét. MotoGP: megint Márquez nyerte a Magyar Nagydíjat a Balatonnál A tavalyihoz hasonlóan idén is a kategóriában hétszeres világbajnok, címvédő Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-vb Magyar Nagydíját vasárnap a Balaton Parkban. Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben. Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.