2019. november 14. // Aliz névnap

A Vetési nyerte a középiskolák versenyét

2019. január 22. 17:39
Idén is megrendezte a VEDIÖK a Veszprémi Középiskolás Ligát: tíz iskola mérte össze képességeit különböző sportágakban decemberben és januárban. A közösségépítő programon legjobb teljesítményt nyújtó csapatok értékes ajándékokat vehettek át a keddi ünnepélyes díjátadón.

A Veszprémi Diák- és Ifjúsági Önkormányzat (VEDIÖK) sikeres rendezvénye minden alkalommal más formát ölt, ám a legsikeresebb versenyszámok visszatérő részei a programsorozatnak. Az idei tanévben december 10-én indult a liga a futsal bajnoksággal, majd 17-én az esport területén bizonyíthattak a középiskolások.

Simon Noel a VEDIÖK elnöke elmondta, hogy a hatalmas érdeklődésre való tekintettel az esport bajnokságot két naposra bővítették és tervezik a jövőben a folytatást. Az ünnepek, a szilveszter éjszakát követően újult erővel folytatódtak a mérkőzések: január 14-én kosárlabda, 16-án és 17-én röplabda, majd ezen a héten hétfőn és kedden kézilabda zárta “a meccsek” sorát.

Porga Gyula társadalmi innovációnak nevezte a rendezvényt: hagyományosan az innovációról mindenkinek a kutatásfejlesztés és az üzemi, gyári miliő jut eszébe, pedig az innováció szerintem ennél sokkal több. Kitalálni, létrehozni, szervezni egy fórumot, teret, ahol a középiskolások találkozhatnak és létrejön egy közösség a verseny és a győzelmek élménye mellett: ez egy társadalmi innováció volt - fogalmazott.

A polgármester kiemelte, hogy örömmel tapasztalta azt az energiát, amivel a veszprémi középiskolások szinte mindegyike részt vett a megmérettetésen. Elmondta, hogy ha ugyanilyen erővel, lendülettel vesz mindenki részt 2023-ig ötleteivel, javaslataival az EKF programban, akkor maradandó társadalmi innováció születhet: egy város, élet, közösség, álom, ami 2023-ig megalapozva, valóság lehet.

A közös sport és az összetartás az egész rendezvényt jellemzi: a liga lényege, hogy az iskolák közötti kapcsolatok minél szorosabbá, jobbá váljanak - monda Simon Noel. Úgy gondolom, hogy ez egy olyan program, amelyet érdemes folytatni, ezért a jövő VEDIÖK tagjainak javaslom, hogy bővítsék folyamatosan a repertoárt és váljon hagyománnyá, hogy a középiskolások összemérik tudásukat - zárta sorait a VEDIÖK elnöke.

“Nekünk már bebizonyítottátok, hogy Veszprémben ti vagytok a legjobbak.” - fogalmazott Simon Noel. Azonban "a legjobbak között a legjobbakakat" értékes ajándékokkal is jutalmazták: televízió, projektor, ajándékcsomagok találtak gazdára.

A 2018-2019-es tanév Veszprémi Középiskolás Liga összesített eredményei:

1. Vetési Albert Gimnázium
2. Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium
3. Lovassy László Gimnázium
4. DLSB Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium
5. VSZC Közgazdasági és Közigazgatási Szakgimnáziuma
6. VSZC Táncsics Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája
7. VSZC Séf Vendéglátóipari és Turisztikai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
8. Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola
9. VSZC Jendrassik-Venesz Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
10. Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Szakgimnáziuma

Legjobb esport eredmény
összesített: Vetési Albert Gimnázium
egyéni: Nádas Marcell (DLSB Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium)

Legjobb labdarúgó
Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium

Legjobb kosárlabda
Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium

Legjobb röplabda
lány: Vetési Albert Gimnázium
fiú: Lovassy László Gimnázium

Legjobb kézilabda
lány: Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola
fiú: Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium

Férfi kézilabda BL, B csoport 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. THW Kiel 7 5 1 1 219 189 30 11
2. Montpellier 7 4 1 2 189 184 5 9
3. Vardar Szkopje 7 4 1 2 210 217 -7 9
4. TELEKOM VESZPRÉM 7 4 0 3 236 210 26 8
5. Kielce 7 3 2 2 213 206 7 8
6. Porto 7 3 2 2 201 210 -9 8
7. Meskov Breszt 7 1 0 6 194 220 -26 2
8. Zaporizzsja 7 0 1 6 202 228 -26 1
Utolsó módosítás: 2019. november 11. 10:22
Férfi kézilabda NB I, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Veszprém 10 10 0 0 366 240 126 20
2. Szeged 10 10 0 0 361 235 126 20
3. Gyöngyös 9 6 0 3 268 242 26 12
4. Tatabánya 10 6 0 4 278 260 18 12
5. FTC 9 6 0 3 255 239 16 12
6. Csurgó 10 5 1 4 252 259 -7 11
7. Balatonfüred 10 5 1 4 274 282 -8 11
8. Komló 10 4 1 5 253 264 -11 9
9. Eger 9 4 1 4 242 274 -32 9
10. Dabas 10 3 1 6 248 286 -38 7
11. Mezőkövesd 8 1 2 5 191 234 -43 4
12. Budakalász 9 1 0 8 225 264 -39 2
13. Orosháza 9 1 0 8 223 274 -51 2
14. Vác 9 0 1 8 201 284 -83 1
Utolsó módosítás: ma 8:48
Férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Telekom Veszprém 6 5 0 1 183 159 14 15
2. Meskov Breszt 6 3 0 3 184 173 11 9
3. PPD Zagreb 4 3 0 1 110 109 1 9
4. Rabotnik 6 3 0 3 169 164 5 9
5. Metaloplastika 6 2 0 4 165 182 -17 6
6. Szpartak Moszkva 6 1 0 5 167 191 -24 3
Utolsó módosítás: 2019. november 11. 10:57
Férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. BERETTYÓÚJFALU 9 8 1 0 48 23 25 25
2. HALADÁS 9 7 1 1 42 15 27 22
3. NYÍRGYULAJ 9 5 2 2 25 19 6 17
4. FRADI 9 4 1 4 32 28 4 13
5. DEAC 9 4 1 4 23 28 -5 13
6. DUNAFERR 9 3 3 3 29 29 0 12
7. ARAMIS 9 3 0 6 15 35 -20 9
8. KECSKEMÉT 9 2 1 6 16 32 -16 7
9. 1. FC VESZPRÉM 9 2 0 7 18 26 -8 6
10. RUBEOLA 9 1 2 6 16 29 -13 4
Utolsó módosítás: 2019. november 12. 10:58
Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. ÉRD 14 10 3 1 31 10 21 33
2. III. KER 14 10 2 2 34 14 20 32
3. LIPÓT 14 9 2 3 22 11 11 29
4. NAGYKANIZSA 14 8 2 4 23 18 5 26
5. MÉNFŐCSANAK 14 6 5 3 16 13 3 23
6. PÁPA 14 6 4 4 20 19 1 22
7. VLS VESZPRÉM 14 5 5 4 17 11 6 20
8. MOSONMAGYARÓVÁR 14 5 3 6 21 22 -1 18
9. BICSKE 14 4 5 5 16 19 -3 17
10. BKV ELŐRE 14 4 5 5 14 17 -3 17
11. PUSKÁS AKADÉMIA II. 14 5 1 8 23 22 1 16
12. KOMÁROM 14 4 4 6 22 20 2 16
13. SÁRVÁR 14 3 5 6 11 17 -6 14
14. BALATONLELLE 14 2 3 9 8 33 -25 9
15. FEHÉRVÁR FC II. 14 1 6 7 7 20 -13 9
16. HÉVÍZ 14 1 3 10 14 33 -19 6
Utolsó módosítás: 2019. november 11. 10:47
Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. BUDAFOK 6 5 0 1 542 462 0 11
2. HOYA-PE Veszprém 6 5 0 1 549 532 0 11
3. BKG-Príma 5 4 0 1 478 398 0 9
4. Salgótarján 5 4 0 1 417 389 0 9
5. Nyíregyháza 6 4 0 2 530 470 0 10
6. MTK-Elite 5 3 0 2 440 423 0 8
7. Bajai Bácska 5 3 0 2 380 357 0 8
8. MAFC 5 3 3 2 424 431 0 8
9. MEAFC-Miskolc 6 3 0 3 490 489 0 9
10. TF-BP 5 2 0 3 389 412 0 7
11. Vasas 6 2 0 4 484 507 0 8
12. Nagykőrös 6 1 0 5 428 510 0 7
13. Budapest Honvéd 6 0 0 6 486 561 0 6
14. PVSK-CARGATE 6 0 0 6 469 565 0 6
Utolsó módosítás: 2019. november 11. 10:58
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. PEAC 7 6 0 1 245 170 75 12
2. Siófok U22 7 6 0 1 230 182 48 12
3. Nemesvámos 7 5 0 2 220 187 33 10
4. Szekszárd 7 5 0 2 205 173 32 10
5. Veszprém Pannon SE 7 5 0 2 230 201 29 10
6. Kozármisleny U22 7 4 0 3 195 182 13 8
7. Marcali 7 4 0 3 192 204 -12 8
8. Balatonboglár 7 2 0 5 217 213 4 4
9. Tolna 7 2 0 5 180 230 -50 4
10. Tamási 7 2 0 5 161 212 -51 4
11. TUNGSRAM 7 1 0 6 156 233 -77 2
12. Hévíz 7 0 0 7 155 199 -44 0
Utolsó módosítás: 2019. november 11. 10:40
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Veszprémi KKFT 7 6 0 1 193 145 48 12
2. ETO-SZESE 7 6 0 1 200 180 20 12
3. PLER-Budapest 7 5 0 2 181 159 22 10
4. NEKA 7 4 0 3 187 171 16 8
5. Tata 7 4 0 3 186 182 4 8
6. Balatonfüred U21 7 4 0 3 185 186 -1 8
7. Telekom Veszprém U21 7 3 1 3 184 172 12 7
8. Budai Farkasok 7 3 0 4 175 195 -20 6
9. Szigetszentmiklós 7 3 0 4 183 206 -23 6
10. Pécs 7 1 1 5 175 194 -19 3
11. Rév TSC 7 1 0 6 171 200 -29 2
12. PEAC 7 1 0 6 195 225 -30 2
Utolsó módosítás: 2019. november 11. 10:31
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 8. 2019. november 17. 17:00 Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok PVSK HOYA-PE Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 17. 16:00 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Szigetszentmiklós Veszprémi KKFT
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 17. 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Tamási KC
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 15. 2019. november 17. 13:00 Érd, Sporttelep Érd VLS Veszprém
röplabda női röplabda NB II Nyugati A csoport, 2019/2020 6. 2019. november 17. 11:00 Szombathely, Savaria Egyetem SZOESE VESC
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 8. 2019. november 16. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Meskov Breszt
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 16. 11:00 Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok ETO-SZESE Telekom Veszprém U21
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 10. holnap 18:30 Debrecen, Egyetemi Sportaréna DEAC 1. FC Veszprém
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 9. 2019. november 11. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Kecskemét 4-2
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 13. 2019. november 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém 21-24
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 14. 2019. november 10. 13:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Hévíz 4-1
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 7. 2019. november 9. 17:30 Fehéroroszország, Breszt Meskov Breszt Telekom Veszprém 30-37
röplabda női röplabda NB II Nyugati A csoport, 2019/2020 5. 2019. november 9. 16:00 Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok VESC PTE-PEAC 3-0
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 14:00 Hévíz, Városi Sportcsarnok Hévíz Veszprém Pannon SE 21-29
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 13:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT Pécsi VSE 30-21
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 PLER-Budapest 20-22
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 7. 2019. november 8. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém MEAFC-Miskolc 109-83
futsal férfi futsal Magyar Kupa, 2019/2020 1. 2019. november 6. 21:00 Budakalász, Városi Sportcsarnok Újpest 1. FC Veszprém 1-2
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 10. 2019. november 5. 20:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 36-20
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
kosárlabda férfi kosárlabda Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, 2019/2 3. 2019. november 4. 17:45 Pápa, Városi Sportcsarnok Pápa HOYA-PE Veszprém 87-106
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 13. 2019. november 3. 13:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Balatonlelle 0-1
röplabda női röplabda NB II Nyugati A csoport, 2019/2020 4. 2019. november 3. 11:00 Budaörs, Illyés Gyula Gimnázium sportcsarnoka Budaörsi Emericus VESC 1-3
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 6. 2019. november 2. 15:00 Lengyelország, Kielce PGE Vive Kielce Telekom Veszprém 34-33
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 8. 2019. november 1. 19:30 FTC Népligeti Sportcentrum FTC 1. FC Veszprém 5-1
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 6. 2019. október 31. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém Budapest Honvéd 84-81
röplabda női röplabda NB II Nyugati A csoport, 2019/2020 3. 2019. október 27. 16:00 Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok VESC Széchenyi Győr 3-0
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 27. 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Marcali 36-19
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 12. 2019. október 27. 13:30 Budapest, BKV Előre Stadion BKV Előre VLS Veszprém 0-0
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 5. 2019. október 26. 17:00 Baja, Városi Művelődési Központ Bajai Bácska HOYA-PE Veszprém 71-76
Labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport 11. 2019. október 20. 14:00 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Mosonmagyaróvár 3-0
Kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport 4. 2019. október 19. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém Vasas Akadémia 92-91
Kézilabda Férfi kézilabda BL 5. 2019. október 19. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vardar Szkopje 39-30
Kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport 5. 2019. október 19. 13:00 Lauber Dezső Városi Sportcsarnok Pécs Dr. Veress Endre utca 10 PEAC VPSE 33-27
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. 2019. október 18. 20:30 Elektromos csarnok Budapest Népfürdő út 18-20. Rév TSC Telekom Veszprém U21 22-35
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. 2019. október 18. 19:30 Budaörs Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand Budaörs Hársfa utca 6. Budai Farkasok VKKFT 19-27
Kézilabda Férfi kézilabda NB I 7. 2019. október 15. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 34-27
Kosárlabda NB I/B Piros csoport 3. 2019. október 15. 17:00 Nyíregyháza HOYA-PE Veszprém Nyíregyháza 105-87
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 13. 16:00 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok Veszprémi KKFT 17-30
Kézilabda Férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 15:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FC Porto Sofarma 38-28
Kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 11:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Kozármisleny 35-28
Labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. október 12. 14:30 Nagykanizsa, Olajbányász Stadion Nagykanizsa VLS Veszprém 2-1
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 12. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsanok Telekom Veszprém U21 Szigetszentmiklós 29-25
Futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 7. 2019. október 11. 18:30 Veszprém, Március 15. úti sportcsarnok 1. FC Veszprém Dunaferr 6-4
Sulyok Georgina
Domján Attila

További cikkek

2019. november 14. // Aliz névnap