Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Séd folyóirat

Rendhagyó Séd-bemutató a Dubniczay-palotában kultúra Rendhagyó Séd-bemutató a Dubniczay-palotában Kedd délután a Dubniczay-palotában mutatták be – többek között – a Séd – kritikai lap elmúlt négy lapszámát, de nem csak ezért volt rendhagyó az összejövetel, hanem azért is, mert megjelent az első Séd-könyv, vagyis Csuhai István Szobornék városa című műve. 2021. június 8. 21:39 Kancsók, szekrény és óra a Sédben Kancsók, szekrény és óra a Sédben Megjelent a Séd folyóirat idei második száma. 2021. április 15. 11:58 Megjelent a Séd kritikai lap idei első száma Megjelent a Séd kritikai lap idei első száma Megjelent és online elérhető a Séd folyóirat idei első száma. 2021. február 12. 21:33 Könyvsorozat jelenik meg a Séd folyóiratból kultúra Könyvsorozat jelenik meg a Séd folyóiratból Könyvsorozat indul a Séd kritikai lapból, az első kötet pedig – mely Csuhai István szobrokról szóló írásait tartalmazza – Szobornék városa címmel még ebben az évben a polcokra kerülhet. 2020. december 16. 21:24 Megjelent a Séd folyóirat 28. száma Megjelent a Séd folyóirat 28. száma A Covid-sújtotta időkhöz mérten meglepően sok dolog történt Veszprémben az elmúlt két hónapban – ezekről olvashatunk a Séd folyóirat idei ötödik lapszámában. 2020. október 24. 4:30 A jó kritikának ereje van – megjelent a legújabb Séd A jó kritikának ereje van – megjelent a legújabb Séd Végre ismét kézbe lehet venni a Séd – veszprémi kritikai lapot. A bemutatón az idei év 2. 3. és 4. lapszámát ismertették. 2020. szeptember 8. 13:00 Megjelent a SÉD folyóirat legújabb száma Megjelent a SÉD folyóirat legújabb száma A lapban ezúttal a bölcsészettudományok mellett a természettudományi írások is nagyobb szerepet kaptak. 2020. február 4. 18:18 Megjelent a SÉD folyóirat decemberi száma Megjelent a SÉD folyóirat decemberi száma Bemutatták a SÉD kritikai folyóirat legfrissebb számát csütörtökön a Laczkó Dezső Múzeum látványkönyvtárában. 2019. december 5. 18:51 Fókuszban a porcelánfa és az Auer Fesztivál a Séd legújabb lapszámában Fókuszban a porcelánfa és az Auer Fesztivál a Séd legújabb lapszámában Bemutatták a Séd legújabb, egyben az V. évfolyam utolsó előtti lapszámát kedden a Várgalériában. 2019. október 30. 0:15 A nyarat idézi a Séd A nyarat idézi a Séd Bemutatták a Séd kritikai lap legújabb számát csütörtök délután a megyei könyvtárban. 2019. szeptember 13. 4:06
1 2
közélet
Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel. Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban. A dózsavárosiak kijelölték az utat: irány a nyár! A dózsavárosiak mindig találnak mindig találnak alkalmat arra, hogy közösen ünnepeljenek valamit, vagy egyszerűen jó hangulatban találkozzon Veszprém egyik legnagyobb városrészének lakossága. Olykor a nyár végével annak elbúcsúztatása miatt, de két éve már a legmelegebb évszak beköszöntekor is összejönnek. Pont, mint szombaton a jégcsarnok mellett. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson.
sport
Női kézilabda BL: a Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét. Bajnokok Ligája-induló a Melsungen A német férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi, utolsó fordulójában biztossá vált, hogy Sipos Adrián, Palasics Kristóf és Bartucz László csapata, az Európa Liga-címvédő MT Melsungen a következő idényben indulhat a Bajnokok Ligájában. Monacói Nagydíj - Antonelli sorozatban ötödször nyert, Russell újfent nem szerzett pontot A világbajnoki pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap Monte-Carlóban, sikerével pedig 66 pontra növelte az előnyét. MotoGP: megint Márquez nyerte a Magyar Nagydíjat a Balatonnál A tavalyihoz hasonlóan idén is a kategóriában hétszeres világbajnok, címvédő Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-vb Magyar Nagydíját vasárnap a Balaton Parkban. Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben. Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.