Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

Madi és a Fradi Veszprémben – kupacsata után pikáns bajnoki Madi és a Fradi Veszprémben – kupacsata után pikáns bajnoki Az 1. FC Veszprém vezetőedzője, Frank Tamás úgy véli, a szervezettség és a fegyelmezettség lehet együttese fegyvere a vendég Ferencváros ellen a futsal NB I keddi (16.45) összecsapásán. Magyar utánpótlás-válogatott tehetséggel erősödik a gárda. 2020. február 9. 19:50 Négy góllal kikapott a Ferencváros az orosz bajnoktól Négy góllal kikapott a Ferencváros az orosz bajnoktól A Ferencváros 35-31-re kikapott az orosz Rosztov-Don csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában, szombaton Érden. 2020. február 8. 22:24 Döntetlent játszott a Szeged az Aalborggal Döntetlent játszott a Szeged az Aalborggal A MOL-Pick Szeged házigazdaként 26-26-os döntetlent játszott a dán Aalborg csapatával a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, szombaton. 2020. február 8. 19:57 Meglátni a gyermekben a tehetséget Meglátni a gyermekben a tehetséget Hitvallása a középiskolánknak, hogy ügyetlen gyermek nincs! Ha csak aprócska reménysugárként is, de minden egyes fiatalban ott rejlik a tehetség. Egyszerűen csak akarni kell megtalálni és megragadni azt: edzőként és pedagógusként egyaránt... – vélekedett Palotai Nándor, a Noszlopy Gáspár Gimnázium testnevelő tanára, miután a veszprémi intézmény sorozatban ötödik alkalommal is kiérdemelte a Magyar Diáksport Szövetségtől (MDSZ) az ország legaktívabb iskolájának járó díjat. 2020. február 8. 18:22 „Rajt-cél győzelem” Portóban „Rajt-cél győzelem” Portóban Magabiztos teljesítményt nyújtva hétgólos győzelmet aratott az FC Porto Sofarma vendégeként a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati csoportmeccsén. David Davis legénysége továbbra is harcban a csoportelsőségért. 2020. február 8. 17:35 A címvédő Győr kilenc góllal győzött Romániában A címvédő Győr kilenc góllal győzött Romániában A címvédő Győri Audi ETO KC 29-20-ra nyert a román Ramnicu Valcea otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában, szombat délután. 2020. február 8. 15:50 Férfi kézilabda EHF Kupa: győzelemmel kezdte a csoportkört a Tatabánya Férfi kézilabda EHF Kupa: győzelemmel kezdte a csoportkört a Tatabánya A Tatabánya 26-25-re legyőzte a spanyol BM Logrono La Rioja csapatát a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének első fordulójában, szombaton Győrben. 2020. február 8. 15:12 Hét elveszített bajnoki után ismét nyert a HOYA Hét elveszített bajnoki után ismét nyert a HOYA Újdonsült vezetőedzőjével, a szerb Nikola Laziccsal pénteken este ismét győzelmet ünnepelhetett városunk másodosztályú kosárlabdacsapata, a HOYA-PE Veszprém. Füzi Róberték a Piros csoport 20. körében a vendéglátó miskolciakat múlták felül 81-79 arányban. 2020. február 7. 23:01 Négyes döntőben az 1. FC Veszprém! Négyes döntőben az 1. FC Veszprém! A csapatkapitány Tatai József mesterhármasának, illetve a kapus Klcsó Gábor parádés egyéni teljesítményének is köszönhetően városunk futsalcsapata 4-2-re felülmúlta a vendég Csömör együttesét pénteken este, ezzel egyúttal kvalifikálva magát a Magyar Kupa négyes döntőjébe is. 2020. február 7. 20:36 Rasovszky Kristóf a FINA-nál is az év legjobbja! Rasovszky Kristóf a FINA-nál is az év legjobbja! A Balaton Úszó Klub Veszprém klasszisa, Rasovszky Kristóf lett az elmúlt év legjobb nyíltvízi úszója a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetségnél (FINA). 2020. február 7. 18:09 Tizenegy éve, hogy sebet ütöttek szívünkön Tizenegy éve, hogy sebet ütöttek szívünkön Tizenegy éve, 2009. február 8-án Marian Cozma szíve örökre elcsendesedett. Pénteken kora este, az egykori veszprémi kézilabdázó tragikus halálának évfordulója előtt, csendes megemlékezést szervezett a Városi Nyilvánosságért Alapítvány a tragédia helyszínétől nem messze, a Virág Benedek utcában. 2020. február 7. 18:02 „Vissza kell hozni a srácok önbizalmát” „Vissza kell hozni a srácok önbizalmát” Ha szívvel küzdünk az összes találkozón, akkor szerintem nem lehet gond. A következő cél pedig megnyerni a Hepp Kupát – fogalmazott a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém kosárlabdacsapatának új edzője, Nikola Lazics. 2020. február 6. 20:32 Görbicz Anita is tagja a női kézilabda-válogatott szakmai stábjának Görbicz Anita is tagja a női kézilabda-válogatott szakmai stábjának Szakmai tanácsadóként Görbicz Anita is segíteni fogja Danyi Gábor és Elek Gábor szövetségi kapitányok munkáját a magyar női kézilabda-válogatottnál. 2020. február 6. 20:19 Danyi Gábor marad a győri vezetőedző, Görbicz edzői feladatokat is kap Danyi Gábor marad a győri vezetőedző, Görbicz edzői feladatokat is kap A következő szezonban is Danyi Gábor lesz a vezetőedzője a bajnoki és Bajnokok Ligája-címvédő győri női kézilabdacsapatnak, amelynek a 2020/21-es kiírástól Görbicz Anita nemcsak a játékosa lesz, hanem másodedzője is. 2020. február 6. 14:04
... 803 804 805 806 807 ...
közélet
Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. Innovációs hálózatok a turizmusban konferencia 2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának. A rendezvény a Visegrádi Alap finanszírozásában megvalósult, innovációs hálózatokkal foglalkozó projekt záróeseménye volt.  Albérlet Veszprémben 2026-ban: ennyit kérnek ma egy átlagos lakásért A nyár közepén ismét felpezsdült a veszprémi albérletpiac. Hamarosan érkeznek a felsőoktatási felvételi ponthatárok, a Pannon Egyetemre készülő hallgatók pedig már most elkezdték keresni a megfelelő lakásokat. A kínálat ugyan folyamatosan változik, egy dolog azonban biztos: az elmúlt évekhez képest ma már jóval mélyebben kell a zsebébe nyúlnia annak, aki Veszprémben szeretne albérletet bérelni.
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.