Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Egy hétfő autó nélkül Szeptember 22-én Veszprém is csatlakozik az Európai Autómentes Naphoz. A tavaly hétvégére szervezett programot idén tudatosan hétköznapra, a világnaphoz igazodva szervezi az önkormányzat. Hétfőn a Jutasi út Munkácsy és Halle utca közötti szakaszát délelőtt kilenctől délután négyig lezárják az autós forgalom elől. 2008. szeptember 18. 7:55 Megújult a Deák udvara A Deák Ferenc Általános Iskola udvara olyan új eszközöket, játékokat kapott, melyek egyrészt a nevelés-oktatás lehetőségeit szélesítik, másrészt a szabadidő kulturált eltöltésében is új lehetőségeket teremtenek. A nyár során újra ÖKO iskola címet szerzett intézményben az egészséges életmódra nevelésben is használhatók az átadott tárgyak. 2008. szeptember 17. 22:41 Klí-ma-tör-vényt! Egy magyar ember ökológiai lábnyoma másfélszer akkora, mint a világátlag. A fejlett, iparosodott országok -köztük Magyarország- a leginkább felelősek az üvegházgázok kibocsátásáért, és az ebből fakadó éghajlatváltozásért. A már meglévő Nemzeti Éghajlatvédelmi Stratégia akkor érheti el célját, ha hatásos eszközöket rendelünk mellé. A Magyar Természetvédők Szövetsége aláírásgyűjtésbe kezdett, hogy felhívja a döntéshozók figyelmét: szükség van klímatörvényre. 2008. szeptember 17. 20:57 Stagnál a foglalkoztatottak száma, nőtt a munkanélküliség / Jövőre Lengyelország is beelőz bennünket, s utolsóként hajthatjuk a sereget Európában Nem túl bíztató a zárszámadási törvényjavaslat szerint a foglalkoztatottság helyzete Magyarországon, állapította meg az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottsága. A foglalkoztatottak száma stagnál, 33 ezerrel több volt a munkanélküliek száma 2007-ben, mint azt megelőzően, nőttek a vállalkozók terhei, eredménytelenek a képzési programok, a támogatások egy negyedét 5 nagy multi vállalat kapja, legalább is az ÁSZ jelentése szerint – mindezeket Bernáth Ildikó, a Fidesz országgyűlési képviselője jelentette ki veszprémi sajtótájékoztatóján. 2008. szeptember 17. 19:00 Újabb felújítási lehetőség előtt a veszprémi vár / – sikeres volt a pályázat – A „Régió arculatát meghatározni képes turisztikai vonzerők támogatása” elnevezésű pályázat 6,7 milliárd forintot biztosított a pályázóknak, ám csak közel ötmilliárdnyit sikerült „szétosztani”, mert akadtak pontatlan pályázatok is. A maradék nem vész el, jövőre ismét lehet próbálkozni. Sikeres volt viszont a veszprémi főegyházmegye pályázata, melynek eredményeként különleges rendeltetésű látogatói központ valósulhat meg a várban. 2008. szeptember 17. 16:54 Rejtélyes haláleset Zircen / – van-e összefüggés a verekedés és a haláleset között? – Rejtélyes haláleset miatt folytat nyomozást a rendőrség. Barátai, ismerősei, főnökei hiába keresték telefonon, lakásán, munkahelyén V. R.-t, nem találták. Ezután fordultak a hatósághoz. A feltört lakásban azonban már csak az elhunytat találták. 2008. szeptember 17. 15:12 Illegális rákötőket keres a DRV / Akár 5 évre visszamenőlegesen is szálmázhat a vízmű Teljes szolgáltatási területén ellenőrzi a csatornarendszert a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. A társaság szakemberei körülbelül 30 ezer fogyasztási helyet vizsgálnak meg, s azoknak, akik nem tudják dokumentumokkal bizonyítani a hálózatra való rácsatlakozás dátumát 5 évre visszamenőleg kiszámlázzák a csatornadíjat, a vízterhelési díjat, valamint a bekötés hivatalos átvételének szakfelügyeleti díját is. 2008. szeptember 17. 13:16 Több és jobb bor ígérkezik az idén, mégsem elégedettek a gazdák / Szüret és felvonulás – ünnep és kesergés Az elmúlt hetekben az összes Balaton-parti bortermelő megkezdte a szüretet. Elsőként a korai érésű lakhegyi mézest, chordonayt, illetve semillont szedték le. A gazdák azt mondják jó lesz az idei bor, az első mustok 18-19 fokosak. Ettől függetlenül a nincsenek könnyű helyzetben a bortermelők. A termés ugyan többnek ígérkezik, mint az elmúlt években, de több olyan nehézséggel kell számolniuk, ami elnyeli a plusz profitot. 2008. szeptember 17. 12:04 Ki gyártja az igazit? / – vádemelés a Traubi hamisítói ellen – A szocialista üdítőital-gyártás megbonthatatlannak tűnő falába apródonként veszélyes szögeket vertek. Ilyen volt a Coca, majd a Pepsi Cola, aztán az osztrák érdekeltségű Traubisoda. Az utóbbi jogi helyzete számos ügyvéd családjának adott kenyeret az eltelt években. 2008. szeptember 17. 10:19 Átdolgozták a Balaton-törvényt Csak azokra a Balaton-parti telkekre adnának ki építési engedélyt, ahol megoldott a szennyvízelvezetés, vagyis azon területeken, amelyek nem tartoznak a szennyvízkezelési agglomerációba, először be kell építeni egy megfelelő berendezést – az engedély csak ez után adható ki. A szabályozást a Balaton-törvény módosítása tartalmazza, melyet azért kellett átdolgozni, mert a korábbi változatot Sólyom László köztársasági elnök megfontolásra visszaküldte az Országgyűlésnek, épp a szennyvíz kérdés megoldásának hiányában. 2008. szeptember 17. 9:56 Bérlakásokat építenek Várpalotán / Letették az első ház alapkövét a Május 1. utcában 24, egy plusz két félszobás bérlakást épít Várpalotán az Első Magyar Bérlakásépítő Kft. A telket az önkormányzat térítésmentesen biztosította a beruházónak, melyért cserébe egy lakást kap majd az elkészült tömbben. A tervek szerint a program három lépcsőben valósul meg, vagyis később két másik épületet is felhúznak majd. Az első lakásokat várhatóan 2009 tavaszán adják át. 2008. szeptember 17. 0:08 „Kék” híreink / – leporolták, megfogták – Az élet ezen alakommal sokadszor igazolta, hogy az idő múlásának akár pozitív hozadéka is lehet. Hiába hűl ki a forró nyom, az életviszonyok átrendeződése új szituációkat teremt, ami végett érdemes ismételten utána járni a dolgoknak… 2008. szeptember 16. 16:22 Klímatörvényt akarnak a zöldek / –szerdán Veszprém lesz a helyszín – A Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) és 13 regionális környezetvédő szervezet 2008. szeptember 16-án elindította „Éghajlatriadó” elnevezésű kampányát, amely 2010-re szorgalmazza egy hatékony és radikális klímatörvény megszületését. A rendezvénysorozat (melynek aktualitását a szeptember 16-i ózon világnapja is adja) szeptember 17-én ér Veszprémbe, a Kossuth Lajos utcára. 2008. szeptember 16. 15:21 Előre lejátszott meccseken mérkőzik a miniszterelnök? / Az Országgyűlés maradt, a „Megegyezés” vitáját meg sem tartották A tegnapi nap eseményei megmutatták, hogy Gyurcsány Ferenc bátorsága csak addig terjed, hogy az előre lejátszott meccseken részt vegyen, a nyílt végű mérkőzéseken nem – mondta budapesti sajtótájékoztatóján Navracsics Tibor, miután az MSZP leszavazta, hogy a Parlamentben megtartsák a „Megegyezés” programjának vitáját. 2008. szeptember 16. 13:35
... 1584 1585 1586 1587 1588 ...
sport
Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.