A trófeák közül a versenynaptár szerint a minden évben a Magyar Kupa sorsa dől el elsőként, így amelyik együttesnek sikerül magasba emelni a serleget, már nem zár rossz idényt. Az 1977-ben a Veszprém megyei Állami Építőipari Vállalat (VÁÉV) Építők SK néven alakult csapata 1984-ben diadalmaskodott először az akkor még Magyar Népköztársasági Kupa néven futó versenysorozaton, amikor az oda-visszavágós döntőben Kaló Sándor szakmai irányításával legyőzte a Tatabányai Bányászt (28-15, 30-35). A sors pikantériája, hogy a 130-szoros válogatott Kaló Sándor korábban tatabányaiként nyert három magyar bajnokságot és két kupát, valamint lett kétszer gólkirály és az év legjobb hazai kézilabdázója, majd edzői pályáját is ott kezdte.
Ám a magyar rekordbajnok, az NB I-ben fennállása óta 27 aranyérmet begyűjtő veszprémi egyesület már ezt megelőzően is jeleskedett a kupában, hiszen 1981-ben bronz-, egy évvel később pedig ezüstérmet szerzett, majd egy újabb harmadik és második hely következett az első diadal előtt. Érdekesség, hogy 1983-ban kétszer is megrendezték az MNK-t – előbb márciusban, majd decemberben.
Tavaly már a harmincadik kupagyőzelmét arató bakonyi kézilabdaklub több nagy sikersorozatot ért el a második számú magyar versenysorozatban. Zsinórban ötször hódította el a serleget 1988-1992, valamint tízszer 2009-2018 között.
Külön fejezetet tesznek ki a Veszprém-Szeged kupadöntők. Az elsőt 1982-ben rendezték, majdnem pontosan 42 évvel ezelőtt. Április 11-én Szegeden 30-22 volt a hazaiak javára, három nappal később a veszprémi visszavágót 31-26-ra megnyerte az Építők, de ez kevés volt a sikerhez. A két gárda második közös döntőjét is a Tisza-partiak nyerték szoros küzdelemben (23-21, 20-19), pedig a veszprémi visszavágó szünetében 10-4-re vezetett az akkor már Joósz Attila által irányított bakonyi együttes. Ám ezután, 2000-től sorra jöttek a veszprémi diadalok: öt döntőben bizonyultak jobbnak – az elsőn Kovács László, a többin Zdravko Zovko vezetésével. Ennél is hosszabb sikersorozatot értek el a bakonyiak 2012-2018 között, amikor sorozatban hétszer győzték le a döntőben a Szegedet – Mocsai Lajos, Carlos Ortega, Javier Sabaté és Ljubomir Vranjes irányításával. A két csapat összesen huszonkétszer csapott össze a kupadöntőben, ebből tizenhétszer a veszprémiek, ötször a Tisza-partiak kerültek ki győztesen.
A Magyar Kupa idei négyes döntőjét Tatabányán bonyolítják. A május 18-i elődöntőben Szeged-NEKA és Telekom Veszprém-Dabas meccseket rendeznek, a győztesek pedig másnap megmérkőznek a serlegért. A papírforma a huszonharmadik Szeged-Veszprém finálét valószínűsíti.