2019. december 10. // Judit névnap

Négy csapat, de egy család

Ovádi Péter országgyűlési képviselő kezdeményezésére városunk négy kiemelt sportegyesülete – a Telekom Veszprém mellett az 1. FCV, a HOYA-PE, valamint a VLS – összefogott egy nemes célért, hogy szeretett szurkolóikkal karöltve támogassák a Fenyveserdő Otthon gyermekeit.

Kétségkívül hatalmas öröm Veszprém országgyűlési képviselőjének lenni, hiszen a kezdeményezésben feltétel nélkül, első szóra mellém állt városunk négy kiemelt sportcsapata

– fogalmazott köszöntőjében Ovádi Péter csütörtök délután az adományozás apropóján tartott hivatalos sajtótájékoztatón.

A politikus kiemelte, hogy az összefogás országos szinten is egyedi, ugyanis amíg

más városokban a klubok rivalizálnak egymással, a királynék városában inkább összefognak, azonnal mozdulnak egy nemes ügyért.

A fotó jobb oldalán Ovádi Péter országgyűlési képviselőA fotó jobb oldalán Ovádi Péter országgyűlési képviselő

Ovádi beszédéből továbbá az is kiderült, hogy a felajánlások jobb helyre aligha kerülhetnének, ugyanis a Fenyveserdő Otthon többéves hűséges munkásságával, amellyel súlyosan fogyatékos gyermekek mindennapjait varázsolják szebbé megszolgálta a támogatást.

– Magam is többször jártam már az évek során az otthonban... Valósággal emberfeletti az a munka, amelyet az ott dolgozók végeznek – emlékezett vissza országgyűlési képviselőnk.

Maga a kezdeményezés egyébként arról szól, hogy városunk négy kiemelt sportcsapata soron következő idei hazai mérkőzéseire egy-egy gyűjtődobozt helyez majd ki, amelyekben a szurkolók adományokat helyezhetnek el az alapítvány részére. 

Igen ám, de mindezért cserébe a klubok – a Telekom Veszprém, az 1. Futsal Club Veszprém, a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém, valamint a VLS Veszprém – vezetői a segítőszándékú drukkerek között hálájuk jeléül értékes ereklyéket, mezeket, valamint mérkőzésjegyeket sorsolnak majd ki.

Rajki Tamás, az 1. FCV ügyvezetője kiemelte, hogy a futsalcsapat kötelességének tartja minden esztendőben azt, hogy egy jó ügy mellé álljon. Köszönetét fejezte ki Ovádi Péter irányába, hogy ezúttal közös erőkkel, a veszprémi egyesületek mindezt együtt tehetik meg. 

Végül pedig hozzátette: a magyar férfi futsalválogatott december másodikán (hétfő, 18.00) és harmadikán (kedd, 18.00) a Március 15. utcai sportcsarnokban fogadja majd barátságos mérkőzésre Oroszország nemzeti együttesét, amelyre – ahogy bajnoki csatáikra is – ingyenes lesz a belépés, s természetesen a gyűjtődoboz is ki lesz helyezve.

Rajki Tamás, az 1. Futsal Club Veszprém ügyvezetőjeRajki Tamás, az 1. Futsal Club Veszprém ügyvezetője

Sevinger Zsolt, a Veszprém Handball Team Zrt. cégvezetője már elöljáróban 50 darab mérkőzésjegyet is felajánlott a sorsolásra a SEHA-liga negyeddöntő mérkőzésére. 

Előbbi vezetők mellett pedig Naményi Miklós, a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém férfi kosárlabdacsapatát üzemeltető gazdasági társáság vezetője, illetve Szabó Péter, a VLS sportigazgatója is hangsúlyozta, hogy 

egy jó ügy érdekében, akár egy családon belül, a segítség, s a támogatás mágától értetődő.

A beérkezett adományokat a Fenyveserdő Otthon karácsonyi rendezvényén, december 20-án kívánják majd átadni a klubok vezetői.

Férfi kézilabda BL, B csoport 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Kiel 10 7 2 1 314 282 32 16
2. TELEKOM VESZPRÉM 10 7 0 3 333 288 45 14
3. Kielce 10 5 2 3 302 283 19 12
4. Montpellier 10 5 1 4 277 274 3 11
5. Porto 10 4 2 4 286 295 -9 10
6. Vardar Szkopje 10 4 1 5 286 321 -35 9
7. Zaporizzsja 10 1 2 7 297 323 -26 4
8. Meskov Breszt 10 2 0 8 274 303 -29 4
Utolsó módosítás: 2019. december 1. 19:01
Férfi kézilabda NB I, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Szeged 13 12 0 1 474 318 156 24
2. Telekom Veszprém 12 12 0 0 430 298 132 24
3. Tatabánya 12 8 0 4 343 312 31 16
4. FTC 12 8 0 4 339 323 16 16
5. Gyöngyös 12 7 1 4 364 337 27 15
6. Balatonfüred 12 7 1 4 342 333 9 15
7. Komló 13 6 2 5 343 345 -2 14
8. Csurgó 12 6 1 5 296 303 -7 13
9. Dabas 13 4 1 8 331 381 -50 9
10. Eger 12 4 1 7 323 373 -50 9
11. Mezőkövesd 11 1 4 6 262 314 -52 6
12. Budakalász 12 2 1 9 305 345 -40 5
13. Orosháza 12 1 1 10 296 357 -61 3
14. Vác 12 0 1 11 276 385 -109 1
Utolsó módosítás: 2019. december 7. 22:12
Férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Telekom Veszprém 7 6 0 1 219 188 31 18
2. Meskov Breszt 8 5 0 3 251 228 23 15
3. PPD Zagreb 7 5 0 2 206 192 14 15
4. Eurofarm 8 3 0 5 222 219 3 9
5. Metaloplasztika 8 3 0 5 221 244 -23 9
6. Szpartak Moszkva 8 1 0 7 216 264 -48 3
Utolsó módosítás: tegnap 16:19
Férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. BERETTYÓÚJFALU 12 11 1 0 62 30 32 33
2. HALADÁS 11 8 1 2 52 23 29 25
3. NYÍRGYULAJ 11 7 2 2 34 22 12 23
4. DEAC 11 4 2 5 26 35 -9 14
5. FRADI 11 4 1 6 39 38 1 13
6. ARAMIS 11 4 1 6 23 41 -18 13
7. DUNAFERR 12 3 4 5 35 40 53 13
8. KECSKEMÉT 11 3 1 7 21 37 -16 10
9. 1. FC VESZPRÉM 11 2 1 8 22 34 -12 7
10. RUBEOLA 11 2 2 7 23 37 -14 7
Utolsó módosítás: tegnap 10:24
Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. ÉRD 16 11 3 2 33 12 21 36
2. III. KER 17 10 5 2 38 18 20 35
3. LIPÓT 17 10 3 4 27 18 9 33
4. PÁPAI PERUTZ 17 8 5 4 24 20 4 29
5. NAGYKANIZSA 17 8 3 6 25 23 2 27
6. MÉNFŐCSANAK 17 7 6 4 21 19 2 27
7. KOMÁROM 17 6 5 6 25 21 4 23
8. MOSONMAGYARÓVÁR 17 6 4 7 28 27 1 22
9. VLS VESZPRÉM 17 5 6 6 19 15 4 21
10. BICSKE 17 5 6 6 19 22 -3 21
11. BKV ELŐRE 17 5 5 7 19 22 -3 20
12. PUSKÁS AKADÉMIA II. 17 5 3 9 25 26 -1 18
13. SÁRVÁR 16 4 6 6 14 19 -5 18
14. FEHÉRVÁR II. 17 3 7 7 14 23 -9 16
15. HÉVÍZ 17 3 3 11 20 37 -17 12
16. BALATONLELLE 17 2 4 11 10 39 -29 10
Utolsó módosítás: 2019. december 1. 17:31
Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. HOYA-PE Veszprém 11 10 0 1 1026 925 0 21
2. Nyíregyháza 11 9 0 2 996 850 0 20
3. MAFC 9 6 0 3 769 765 0 15
4. BUDAFOK 11 7 0 4 941 899 0 18
5. BKG 10 6 0 4 906 812 0 16
6. Salgótarján 10 6 0 4 772 753 0 16
7. BAJA 10 5 0 5 798 792 0 15
8. MTK 10 5 0 5 814 826 0 15
9. TF-BP 9 4 0 5 706 740 0 13
10. Honvéd 10 4 0 6 841 882 0 14
11. MEAFC 10 4 0 6 839 857 0 14
12. VASAS 10 2 0 8 827 863 0 12
13. Nagykőrös 11 2 0 9 818 941 0 13
14. PVSK 10 1 0 9 815 963 0 11
Utolsó módosítás: 2019. december 6. 22:25
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 14. 2019. december 20. 18:30 Szombathely, Haladás Sportcsarnok Haladás 1. FC Veszprém
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 13. 2019. december 20. 18:00 Budapest, BMTE Fonyódi Antal Sportcsarnok Budafok HOYA-PE Veszprém
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 13. 2019. december 16. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Aramis
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 8. 2019. december 14. 20:45 Horvátország, Zágráb Zagreb Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 13. 19:00 Szerbia, Sabac Metaloplastika Telekom Veszprém
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 12. 2019. december 13. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium HOYA-PE Veszprém BKG-Príma
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 9. holnap 17:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Eurofarm
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 12. ma 19:00 Csömör, Városi Sportcsarnok Rubeola 1. FC Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 3. tegnap 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mezőkövesd 37-26
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 12. 2019. december 7. 19:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 29-28
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 11. 2019. december 6. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium HOYA-PE Veszprém Nagykőrösi Sólymok 93-66
futsal barátságos futsal mérkőzés 2. 2019. december 3. 18:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Magyarország Oroszország 2-1
futsal barátságos futsal mérkőzés 1. 2019. december 2. 20:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Magyarország Oroszország 2-3
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 19:30 Budapest, Ludivika Aréna TF-Budapest HOYA-PE Veszprém 69-75
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 17:00 Észak-Macedónia, Szkopje Vardar Szkopje Telekom Veszprém 29-38
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 17. 2019. december 1. 13:00 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Pápai Perutz 1-1
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 11. 2019. november 26. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 30-35
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 11 2019. november 25. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Nyírgyulaj 2-6
kosárlabda Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, 2019/2020 4. 2019. november 25. 17:45 Győr, Egyetemi Sportcsarnok Győr HOYA-PE Veszprém 80-107
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 16. 2019. november 24. 13:00 Sárvár, Városi Stadion Sárvár FC VLS Veszprém 1-0
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 9. 2019. november 23. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kielce 28-24
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 9. 2019. november 22. 18:00 Veszprém, Vetési Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém MTK-Elite Basket 86-83
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 5. 2019. november 19. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Metaloplastika 36-29
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 8. 2019. november 17. 17:00 Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok PVSK HOYA-PE Veszprém 92-114
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 15. 2019. november 17. 13:00 Érd, Sporttelep Érd VLS Veszprém 2-1
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 8. 2019. november 16. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Meskov Breszt 31-25
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 10. 2019. november 15. 18:30 Debrecen, Egyetemi Sportaréna DEAC 1. FC Veszprém 2-2
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 9. 2019. november 11. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Kecskemét 4-2
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 13. 2019. november 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém 21-24
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 14. 2019. november 10. 13:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Hévíz 4-1
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 7. 2019. november 9. 17:30 Fehéroroszország, Breszt Meskov Breszt Telekom Veszprém 30-37
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 7. 2019. november 8. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém MEAFC-Miskolc 109-83
futsal férfi futsal Magyar Kupa, 2019/2020 1. 2019. november 6. 21:00 Budakalász, Városi Sportcsarnok Újpest 1. FC Veszprém 1-2
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 10. 2019. november 5. 20:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 36-20
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
kosárlabda férfi kosárlabda Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, 2019/2 3. 2019. november 4. 17:45 Pápa, Városi Sportcsarnok Pápa HOYA-PE Veszprém 87-106
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 13. 2019. november 3. 13:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Balatonlelle 0-1
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 6. 2019. november 2. 15:00 Lengyelország, Kielce PGE Vive Kielce Telekom Veszprém 34-33
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 8. 2019. november 1. 19:30 FTC Népligeti Sportcentrum FTC 1. FC Veszprém 5-1
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 12. 2019. október 27. 13:30 Budapest, BKV Előre Stadion BKV Előre VLS Veszprém 0-0
Labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 11. 2019. október 20. 14:00 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Mosonmagyaróvár 3-0
Kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport 4. 2019. október 19. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém Vasas Akadémia 92-91
Kézilabda Férfi kézilabda BL 5. 2019. október 19. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vardar Szkopje 39-30
Kézilabda Férfi kézilabda NB I 7. 2019. október 15. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 34-27
Kosárlabda NB I/B Piros csoport 3. 2019. október 15. 17:00 Nyíregyháza HOYA-PE Veszprém Nyíregyháza 105-87
Kézilabda Férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 15:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FC Porto Sofarma 38-28
Labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. október 12. 14:30 Nagykanizsa, Olajbányász Stadion Nagykanizsa VLS Veszprém 2-1
Futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 7. 2019. október 11. 18:30 Veszprém, Március 15. úti sportcsarnok 1. FC Veszprém Dunaferr 6-4
Simon Dani
2019. december 10. // Judit névnap