A tavalyi évhez hasonlóan idén is sportévnyitó keretein belül díjazták a veszprémi sport területén elért kiemelkedő sikereket a Hangvillában.
Veszprém polgármestere, Porga Gyula az él-, az utánpótlás- és a szabadidősport egységéről beszélt köszöntőjében. – Fontos az élsport, hogy legyenek előttünk olyan példaképek, akiket lehet követni, akikért érdemes szurkolni, akiknek az örömükben, bánatukban osztozhatunk. Az élsportolók tudják biztosítani a közösséghez való tartozás élményét. Élsportolók azonban csak ott lesznek, ahol gyermekkorban is biztosítjuk a sportoláshoz való feltételeket. Fontos, hogy ennek a feltételeit biztosítani tudjuk Veszprémben, hogy legyenek olyan tereink, ahol a gyerekek el tudják kezdeni a sportolást, ahol megtanulnak nyerni és veszteni. Megtanulják, hogy amikor felhúzzák a Veszprém-címerrel ellátott mezt, akkor nemcsak magukért, hanem a közösségért, a városért is küzdenek – fogalmazott a városvezető.
– Kiemelt szerepe van a szabadidősportnak is. Fontos, hogy legyenek olyan terek, ahol akár egészségmegőrzésből, akár a jobb közérzet érdekében minden korosztály sportolni tud. Jó látni, hogy Veszprémben milyen sokan bicikliznek, futnak, s hogy a kispályás labdarúgó-bajnokságban hetente pattog a labda. Ma a veszprémi sportolók mellett a sportoló veszprémieket is ünnepeljük – húzta alá.
Porga Gyula hozzátette: az előttünk álló fejlesztések – stadionrekonstrukció, uszodaépítés – is ezt a hármas célt szolgálják. Fontos, hogy a város bővüljön, gazdagodjon a s létesítmények terén. Mint mondta, próbálják helyrehozni az elmúlt évtizedek lemaradásait, az infrastruktúrát a sport teljesítményéhez felemelni.
Az ünnepségen elsőként Veszprém Város Sportjáért díjakat adták át. Elismerésben részesült Szilágyi Lászlóné (az Építők Természetbarát SE alapítója, aktív sportolója), Somlai János (a Veszprémi Taekwon-do sportegyesület ügyvezetője, vezetőedzője), Janku Ferenc (a Centrum SE elnöke), Kocsis Miklós (a Dózsavárosi DSE elnöke, a vívás sportág elkötelezettje), valamint Jónás Péter (a veszprémi sakkszövetség vezetője, a veszprémi sakkélet aktív szervezője).
A 2014-es évben nyújtott kimagasló sportteljesítményeik alapján a város szenior korú sportolóit is díjazták: dr. Keszthelyi Csaba, dr. Schindlerné Kiss Katalin és Sztanke József (mindhárman a TOP-GYM SE erőemelői), Benes Magdolna és Gosztolai Mária (mindketten a VEDAC dobóatlétái), Wieder Ilona (a Veszprémi Honvéd SE tájfutója), valamint Nagy Ferenc (a Veszprémi Honvéd SE futója).
Az év utánpótláskorú sportolói is díjakat vehettek át: Bácskay Zsófia Matild (a Continent Company SE dobóatlétája, edzője: Bácskay Béla), Fertig Fruzsina (VEDAC, kalapácsvető, Zentai Tibor), Végh István (Veszprémi Úszó Klub, edző: Balogh János), Szögi István (VEDAC, futó, Tóthné Stupián Anikó), Gyöngyösy Dóra (Veszprémi Szivárvány SE, úszó, Balogh János), Kereszturi Viktória (Bakony Íjász SE, íjász, Kereszturi Péter), valamint Urbán Tamás (Veszprémi Shotokan Karate Club SE, karate, edző: Fuit Vilmos).
Különdíjat kapott az 1. Futsal Club Veszprém gólvágója, Tatai József, akit a szurkolói szavazatok alapján a 2014-es év legjobb futsalosának választottak. A válogatott sportoló az előző idényben az NB I góllövőlistájának második helyén végzett.
Végül a legjobb sportolókat jutalmazták. A hölgyeknél a Veszprémi Thai-Boksz SE és a Veszprémi Padányi Taekwonn-do Klub versenyzője, Bécsi Nikolett (edzője: Körmendi Ferenc) érdemelte ki a harmadik helyezést, aki taekwon-do és kick-boksz sportágakban rendezett világkupa versenyeken második, illetve harmadik helyezéseket ért el. Második helyezett a VEDAC kalapácsvetője, Orbán Éva (edző: Zentai Tibor) lett, aki országos bajnokként 12. lett a felnőtt vb-n. Az év sportolójának a Veszprémi Taekwondo SE kiválóságát, Kosztyu Veronikát (edzői: Sebestyén Pál és Meilinger László) választották, aki egyéni felnőtt töréstechnikában Eb-aranyérmet szerzett.
A férfiaknál a Balatoni Úszó Klub versenyzője, Rákos Patrik (edzője: Szokolai László) került a harmadik helyre az Európa-kupán elért egyéni és az Európa-bajnokságon szerzett váltó eredményével. A második helyet a Bakony Kendo és Iaido Club kendósa, Szemán Bence (edző: Balogh Tibor) csípte el az országos egyéni bajnokságban elért negyedik helyezésének köszönhetően. A legjobbnak jár elismerést pedig a VEDAC kalapácsvetője, Pásztor Bence (edző: Zentai Tibor) zsebelte be a junior világbajnokságon elért ezüstérmével.
Csapat kategóriában a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém férfi kosárlabdacsapata (edző: Petőfi Áron) végzett a harmadik helyen, amely jelenleg a negyedik helyen áll az NB I/B Nyugati csoportjában. Második helyezett az 1. Futsal Club Veszprém (edző: Madarász János) lett, amely az előző kiírásban az NB I negyedik helyén végzett, s a Magyar Kupában is a legjobb négy közé jutott. A jelenleg futó idényben pedig mindkét sorozatban megvan az esélye arra, hogy érmet szerezzen. Nem okozott meglepetést az első hely sorsa. Idén is városunk világhírű férfi kézilabdacsapata, az MKB-MVM Veszprém lett a legjobb, amely 2014-ben 22. alkalommal nyerte meg a magyar bajnokságot, 23. alkalommal pedig a Magyar Kupát, a Bajnokok Ligájában pedig a kölni négyes döntőig menetelt. Carlos Ortega együttes a 2014/2015-ös idényben BL-csoportját és a SEHA-ligát is vezeti.
A legemlékezetesebb sportpillanatok – Önök döntöttek
Idén a vehirsport.hu is csatlakozott a Hajráveszprém.hu korábbi kezdeményezéshez, amely során a sportszerető közönség dönthette el, hogy melyik legyen az év veszprémi sportpillanata. A szurkolók véleménye szerint a képzeletbeli dobogó harmadik fokára Urbán Tamás (Veszprémi Shotokan Karate Club SE) állhatott fel, aki kumite küzdelemben világbajnoki címet szerzett a lengyelországi utánpótlás vb-n. A második helyet a Veszprém Honvéd SE tájfutója, Wieder Ilona érdemelte ki, aki a 60 éves női kategóriában országos összetett egyéni bajnoki címet nyert. A voksok alapján a VEDAC kiváló kalapácsvetője, Pásztor Bence „szállította” 2014 legemlékezetesebb sportélményét a junior vb-n szerzett ezüstérmével.