Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

Térdműtét miatt fél évig nem kézilabdázhat a magyar válogatott jobbszélsője Térdműtét miatt fél évig nem kézilabdázhat a magyar válogatott jobbszélsője Térdműtét miatt fél évig nem kézilabdázhat Fekete Bálint, a spanyol Liberbank Cuenca magyar válogatott jobbszélsője. 2020. február 13. 22:15 Bravúros tatabányai döntetlen Berlinben Bravúros tatabányai döntetlen Berlinben A Grundfos Tatabánya KC 27-27-es döntetlent játszott a német Füchse Berlin otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének második fordulójában csütörtökön. 2020. február 13. 20:51 Döntsön 2019 sportpillanatáról! Döntsön 2019 sportpillanatáról! A veszprémi sportbarátok idén tizenegyedik alkalommal ítélhetik oda a közönségdíjat, a tavalyi évhez hasonlóan, a három mértékadó veszprémi hírportál összefogásával. 2020. február 13. 17:51 Sérüléshullám sújtja a „kis Telekomot” – Szűcs Bence visszatért Balatonfüredre Sérüléshullám sújtja a „kis Telekomot” – Szűcs Bence visszatért Balatonfüredre Sajnálatos módon több sebből is vérzik városunk „fiatalabbik”, másodvonalbeli férfi kézilabdacsapata, a Telekom Veszprém U21. A hétvégi tavaszi nyitány előtt az egyesület utánpótlás szakmai igazgatójával, a „kis Telekom” vezetőedzőjével, Gulyás Péterrel beszélgettünk. 2020. február 13. 16:29 Csoportgyőztes lett a Veszprémet nagy csatában legyőző Kiel Csoportgyőztes lett a Veszprémet nagy csatában legyőző Kiel A Telekom Veszprém az utolsó pillanatig harcolt a THW Kiel vendégeként, végül azonban egy góllal nyert a német rekordbajnok, amely így megnyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportját. David Davis legénysége a második pozíciója megtartásáért küzdhet a hátralévő két fordulóban. 2020. február 12. 20:38 Két játékos azonnali hatállyal távozott a címvédő Vardartól Két játékos azonnali hatállyal távozott a címvédő Vardartól A lett Dainis Kristopans és az orosz Pavel Atman azonnali hatállyal távozott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában címvédő északmacedón Vardar Szkopje csapatától. 2020. február 12. 18:20 A bajnoktól érkezett kölcsönjátékos Veszprémbe A bajnoktól érkezett kölcsönjátékos Veszprémbe A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kosárlabdázója, Verasztó Péter a 2019/2020-as idény végéig kölcsönben a királynék városában folytatja pályafutását. 2020. február 12. 17:40 Remélem, sokan várják a feljutásunkat! – Éles József Remélem, sokan várják a feljutásunkat! – Éles József A játékosainkra pillantva rögtön szembesülhetünk azzal, hogy magabiztosak, és nem utolsósorban hisznek egymásban. Úgy gondolom, a jó kezdés iszonyatosan nagy lendülettel szolgálna számukra! – vélekedett a másodosztályú kézilabda-bajnokság tavaszi rajtja előtt Éles József, a feljutásra aspiráló, éllovas Veszprémi KKFT tulajdonosa. 2020. február 12. 12:36 Együttműködés a sportszakmai fejlődésért Együttműködés a sportszakmai fejlődésért Az egyetemi és a városi sportélet három meghatározó sportszervezete kötött stratégiai együttműködési megállapodást a vonzáskörzetének sportszakmai fejlesztése érdekében. 2020. február 11. 22:10 Tizenkét gólos döntetlen a presztízsrangadón Tizenkét gólos döntetlen a presztízsrangadón Nem mindennapi mérkőzést láthatott a Március 15. utcai csarnok csaknem telt házas publikuma kedden. A Veszprém és Ferencváros ugyanis 6-6-os döntetlent játszott az NB I alapszakaszának utolsó előtti fordulójában. 2020. február 11. 19:45 Visszamenőleges hatállyal tiltották el Kim Rasmussent Visszamenőleges hatállyal tiltották el Kim Rasmussent Visszamenőleges hatállyal két hónapra tiltotta el Kim Rasmussent a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF), így a magyar női válogatott menesztett szövetségi kapitánya ismét tevékenykedhet. 2020. február 10. 22:08 Bánhidi Bence és Schatzl Nadine az év kézilabdázója Bánhidi Bence és Schatzl Nadine az év kézilabdázója A férfiaknál Bánhidi Bencét, a nőknél pedig Schatzl Nadine-t választották a 2019-es év legjobb kézilabdázójának. A Telekom Veszprém kiválósága, Petar Nenadics az esztendő legjobb légiósa. 2020. február 10. 13:53 Az élvonalból kölcsönzött játékost a HOYA-PE Veszprém Az élvonalból kölcsönzött játékost a HOYA-PE Veszprém Az „A” csoport második helyén álló Egis Körmend kosárlabdázója, a 21 éves Kozma Gergő a 2019/2020-as idény végéig a HOYA-PE Veszprémnél folytatja pályafutását – jelentette be hétfőn a veszprémi klub hivatalos weboldalán. 2020. február 10. 11:46 Ács Anna ismét megállíthatatlan volt Ács Anna ismét megállíthatatlan volt Az irányító Ács Anna tizenöt (!) találatával kiütéses győzelmet mért boglári vendégeire városunk női kézilabdacsapata vasárnap késő délután, az NB II Dél-nyugati csoportjának tavaszi nyitányán. 2020. február 10. 9:41
... 802 803 804 805 806 ...
közélet
Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. Innovációs hálózatok a turizmusban konferencia 2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának. A rendezvény a Visegrádi Alap finanszírozásában megvalósult, innovációs hálózatokkal foglalkozó projekt záróeseménye volt.  Albérlet Veszprémben 2026-ban: ennyit kérnek ma egy átlagos lakásért A nyár közepén ismét felpezsdült a veszprémi albérletpiac. Hamarosan érkeznek a felsőoktatási felvételi ponthatárok, a Pannon Egyetemre készülő hallgatók pedig már most elkezdték keresni a megfelelő lakásokat. A kínálat ugyan folyamatosan változik, egy dolog azonban biztos: az elmúlt évekhez képest ma már jóval mélyebben kell a zsebébe nyúlnia annak, aki Veszprémben szeretne albérletet bérelni.
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.