Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

A magyarok kettős győzelemmel jutottak ki a vb-re A magyarok kettős győzelemmel jutottak ki a vb-re A magyar női kézilabda-válogatott kettős győzelemmel jutott ki a Japánban sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, miután az idegenbeli sikert követően szerdán 28-19-re legyőzte Ausztriát a selejtező zalaegerszegi visszavágóján. 2019. június 5. 19:55 Egyetlen lépésre a régóta várt sikertől Egyetlen lépésre a régóta várt sikertől Fennállása első érmét nyerheti az élvonalban a veszprémi futsalcsapat, ha csütörtökön (18.30) legyőzi a Dunaferrt a Március 15. utcai csarnokban. 2019. június 5. 19:41 Két veszprémi a négyes döntő álomcsapatában Két veszprémi a négyes döntő álomcsapatában Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) közzétette a férfi Bajnokok Ligája hétvégi kölni négyes döntőjének álomcsapatát, melybe négy szkopjei, két veszprémi és egy barcelonai játékos került be. 2019. június 5. 13:28 Veszprémben randevúznak az utcai kosárlabda szerelmesei Veszprémben randevúznak az utcai kosárlabda szerelmesei Június 29-én a veszprémi Jutasi úti sportcentrumban rendezik meg a Gyulafirátóti Streetball Bajnokságot, amelyre hatvannégy csapat kétszázharminc nevezőjét várják a szervezők. 2019. június 5. 8:17 Szoboszlai: hat ponttal lennék elégedett Szoboszlai: hat ponttal lennék elégedett Szoboszlai Dominik, az azeriek és a walesiek elleni Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésre készülő magyar labdarúgó-válogatott középpályása azt mondta, a soron következő két mérkőzésen hat ponttal lenne elégedett. 2019. június 4. 20:07 Megmérettetés és felkészülés egyben Megmérettetés és felkészülés egyben A Veszprémi Honvéd Sportegyesület kiválóságai egyénben harminckét, csapatban pedig kilenc érmet szereztek a Vas, Veszprém és Zala megye tájékozódási futó megyei bajnokságsorozatának újdörgdi állomásán. 2019. június 4. 17:52 Nyolc alkalommal a dobogón Nyolc alkalommal a dobogón A Veszprémi Úszó Klub (VÚK) reménységei három arany-, két ezüst- és három bronzérmet gyűjtöttek a fővárosban rendezett BVSC-kupán. 2019. június 4. 17:40 A tisztább levegőért gurultak Veszprémben A tisztább levegőért gurultak Veszprémben Az UP! frontembere, Újvári Péter vezette azt a hatvan főből álló lelkes keménymagot, amely a hétvégén felvonult Veszprémben, hogy felhívja a figyelmet a környezetkímélő, alternatív közlekedésre és a biztonságra. 2019. június 4. 16:52 Négy aranyat hozott a VEDAC-os sebességváltó Négy aranyat hozott a VEDAC-os sebességváltó Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a VEDAC futó szakága a váltóbajnokságon, a négy bajnoki címnél csak az ARAK tudott többet szerezni. 2019. június 4. 16:51 Egymásra találva Egymásra találva Az új idényre a tavasszal látottnál is erősebb keretű, illetve hosszabb kispadú gárdát tervez összerakni a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém – hangzott el múlt héten a kosárlabdaklub hagyományteremtő szándékkal életre hívott családi évzáróján, egyúttal szurkolói találkozóján. 2019. június 4. 16:40 Öttonnás kézilabda-installációval tisztelegnek Győrben a női csapat előtt Öttonnás kézilabda-installációval tisztelegnek Győrben a női csapat előtt Egyedülálló, kézilabdát formáló installációt építettek a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapat tiszteletére Győrben, a város egyik legnagyobb és legforgalmasabb körforgalmának közepén. 2019. június 4. 16:25 Szabó Péter: nagy kő esett le a szívünkről! Szabó Péter: nagy kő esett le a szívünkről! Köszönettel tartozom Pető Tamásnak, a csapatnak és természetesen a szakmai stáb minden tagjának. Nem megfeledkezve a várostól kapott támogatásról sem: ezt a sikert kétségkívül közösen értük el! – fogalmazott Szabó Péter sportigazgató azután, hogy a VLS Veszprém a keddi sorsoláson kiemelt csapatként, osztályozó mérkőzés nélkül kvalifikálta magát a nemzeti bajnokság harmadosztályába. 2019. június 4. 15:37 Két játékos csatlakozott a magyar válogatotthoz Két játékos csatlakozott a magyar válogatotthoz Kiss Nikoletta és Pásztor Noémi csatlakozott az osztrákok elleni világbajnoki selejtező visszavágójára készülő magyar női kézilabda-válogatott keretéhez. 2019. június 4. 13:01 NB III-as a VLS Veszprém! NB III-as a VLS Veszprém! A megyei bajnok veszprémi labdarúgócsapat a szerencsés keddi sorolásnak köszönhetően osztályozó nélkül válthat osztályt, így a 2019/2020-as idényben újra a nemzeti bajnokságban szerepelhet. 2019. június 4. 11:18
... 867 868 869 870 871 ...
közélet
Új főispán a vármegye élén Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök - derül ki a Magyar Közlönyben pénteken megjelent határozatból. Kevesen tudják, mi rejtőzik a veszprémi vasútállomásnál egy fém ajtó mögött Sokan elsétáltak már mellette és valószínűleg bele sem gondoltak, mi rejlik a fém ajó mögött. A Múzeumok Éjszakáján viszont megnyílt a veszprémi vasútállomás melletti bunker, ahol korabeli tárgyak és szakértői bemutató segítségével elevenedett meg a hidegháború időszaka. Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek.
kézilabda
Női kézilabda junior-vb: pont nélkül jutott a középdöntőbe a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott pont nélkül jutott középdöntőbe a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokságon, miután 27-25-re kikapott Lengyelországtól a csoportkör utolsó fordulójában, szombaton. Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.