Igazi villámkarrier volt a Veszprémi Építők története, hiszen az 1977-es alakulás óta mindössze hét év telt el az első országos diadalig. Ennek ellenére nem volt váratlan a kupagyőzelem, mert a hazai élvonalban 1981-ben bemutatkozó együttes folyamatosan dobogós volt a bajnokságban és az MNK-ban.
Két ezüst- és egy bronzérem után a bajnoki cím megszerzése volt a fő cél 1984-ben, ami azért nem sikerült, mert három fordulóval a bajnokság befejezése előtt az Építők hazai pályán (a Március 15. utcai akkor még tornateremben) 23-25-re kikapott a Tatabányai Bányásztól. Ez annyira lesújtotta a veszprémieket, hogy ezután kikaptak Szegeden is a helyi Volántól, majd a záró fordulóban itthon nem tudtak nyerni a másik Tisza-parti gárda, a Délép SC ellen, ezért végül meg kellett elégedniük a bronzéremmel, mert a hajrában a Budapesti Honvéd is megelőzte őket.
Karácsony előtt az MNK kétmeccses, oda-visszavágós döntője zárta az évet. December 19-én Veszprémben a hazaiak minden mérgüket és elszántságukat beleadva a Tatabánya elleni újabb küzdelembe 16-9-es félidei vezetés után 28-15-re kiütötték az újdonsült magyar bajnokot. Két nappal később Tatabányán sem lazított az Építők legénysége, szünetben 16-18-ra vezettek. Ekkor már eldőlt a küzdelem, de a bajnok bányászok nem akartak szénné égni saját közönségük előtt, ezért presztízsből nagyot küzdve végül 35-30-ra megnyerték a visszavágót, de a serleget a veszprémiek vihették haza.
Az Építők kupagyőztes csapata: Bartalos Zoltán, Illés Zoltán (kapusok), Ulcz László, Horváth Gábor, Gyurka János, Salamon István, Pardi Károly, Keller Lajos, Molnár Gyula, Végh József, Iván Sándor, Brenner László (mezőnyjátékosok). A csapat vezetőedzője Kaló Sándor volt, akinek munkáját edzőként Kiss Szilárd segítette.
Érett már ez a veszprémi diadal, hiszen az Építők 1981-ben bronzérmes volt a kupában, egy évvel később pedig a döntőben kapott ki a Szegedi Volántól. Aztán 1983-ban a Magyar Kézilabda Szövetség rendhagyó módon kétszer is kiírta az MNK-t. Márciusban hat csapat körmérkőzéses versenyében alakult ki a végeredmény, decemberben pedig már csak négy csapat viaskodott a trófeáért. Tavasszal a Szegedi Volán, télen a Budapesti Honvéd bizonyult a legjobbnak, a veszprémiek pedig előbb a harmadik, majd a második helyen végeztek.
A negyven évvel ezelőtt aratott kupagyőzelmet további 30 követte a veszprémi férfi kézilabda sikerekben gazdag történetében, míg riválisai – ahogy mondani szokták – a kanyarban sincsenek... Jelenleg így fest az MK/MNK dicsőségtáblája: 1. Veszprém (31 kupagyőzelemmel), 2-3. Bp. Honvéd, Szeged (7-7), 4-5. Elektromos, Győri Rába ETO (4-4), 6. Bp. Spartacus (3), 7-8. Bp. Dózsa, Tatabánya (2-2), 9-13. Bp. Vörös Meteor, Ferencváros, Vasas, Debreceni Dózsa, Dunaferr SE.