Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 10. Margit
Veszprém
15°C
2026. június 10. Margit
Veszprém
15°C

Zentai Tibor

Kalapácsvető sikerek a nemzetközi porondon atlétika Kalapácsvető sikerek a nemzetközi porondon Csatári Jázmin és Csekő Miklós is döntőbe jutott az U23 Európa-bajnokságon, Fertig Fanni ezüstérmet szerzett az U20 válogatott viadalon. 2025. augusztus 5. 20:27 Három döntős helyezés világversenyekről atlétika Három döntős helyezés világversenyekről Az idei EYOF-on és az Universiadén is döntős eredményeknek örülhettünk Fertig Fanni, Czeller Gábor és Strigencz Zalán révén. 2023. augusztus 14. 13:50 Dobogón a VEDAC-osok atlétika Dobogón a VEDAC-osok Nagyszerű eredményeket értek el a VEDAC atlétái a Plzenben megrendezett U23, U20 és U18 válogatott viadalon. A versenyzők kemény munkájuk és kitartásuk eredményeként jó teljesítményeket nyújtottak, amelyekre büszkék lehetnek. 2023. június 11. 10:54 Parádés szereplés Mariborban atlétika Parádés szereplés Mariborban Klubcsúcsot jelentő hét válogatottságot, három aranyérmet és egy világelső dobást hozott a VEDAC számára az U20-as válogatott viadal. 2022. július 19. 9:55 Hárman is döntőztek az Eb-n VEDAC Hárman is döntőztek az Eb-n A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) három sportolója is döntőbe jutott Tallinnban az U20-as atlétikai Európa-bajnokságon. Mind a négy fiatal dicséretet érdemel, hiszen helytálltak az erős mezőnyben. 2021. július 19. 11:10 A legnépesebb küldöttség VEDAC A legnépesebb küldöttség A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) négy sportolója – Kövér Fanni, Csatári Jázmin, Csekő Miklós és Strigencz Zalán – vehet részt a szerdán kezdődő U20-as atlétikai Európa-bajnokságon. 2021. július 14. 16:21 VEDAC-osok a Gyulai Memorialon VEDAC VEDAC-osok a Gyulai Memorialon A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) három sportolót indított a 2021-es év eddigi legnívósabb nemzetközi versenyén a Gyulai István Memorial – Atlétikai Nagydíjon. 2021. július 7. 20:02 Eb-t érő dobás Szombathelyen VEDAC Eb-t érő dobás Szombathelyen Remek egyéni csúcsokat értek el a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) versenyzői a XIII. Németh Pál Emlékversenyen, Szombathelyen. 2021. július 5. 13:15 Grundfocipályával gazdagodott Nemesvámos városfejlesztés Grundfocipályával gazdagodott Nemesvámos A Magyar Labdarúgó-szövetség infrastrukturális fejlesztésének köszönhetően – közel húszmilliós beruházás keretében – grundfocipályával gazdagodott Nemesvámos községe. A fejlesztésből, amely a legkisebb korosztályt szolgálja, a helyi önkormányzat is kivette a részét. 2021. május 13. 18:09 A cégtulajdonos, aki kalapácsvetést oktat Zentai Tibor A cégtulajdonos, aki kalapácsvetést oktat Zentai Tibor vállalkozása egy pajtából indult útnak: cégcsoportja mára már közel félezer ember megélhetését biztosítja. Lelkiismeretesen dolgozott, olykor áldozatokat hozva, de kalapácsvető-tanítványairól soha nem feledkezett meg. 2021. február 25. 11:46 Wellness részleggel is bővítik a Nemesvámosi Sportcsarnokot Nemesvámos Wellness részleggel is bővítik a Nemesvámosi Sportcsarnokot Pályázati forrásoknak köszönhetően közel négyszázmilliós beruházás valósul meg nyárig a Nemesvámosi Sportcsarnokban: szaunavilág, masszázsszoba, szolárium, kondicionáló- és funkcionális terem is helyet kap a bővítményben, amely a lakosságot is kiszolgálja majd. 2021. február 19. 17:23 Pásztor Bence hazatér, Zentai Tiborral váltaná valóra álmát VEDAC Pásztor Bence hazatér, Zentai Tiborral váltaná valóra álmát Október elsejétől ismét a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) színeiben, nevelőedzője, Zentai Tibor kezei alatt versenyez a szervezet egyetlen ifjúsági világbajnoka, Pásztor Bence. Az egyesület dobóakadémiájának nem titkolt célja, hogy a jövő évi tokiói olimpiára a rutinos Orbán Éva mellett férfi kalapácsvetőt is delegáljon a hazatérő, huszonöt éves atléta személyében. 2020. augusztus 25. 15:51 Csapatban és a férfiaknál címvédés, a nőknél trónfosztás sportévnyitó Csapatban és a férfiaknál címvédés, a nőknél trónfosztás Rasovszky Kristófot sorozatban harmadszor választották meg az év veszprémi férfi sportolójának. A csapatoknál a Telekom Veszprém ugyancsak ismételt, a nőknél ugyanakkor „trónfosztás” történt: Bécsi Nikolett lett a 2019-es esztendő legjobbja. 2020. február 20. 20:05 A negyedik olimpiáját vette célba A negyedik olimpiáját vette célba Orbán Éva négyszeres olimpiai résztvevőként szeretne visszavonulni 2020 végén, s a tokiói kvótáért már elszántan dolgozik – hangsúlyozta Zentai Tibor, a 35 esztendős kalapácsvető edzője. 2020. február 19. 7:14
1 2
közélet
Korszakváltás a mentőknél: új szóvivő váltja az ikonikus Győrfi Pált Hosszú évek után már nem az ország legismertebb szóvivője, Győrfi Pál tájékoztatja a lakosságot a mentők mindennapjairól és a balesetekről. Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) megújulásának részeként mától új arcot ismerhet meg az ország. Jogerősen elítélték Balatonalmádi korábbi polgármesterét Jogerősen elítélte a Veszprémi Járásbíróság Balatonalmádi korábbi polgármesterét, Kepli Lajost, miután a bíróság szerint kamerával és mikrofonnal figyeltette meg a hivatalban dolgozó jegyző irodáját. Mégis kerülhetett Veszprémbe azbesztes osztrák kőzúzalék Porga Gyula polgármerster részletes tájékoztatást adott, hogy ki és hol használhatott osztrák eredetű, azbeszttel szennyezett kőzúzalékot.  A Pannon Egyetem kéményéből akár kültéri mászófal is lehet Új sportlétesítményeket mutatott be hétfőn a Pannon Egyetem. A sajtóbejáráson Csillag Zsolt kancellár és dr. Edvy László, a Testnevelési és Sportintézet igazgatója vezette végig az érdeklődőket az egyetem sportközpontjának legújabb fejlesztésein. Az eseményen az új funkcionális terem és a falmászóközpont mellett egy merész jövőbeli tervről is szó esett: a campus ikonikus kéményéből akár kültéri mászófal is készülhet. 'Az Eucharisztia közösséget teremt és reményt éltet bennünk' – Úrnapi ünnep a veszprémi várban Krisztus szentséges Testének és Vérének ünnepén, Úrnapján Dr. Udvardy György veszprémi érsek mutatott be ünnepi szentmisét a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyházban. Az ünneplés a hagyományos úrnapi körmenettel folytatódott a várnegyedben, ahol a hívek együtt tettek tanúságot hitükről és Krisztus jelenlétébe vetett bizalmukról. Visszalépett a tapolcai jelölt, így egy régi arc lett a DK új elnöke Új pártelnököt választott a Demokratikus Koalíció, miután Dobrev Klára és az elnökség az áprilisi választási kudarcot követően lemondott. Az elnöki székért a párt tapolcai jelöltje, Bakk István is versenybe szállt, végül azonban visszalépett a megmérettetéstől. Levegőben kapta el a hídról leugrani készülő férfit Drámai körülmények között mentette meg egy 25 éves férfi életét két budapesti rendőr vasárnap kora este a Petőfi hídon. A tragédia elkerülésén szó szerint másodpercek múltak. Az egyik járőr már a levegőben kapta el a hídról leugró fiatalembert. Üres gyárcsarnokból indultak, mára a globális logisztika ütőere lett a nemesvámosi KNAPP Öt éve Nemesvámoson bezárt egy fontos nemzetközi vállalat gyára, komoly űrt hagyva maga után. Ez a bizonytalan állapot viszont csak rövid ideig uralta a település mindennapjait. Ekkor érkezett meg az osztrák KNAPP, egy papírra vetett tervvel és a megújhodás ígéretével. Mára a világ egyik vezető logisztikai vállalatának lüktető szívévé vált az itteni üzem, ahol a helyi szakemberek precizitása a globális piaci igényeket szolgálja ki. A napokban a vállalat osztrák és magyar kollégái egy nagy családként ünnepelték fennállásuk ötödik évfordulóját, felidézve a kihívásokkal teli kezdeteket és a közösen épített jövőt. Miért hagyják magasra nőni a füvet Veszprémben? Nem lustaság, hanem alkalmazkodás „Miért nem kaszálják le végre azt a füvet?” – sok veszprémi fejében megfordult már a kérdés. A megszokott, néhány centisre nyírt gyep helyett egyre több helyen magasabb fű, vadvirágok és természetesebb növényzet fogadja a járókelőket. Első pillantásra úgy tűnhet, mintha elmaradt volna a parkok gondozása, a valóság azonban éppen ennek az ellenkezője. A gyep esztétikája helyett most az ökológiai funkciói kerülnek előtérbe.   Három arannyal zárta a félév utolsó országos versenyét a veszprémi KID Rock and Roll SE Három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza a veszprémi KID Rock and Roll SE versenyzői Soroksárról, ahol a tavaszi versenyszezon utolsó országos bajnokságát rendezték meg.
sport
Magyar-kazah: a második félidőben három gólt szerezve fordított a válogatott A magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzte a kazah csapatot kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen. Ilyés: nem sportszakmai döntés született Ilyés Ferenc, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) elnöke szerint a nemzetközi szövetség (IHF) nem sportszakmai alapon döntött arról, melyik két válogatott kapjon szabadkártyát a januári olimpiai kvalifikációs férfi világbajnokságra, amelyről a magyar csapat lemaradt. A Mozgás Éjszakáján futnak a legkisebbekért Június 12-én, pénteken második alkalommal rendezik meg a Valeo Jótékonysági Futást. Az esemény idén különleges keretrendszerben valósul meg: a Mozgás Éjszakája programsorozathoz csatlakozva, az Európa Sportrégiója eseménysorozat részeként, kora este várja a sportolni és segíteni vágyókat. MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői A szakemberek részéről csak pozitív visszajelzéseket kapott a balatonfőkajári versenypálya szervezőcsapata a gyorsaságimotoros-világbajnokság múlt hétvégi Magyar Nagydíjáról, és jövőre is visszavárja a mezőnyt a Balaton Parkba. Férfi kézilabda-vb: nem kapott szabadkártyát a magyar válogatott A magyar férfi kézilabda-válogatott nem kapott szabadkártyát a januári, németországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra. Veszprémi tájfutó sikerek az országos diákolimpián – ismét első helyen a Lovassy Sorozatban hatodszor végzett az élen a Lovassy László Gimnázium az országos tájfutó diákolimpia iskolai pontversenyében. A szombathelyi döntőben a veszprémi diákok több egyéni és csapatdobogós helyezéssel járultak hozzá az újabb összetett sikerhez. Balaton-átúszás: betelt a nevezési lista Már nem lehet nevezni, mert hetekkel a rajt előtt betelt a 10 500 fős limit a 44. Lidl Balaton-átúszás 5,2 kilométeres főtávjára. Futsal NB I: nyíregyházi győzelmével lett bajnok az Újpest Az Újpest FC nyerte a férfi futsal NB I 2025/26-os szezonját, miután hétfőn a döntő negyedik felvonásán 5-2-re győzött Nyíregyházán, és ezzel 3-1-re bizonyult jobbnak a párharcban. Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait Szurkolóik és a város vezetői köszöntötték hétfő kora este Győrben a magyar bajnoki címet és a Magyar Kupát is elhódító Győri Audi ETO női kézilabdacsapat játékosait, akik vasárnap a Bajnokok Ligája ezüstérmét szerezték meg, miután a budapesti döntőben 31-29-re kikaptak a francia Metz HB együttesétől. Kós Hubert a világranglista élére került 200 méteres hátúszásban Kós Hubert 200 méter háton világranglista-vezető időt úszott az Austinban rendezett hétvégi viadalon.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.