Lemarad a riói olimpiáról a spanyol férfi kézilabda-válogatott, miután vasárnap csak két góllal tudott nyerni Svédország ellen a malmöi olimpiai selejtező utolsó fordulójában – számolt be a magyar szövetség honlapja. Ezzel az eredménnyel ugyanis hármas holtverseny alakult ki a szlovén-svéd-spanyol trió tagjai között, amelyből az egymás elleni gólkülönbség alapján a szlovénok jöttek ki a legjobban. A második, még továbbjutó helyért a svéd és a spanyol csapat között azonos egymás elleni gólkülönbség mellett a több egymás elleni gól döntött, ez pedig mindössze egy gól különbséggel a svédek javára döntött.
Az első csoportból Lengyelország és Tunézia, a harmadikból Dánia és Horvátország jutott ki az olimpiára.
A magyar válogatott riói esélyei már korábban szertefoszlottak. Tekintve, hogy a spanyolok sem lesznek ott a nyári játékokon, három nemzet delegálhat veszprémi légióst a tornára.
Szlovén színekben Gasper Marguc, a svédeknél pedig Andreas Nilsson is stabil kerettagnak számít, így mindkettejüknek jó esélye van az olimpiai szereplésre. A horvátoknál Ivan Sliskovic – a januári lengyelországi Eb-hez hasonlóan – ismét szerepet kapott, így ő is közel áll az ötkarikás viadalhoz. Az MVM Veszprémben remek formában védő Mirko Alilovic évek óta kulcsembernek számít válogatottjában, éppen ezért számít jókora meglepetésnek, hogy lemaradt a kvalifikációs tornáról. Nagy kérdés, hogy a kitűnő hálóőr ott lesz-e Brazíliában.
Férfi kézilabda olimpiai selejtezők
Az 1. csoport végeredménye (Gdansk, Lengyelország): 1. Lengyelország 6 p, 2. Tunézia 4 p, Macedónia 2 p, 4. Chile 0 p.
A 2. csoport végeredménye (Malmö, Svédország): 1. Szlovénia 4 p (47-45), 2. Svédország 4 p (47-48), 3. Spanyolország 4 p (46-47) 4. Irán 0 p.
A 3. csoport végeredménye (Herning, Dánia): 1. Dánia 5 p, 2. Horvátország 4 p, 3. Norvégia 3 p, 4. Bahrein 0 p.
A csoportok első két-két helyezettje vehet részt az olimpián.
Az olimpia férfi kézilabda-tornájának résztvevői: Brazília (házigazda), Franciaország (világbajnok), Németország (Európa-bajnok), Egyiptom (Afrika-bajnok), Argentína (Pán-Amerikai Játékok 2.), Katar (ázsiai olimpiai selejtező győztese), Lengyelország, Tunézia, Dánia, Horvátország, Szlovénia, Svédország