A kötetet szerkesztő Nagy Zoltán az alapítástól, 1977-től 1986-ig dolgozta fel a Veszprémi Építők történetét, elsősorban az első tíz év statisztikai adatait összegyűjtve: a kiadványban tabellák sokasága, az összes eddigi bajnoki-, kupa és nemzetközi mérkőzés eredményei megtalálhatók, emellett nyilatkozatok, személyes visszaemlékezések is olvashatók benne.
Nagy Zoltánnak egyébként nem idegen a műfaj, legalábbis a sportot illeti: nevéhez több mint száz kötet fűződik, igaz, valamennyi a labdarúgásról szól. A pandémia alatt azonban neki is volt ideje, hogy új területekre kalandozzon, így vágott bele az Építők történetének feldolgozásába. A kutatás során számos érdekességre bukkant, amelyek főként azoknak lehetnek érdekesek, akik később váltak a klub rajongóivá, de szívesen tekintenek vissza az indulásra.
Dr. Magyarády Péter korábbi gazdasági és operatív elnök a szombati könyvbemutatón a kezdeteket felidézve úgy fogalmazott: biztos benne, azokat az élményeket, amiket az egyesületnél töltött húsz éve alatt kapott, sehol máshol nem kaphatta volna meg. Ő 1991 végén került a klubhoz – akkor még csak elnökségi tagként –, s a következő években ott lehetett 17 magyar bajnoki arany, 16 Magyar Kupa győzelem és két EHF-kupa győzelem elnyerésénél, de a legszebb élményt talán az jelentette, ahogy a szurkolók hűen követték a csapatot a külföldi mérkőzésekre, akkor is, ha ezért egész évben kuporgatni kellett az útra.
A könyvből pedig az is kiderül, hogy ez viszonylag hamar eljött. 1977-ben az Építők gyakorlatilag a semmiből jött létre: a Veszprém Megyei Állami Építőipari Vállalat (VÁÉV) szeretett volna egy európai szintű csapatot csinálni valamelyik sportágban, amely Hajnal Csabáék lobbizásának köszönhetően, s mert akkoriban ez volt a legolcsóbb, a kézi lett. Első hivatalos bajnoki mérkőzésüket 1977. április 10-én Balatonfüreden játszották, ahol 36-13-ra győztek, az első NB I-es meccsre pedig 1981. április 11-én került sor a Rába ETO ellen, azóta pedig a csapat soha nem végzett a magyar bajnokság dobogója alatt. De nemcsak hazai szinten fejlődtek rohamosan: az első, szentkirályszabadjai laktanya kézilabdacsapatával játszott mérkőzéstől nyolc év alatt jutottak el oda, hogy az FC Barcelona ellen álljanak ki.
Közben folyamatosan léptek fölfelé a szponzorok szintjén is, hosszas egyeztetés után sikerült megszerezni a hazai kézilabda legismertebb alakját, Nagy Lászlót, bekerültek a nemzetközi élvonalba is, most pedig azon küzdenek, hogy történelmet írjanak és az FC Barcelonát otthonukban győzzék le – Csík Zoltán, a Veszprém Handball Team Zrt. vezérigazgatója szerint legalábbis ez a cél.
Nagy László megjegyezte, a klub valóban egyeduralkodónak számít itthon eredményei alapján, és nemzetközi szinten is komoly versenytársa az európai kluboknak. A sportigazgató köszönetét fejezte ki Hajnal Csabának, aki nélkül nem lehetnének ma itt, s bízik benne, a kötet izgalmas olvasmány lesz a rajongóknak.
A Veszprémi Építők SE története (1977-1986) jelenleg a szurkolói boltban és a Telekom Veszprém webshopjában érhető el, a könyv folytatása pedig már tervben van.