Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

Az eddigi magyar érdekeltségű döntők Az eddigi magyar érdekeltségű döntők A Siófok KC volt a hetedik magyar klub, amely bejutott a női kézilabda EHF Kupa döntőjébe. 2019. május 11. 22:43 Megnyerte az EHF Kupát a Siófok! Megnyerte az EHF Kupát a Siófok! A Siófok KC házigazdaként 26-21-re legyőzte a dán Esbjerg csapatát a női kézilabda EHF Kupa döntőjének szombati visszavágóján, így 47-42-es összesítéssel elhódította a trófeát. 2019. május 11. 22:04 Danyi Gábor szerint túlzó a különbség Danyi Gábor szerint túlzó a különbség Danyi Gábor vezetőedző túlzott különbségről beszélt azt követően, hogy csapata, a címvédő Győr kilenc góllal győzte le a norvég Vipers Kristiansandot a női kézilabda Bajnokok Ligája szombati, budapesti elődöntőjében. 2019. május 11. 20:46 A Rosztov-Don lesz a Győr ellenfele a döntőben A Rosztov-Don lesz a Győr ellenfele a döntőben Az orosz Rosztov-Don lesz a címvédő Győr ellenfele a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi döntőjében, miután a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő első játéknapján 27-25-re legyőzte a francia Metz csapatát. 2019. május 11. 20:39 Amiért mentek, azt el is hozták! Amiért mentek, azt el is hozták! Pető Tamás szavai beigazolódtak – nem született bajnok a labdarúgó megyei élvonal szombati csúcsrangadóján: az 1-1-es végeredmény után a vendéglátó Balatonfüredi FC bánata, s a továbbra is listavezető bajnokaspiráns VLS Veszprém öröme viszont önmagáért beszélt. 2019. május 11. 20:00 Négy góllal debütált a felnőtt NB I-ben a tizennyolc éves tehetség Négy góllal debütált a felnőtt NB I-ben a tizennyolc éves tehetség Melnyicsuk Viktor négy, a Telekom Veszprém negyven gólig jutott a Dabas vendégeként a férfi kézilabda élvonal szombati játéknapján. 2019. május 11. 19:28 Fölényes sikerrel döntős a címvédő Győr Fölényes sikerrel döntős a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-22-re legyőzte a norvég Vipers Kristiansand csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája szombati elődöntőjében, a budapesti négyes döntő első játéknapján. 2019. május 11. 17:00 Kikaptak, de nem okoztak csalódást Kikaptak, de nem okoztak csalódást Amíg csak ereje engedte, küzdött lelkiismerettel a „kis Telekom”, végül mégis a vendéglátó Budai Farkasok örülhetett pénteken a másodosztályú kézilabda-bajnokság előre hozott mérkőzésén. 2019. május 11. 15:30 Megfontoltabb, statikusabb játékkal készül a Győr Megfontoltabb, statikusabb játékkal készül a Győr A címvédő Győri Audi ETO KC az eddigieknél megfontoltabb, statikusabb kézilabdát játszik majd a női Bajnokok Ligája szombati, budapesti elődöntőjében a norvég Vipers Kristiansand ellen. 2019. május 10. 14:29 Négy győri játékos a BL-álomcsapatban Négy győri játékos a BL-álomcsapatban A hétvégi, budapesti négyes döntőre címvédőként készülő Győri Audi ETO KC csapatából négy játékos került be a női kézilabda Bajnokok Ligája pénteken kihirdetett álomcsapatába. 2019. május 10. 13:31 A szövetségi kapitány szerint a Győr a négyes döntő esélyes A szövetségi kapitány szerint a Győr a négyes döntő esélyes Kim Rasmussen, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint a címvédő Győri Audi ETO KC a Bajnokok Ligája hétvégi, budapesti négyes döntőjének esélyese. 2019. május 10. 12:12 Első nemzetközi trófeáját nyerheti magyar vezetőedzővel a Győr Első nemzetközi trófeáját nyerheti magyar vezetőedzővel a Győr Első nemzetközi trófeáját nyerheti magyar vezetőedző irányításával a címvédő Győri Audi ETO KC, amely esélyesként várja a női kézilabda Bajnokok Ligája hétvégi, budapesti négyes döntőjét. 2019. május 10. 12:08 Nagy László visszavonul és a Veszprém sportigazgatója lesz Nagy László visszavonul és a Veszprém sportigazgatója lesz Hivatalossá vált, hogy a Telekom Veszprém csapatkapitány az idény végén befejezi játékoskarrierjét, s 2019. július 1-jétől a klub sportigazgatója lesz. William Accambray távozik Veszprémből, hosszabbított a névadó szponzor. 2019. május 10. 10:24 Pető Tamás: Nem a bajnoki cím a tét! Pető Tamás: Nem a bajnoki cím a tét! Ellenféltől függetlenül minden találkozó előtt úgy küldöm ki a pályára a srácokat, hogy ne előre gondolkodjanak, hanem a jelenben alkossanak! – Pető Tamás szavaiból csak úgy áradt a nyugalom, pedig a megyei élvonalban listavezető VLS Veszprém szombaton 16.00 órakor a feljutásra csakugyan aspiráló Balatonfüredhez látogat. 2019. május 10. 7:30
... 876 877 878 879 880 ...
közélet
Új főispán a vármegye élén Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök - derül ki a Magyar Közlönyben pénteken megjelent határozatból. Kevesen tudják, mi rejtőzik a veszprémi vasútállomásnál egy fém ajtó mögött Sokan elsétáltak már mellette és valószínűleg bele sem gondoltak, mi rejlik a fém ajó mögött. A Múzeumok Éjszakáján viszont megnyílt a veszprémi vasútállomás melletti bunker, ahol korabeli tárgyak és szakértői bemutató segítségével elevenedett meg a hidegháború időszaka. Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek.
kézilabda
Női kézilabda junior-vb: pont nélkül jutott a középdöntőbe a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott pont nélkül jutott középdöntőbe a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokságon, miután 27-25-re kikapott Lengyelországtól a csoportkör utolsó fordulójában, szombaton. Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.