Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

Megkezdődött a jegyértékesítés a női kézisek győri selejtezőtornájára Megkezdődött a jegyértékesítés a női kézisek győri selejtezőtornájára Megkezdődött a jegyértékesítés a női kézilabdázók Győrben sorra kerülő márciusi olimpiai selejtezőtornájára. 2020. február 5. 11:27 Nehézségei dacára is kiharcolná a négyes döntőbe jutást az 1. FCV Nehézségei dacára is kiharcolná a négyes döntőbe jutást az 1. FCV Egygólos előnyből várja a Csömör elleni futsal Magyar Kupa negyeddöntő pénteki (18.30) visszavágóját a Veszprém. Az idény egyik legfontosabb meccse előtt sérülés, munkahelyi elfoglaltság és adminisztratív jellegű probléma is nehezítheti Frank Tamás vezetőedző feladatát. 2020. február 4. 20:30 A profi futsalos családapa, akinek még két munkahelye van A profi futsalos családapa, akinek még két munkahelye van Az elmúlt tíz év tapasztalatai igazán sok mindenre megtanítottak, de legfőképpen arra, hogy a sportkarrier nem tarthat örökké. A legnagyobb felelőtlenség lenne azt hinni, hogy mégis. Reggel hatkor kezdek az egyik munkahelyemen, tíz órakor már ott vagyok a másikon. Késő délután pedig ott az edzés, vagy éppen a mérkőzés. Higgyék el, aki akarja, az be tudja osztani az idejét! – vélekedett ifjabb Bognár Péter, az 1. Futsal Club Veszprém csapatkapitány-helyettese. 2020. február 4. 16:37 Fussunk össze és segítsünk! Fussunk össze és segítsünk! Az Élhetőbb Rátótért Egyesület a Fuss a Jövődért Egyesület közös szervezésében jelmezes jótékonysági futást szervez február 16-án Gyulafirátótón és Kádártán Sefcsikné Solymosi Ildikó többszörös magyar bajnok közép- és hosszútávfutó gyógykezelésének támogatására. 2020. február 3. 22:08 Négyes döntőben a Telekom Veszprém Négyes döntőben a Telekom Veszprém Mindössze tizenhat gólt engedélyezett a vendéglátó Tatabányának a Telekom Veszprém, amely hétfő esti tízgólos sikerével bejutott a legjobb négy közé jutott a férfi kézilabda Magyar Kupában. 2020. február 3. 20:37 Tokió 2020: Kína helyett Kazahsztán lesz a női kézilabdázók ellenfele a selejtezőben Tokió 2020: Kína helyett Kazahsztán lesz a női kézilabdázók ellenfele a selejtezőben Kína helyett Kazahsztán lesz a magyar női kézilabda-válogatott első ellenfele a Győrben rendezendő márciusi olimpiai selejtezőtornán. 2020. február 3. 17:57 Országos és egyéni csúcsokat döntöttek az SVSE atlétái Országos és egyéni csúcsokat döntöttek az SVSE atlétái Január utolsó vasárnapján Varga Gréta 1500 méteren tizenkét éve fennálló ifjúsági országos csúcsot döntött meg Pozsonyban, míg február első hétvégéjén nyugati szomszédságunkban számos egyéni csúcsot is elértek a veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE) atlétái. 2020. február 3. 15:57 Huszonegy játékost hívott be a Danyi-Elek kapitánypáros első kézikeretébe Huszonegy játékost hívott be a Danyi-Elek kapitánypáros első kézikeretébe Kihirdette első, 21 fős keretét a magyar női kézilabda-válogatott új kapitánypárosa, Danyi Gábor és Elek Gábor. 2020. február 3. 11:36 Az FTC két góllal kikapott a dán bajnoktól Az FTC két góllal kikapott a dán bajnoktól A Ferencváros 29-27-re kikapott a dán Esbjerg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában, vasárnap. 2020. február 2. 18:42 Amikor egy ajtó bezárul... Amikor egy ajtó bezárul... Szeretném mindenekelőtt megköszönni a második családomnak, a veszprémi kosárlabda-közösségnek azt a mérhetetlen mennyiségű kedvességet, amit az elmúlt években tanúsított irányomba. A feleségemnek, Mariann-nak mindig is mondtam, hogy ennek a pillanatnak egyszer el kell jönnie, hiszen a szereteten kívül semmi sem tarthat örökké! – e szavakkal búcsúzott el szurkolóitól a HOYA-PE Veszprémet hat esztendőn át irányító vezetőedző, Mérész Csaba. 2020. február 2. 13:50 Sérüléséről és visszatérésének lehetséges időpontjáról beszélt Mahé Sérüléséről és visszatérésének lehetséges időpontjáról beszélt Mahé A Telekom Veszprém kétszeres világbajnokát, Kentin Mahét a franciák fiaskója és a magyarok jó játéka is meglepte a januári kézilabda Európa-bajnokságon. 2020. február 2. 9:05 Futsal Eb-selejtező: százszázalékos mérleggel jutott tovább a magyar válogatott Futsal Eb-selejtező: százszázalékos mérleggel jutott tovább a magyar válogatott A magyar futsalválogatott 4-1-re legyőzte a házigazda litván csapatot, így százszázalékos mérleggel jutott tovább a Jonavában rendezett Európa-bajnoki selejtezőtornáról. 2020. február 1. 20:50 A címvédő Győr legyőzte a montenegrói bajnokot A címvédő Győr legyőzte a montenegrói bajnokot A címvédő Győri Audi ETO KC 26-24-re legyőzte a montenegrói Buducnost Podgorica csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában, szombaton. 2020. február 1. 18:52 Honnan ered a probléma? Honnan ered a probléma? Az egykori vezetőedző, Mérész Csaba korábban már lemondott, a HOYA-PE Veszprém pedig három játékosának is búcsút intett a hét elején. Medve Máté és társai azonban a másodedző Baksa Szabolcs kezei alatt, szombaton kora este ismét csak vereséget szenvedtek immár a fővárosi Honvéd otthonában. Joggal vetődik fel a kérdés: vajon mi lehet a probléma valódi forrása? 2020. február 1. 18:10
... 804 805 806 807 808 ...
közélet
Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. Innovációs hálózatok a turizmusban konferencia 2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának. A rendezvény a Visegrádi Alap finanszírozásában megvalósult, innovációs hálózatokkal foglalkozó projekt záróeseménye volt.  Albérlet Veszprémben 2026-ban: ennyit kérnek ma egy átlagos lakásért A nyár közepén ismét felpezsdült a veszprémi albérletpiac. Hamarosan érkeznek a felsőoktatási felvételi ponthatárok, a Pannon Egyetemre készülő hallgatók pedig már most elkezdték keresni a megfelelő lakásokat. A kínálat ugyan folyamatosan változik, egy dolog azonban biztos: az elmúlt évekhez képest ma már jóval mélyebben kell a zsebébe nyúlnia annak, aki Veszprémben szeretne albérletet bérelni.
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.