A két szakemberrel, Momir Iliccsel és Gulyás Péterrel két plusz egyéves szerződést kötött a klub – jelentette be dr. Csík Zoltán vezérigazgató a péntek délelőtti sajtótájékoztatón. A stáb további összetételében ugyanakkor nem lesz változás. Ilics a mögöttünk hagyott szezonban a Balaton-felvidéki Kézilabda Akadémia U22-es veszprémi csapatát irányította, amely bravúros szerepléssel ezüstérmes lett a NEKA mögött a NB I/B nyugati csoportjában. Gulyás pedig a BFKA Veszprém szakmai igazgatójaként dolgozott.
Nagy László sportigazgatótól azt is megtudtuk, hogy a Dániába hazatérő Nikolaj Markussen mellett Vuko Borozan és Danyiil Siskarjov is elhagyja az együttest. Ugyancsak elhangzott, hogy a következő két-három hétben további változások lehetnek mind az érkezők, mind a távozók oldalán. Ami viszont már biztos, hogy az utánpótláscsapat négy tehetsége, a jobbszélső Dörnyei Borisz, a balátlövő Bodor Márk, a jobbátlövő Ilics Zorán és az irányító Lukács Péter felkerül a felnőtt együtteshez.
Dr. Csík Zoltán vezérigazgató köszöntőjében markánsan fogalmazott. Mint mondta, azt szeretné, hogy soha többet ne ismétlődjön meg az, amit az elmúlt szezon végén történt, amikor is a Telekom Veszprém már a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében búcsúzott a francia Nantes együttesével szemben, majd a bajnoki döntőben is alulmaradt a Mol-Pick Szegeddel szemben.
Adódtak olyan nehézségek, amelyeket tudtunk kezelni, ám olyanok is, amelyekkel nem tudtunk megbirkózni. A szezon végét azonban elrontottuk, nem teljesítettük az elvárt célt, így a pohár üres. A szakmai stáb és a klubvezetés alaposan kiértékelte a szezont, amely nyomán beláttuk, hogy szemléletben, sportszakmailag és gazdasági téren is sok mindenben változtatniuk kell. Mindannyiunkat mélyen érintett a sikertelenség, mindenki magába nézett, s tudja, hogy hol hibázott, miben lehet jobb a jövőben. Nem egyszemélyi felelőst kerestünk, noha úgy tűnik, hogy egy személy vitte el a „balhét”
– utalt a klubvezető David Davis vezetőedző idényvégi menesztésére.
Hozzátette azonban, hogy véleménye szerint nem a játékosok egyéni képességével volt probléma. Mint fogalmazott, az együttes tagjai nem felejtettek el kézilabdázni, valami azonban megbomlott a csapategységben, amit nem tudtak helyrehozni.
A jövőt illetően kifejtette: a következő három évben – hosszútávú koncepció mentén – egyszerre szeretnének építkezni, s olyan eredményeket elérni, amelyek méltóak a Telekom Veszprémhez.
A konkrét célokat illetően azt mondta:
a bajnoki cím visszaszerzése nem cél, hanem kötelesség.
A Veszprém a huszonhatszoros magyar bajnok, ez a trófea nem pihenhet Szegeden, vissza kell szereznünk. A Magyar Kupában szeretnénk megvédeni a címünket, a Bajnokok Ligájában pedig a lehető legjobban szerepelni.
Utóbbival kapcsolatbab megjegyezte, hogy a szabadkártya megszerzése óriási sportdiplomácia eredmény, amelyben jelentős érdemei vannak Szabó János klubelnöknek.
Ez a csapat a jelenlegi formájában is alkalmas arra, hogy nagy célokat érjen el. Az első év kulcsfontosságú lesz. Megkezdődik a saját nevelésű fiataljaink beépítése. Kérem a szurkolókat és a média képviselőt is, hogy adjanak nekik időt, legyenek velük türelmesek.
Nagy László sportigazgató szintén önkritikusan értékelte a csalódást keltő évadot, hozzátéve, hogy nem szabad egy személyben David Davis nyakába varrni az eredménytelenséget.
Az elmúlt szezon nem a várakozásaiknak megfelelően sikerült, amely után mindenkinek le kell vonni a tanulságokat. Én magam is önkritikát gyakoroltam, felleltem a hibáimat, amelyekből a jövőben tapasztalatot, erőt fogok meríteni. Ezúton köszönöm a klubvezetésnek a további bizalmat.
Momir Ilics és Gulyás Péter kinevezésével kapcsolatban megjegyezte, hogy két olyan szakemberről van szó, akik tökéletesen ismerik a veszprémi csapat felnőtt játékosállományát, illetve az egyesület utánpótlását is. Hangsúlyozta, hogy a fiataloknak jelentős szerepet szánnak. Az ország egyik legnagyobb tehetségének nevezte az eddig kölcsönben szereplő Lukács Pétert, akit végleg sikerült megszerezni a Ferencvárostól.
A bajnoki cím visszaszerzése és a kupacímvédés lebeg a szemünk előtt. A BL-ben a négyes döntő nem lehet reális cél, de mindent meg fogunk tenni a lehető legjobb szereplésért.
„Újra kell építenünk a csapat szerkezetét, hitet, bizalmat kell szavaznunk minden játékosnak.”
A gárda újdonsült vezetőedzőjének, Momir Ilicsnek a szavaiból sugárzott az eltökéltség. Mint mondta, egyetlen percet sem gondolkodott a felkérésen, azonnal elfogadta azt.
Nagyon büszke vagyok, hogy én lehetek a Veszprém vezetőedzője. Hatalmas kihívás számomra, hogy a részese lehetek ennek a projektnek, amit a vezetők szeretnének megvalósítani. A kézilabda az életem. Erre a feladatra készültem, mióta abbahagytam a játékoskarrieremet
– fogalmazott az újdonsült vezetőedző, aki a fiatalok beépítését nevezte az egyik legfontosabb feladatának.
A jövőben minden erőmmel arra fogok fókuszálni, hogy minél jobb munkát végezzünk, s beépítsem a most csatlakozó fiatalokat. Jól ismerem őket, biztos vagyok benne, hogy sikeresek lesznek. Az idősebbek többségével pedig együtt játszottam, tudom, hogyan kell velünk bánni, s azt is, hogy mindannyian fantasztikus játékosok, ragyogó képességekkel. Nagyon szeretném átadni a saját mentalitásomat a fiúknak, amelynek lényege, hogy minden meccset meg akarok nyerni. A csapattal szemben a legfontosabb cél, hogy újra egységet formáljon, s úgy működjünk, mint egy család.
„Nagyon fontos feladatom, hogy a szurkolókat – akiktől játékosként is rengeteg segítséget kaptam – visszaállítsuk magunk mellé.”
A másodedző Gulyás Péter elfogódottan beszélt a kinevezéséről. Reméli, hogy ugyanazt a szeretet fogja kapni a szurkolóktól, amit játékosként már átélt.
Egy olyan közösség tagja vagyok immáron huszonöt éve, amely a második családom, erre pedig rendkívül büszke vagyok. Köszönöm a lehetőséget, a család hírnevét tovább öregbíthetem a munkámmal. Hiszek abban, hogy az előző év kisebb kisiklása nem törte meg azt a folyamatot, amelynek köszönhetően a Telekom Veszprémet a legnagyobb klubok között emlegetik. Abban is hiszek, hogy be tudjuk építeni a fiataljainkat, akik a posztjukon Európa legnagobb tehetségei. Bízom benne, hogy mindegyikükből felnőtt válogatott lesz. Mindent megteszünk, hogy a következő időszakban mindenki mellénk álljon. Bízom benne, hogy a szurkolók szeretét ugyanúgy ki fogom érdemelni, mint játékosként.
Klubikonok a kispad előtt
A szerb-magyar kettős állampolgár Momir Ilics játékosként 2013-tól 2019-ig erősítette a veszprémi együttest, amellyel ötszörös magyar bajnok (2014, 2015, 2016, 2017, 2019) és szintén ötszörös (2014, 2015, 2016, 2017, 2018) Magyar Kupa-győztes lett. A 40. születésnapját decemberben ünneplő korábbi közönségkedvenc két alkalommal (2015, 2016) a SEHA-liga trófeáját is elhódította. Illetve négyszer (2014, 2015, 2016, 2017, 2019) is szerepelhetett a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében, ahol három ezüstéremmel gazdagodott.
A 37 esztendős Gulyás Péter a klub egyetlen veszprémi születésű ikonja. Eredménysora kivételes: tizenötszörös magyar bajnok (2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017), tizennégyszeres MK-győztes (2002, 2003, 2004, 2005, 2007, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017), háromszoros BL-ezüstérmes (2002, 2015, 2016), KEK-győztes (2008), valamint kétszeres SEHA-liga-győztes.