2020. szeptember 9. – a történelmi pillanat napja, amikor éppen a városi rivális Telekom Veszprém ellen játszotta első NB I-es bajnokiját az akkor még Veszprémi KKFT néven futó újonc alakulat. A papírformának megfelelően 37-21-re nyert a rekordbajnok az arénában, de a Tombor Csaba vezette legénység az idény során minden előzetes várakozást felülmúlva végül a hetedik helyen zárta a bajnokságot. Az „Éles-Veszprém” a következő idényben tizedik lett az élvonalban, a Magyar Kupában viszont történelmi ezüstérmet szerzett éppen a „nagy testvér” mögött. Ezzel pedig indulási jogot szerzett az Európa-liga selejtezőjébe, ahol a francia Chambéry örökké emlékezetes kiütésével bejutott a csoportkörbe. A nemzetközi „kitekintés” – a csapat a főtáblán sem vallott szégyent – aztán rányomta bélyegét a hazai szereplésre, de tavaly még sikerült bennmaradni. Idén viszont nem. A négy év során – éppen a sikeres szereplés hozadékaként – több kulcsjátékos is eligazolt a klubtól, akiket nem sikerült megfelelő minőségben pótolni. Az idény során végig derekasan küzdő, de játéktudásban a mezőnytől elmaradó együttes csak kétszer tudott nyerni a 2023/2024-es kiírásban, így már hetekkel ezelőtt biztossá vált, hogy búcsúzik az élvonaltól.
2024. május 15. – az utolsó forduló időpontja, a sors fura fintoraként pedig ezúttal is a Telekom volt az ellenfél, amely százszázalékos teljesítményének köszönhetően már három körrel ezelőtt bebiztosította alapszakasz-győzelmét.
Három-nullás etappal kezdett a Végh Bálint, Bőti Dominik, Barna János és Szabó Tas személyében négy fiatalt is nevező Építők, amely a 6. percben már öt góllal vezetett (2-7).
Kristóf és Draskovics vezényletével nagy rohamba kezdett az egyre bátrabban kézilabdázó házigazda. A 12. percben még 8-12 állt az eredményjelzőn, amikor zsinórban hármat lőttek Háriék. Teljesen kiegyenlítetté vált a csata, a játékrész derekánál is csak egy volt közte (12-13).
A folytatásban sem a védelmek villogtak, szinte tetszés szerint lőtték góljaikat a felek. Ebből pedig jól jött ki Danyi Gábor felszabadultan játszó együttese, a helyenként gálaelőadásnak is beillő első félidő hajrájában is csak egy volt közte (27. perc: 19-20). A kapusok ezt követően is csak elvétve találkoztak a labdával, így a végeredménynek is beillő 21-24-es állással fordulhattak városunk csapatai.
Draskovics továbbra is ellenállhatatlanul kézilabdázott, aki háromszor is betalált a második felvonás elején, így továbbra is látótávon belül maradtak az övéi (38. perc: 24-28).
Aztán gyorsan kinyílt az olló: a triplázó Descat vezetésével négyet vágott sorozatban az Ilics-csapat. Ismét jól tartotta magát a Fejér-B.Á.L, így hét-nyolc gól között ingadozott a különbség (47. perc: 29-36).
Ekkor Nilsson, Mahé és Descat is beköszönt, tízzel a vége előtt nőtt először kétszámjegyűre a differencia. A hajrában aztán még inkább kiömlött a gólzsák, a hazaiak ugyan nem tudtak visszakapaszkodni tíz alá, de így is vastapssal jutalmazta őket, s persze mindkét felet a közönség (végeredmény: 34-46).
Külön ki kell emelni Draskovicsot, aki tizenöt alkalommal volt eredményes, a túloldalon Descat tizenkétszer villant meg.
A Fejér-B.Á.L. közönségszórakoztató meccsen búcsúzott a NB I-től, a Telekom könnyed játékkal hangolt a hétvégi, tatabányai Magyar Kupa négyes döntőre.
Férfi kézilabda NB I, 25. forduló:
Fejér-B.Á.L. Veszprém–Telekom Veszprém 34-46 (21-24)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok. Vezette: Paska, Vastag
Fejér-B.Á.L. Veszprém: Balogh, Mojszilov, Gödör (kapusok), Nurelden 3, Grünfelder 3, Hári 2, Preszter 2, Farkas 2 (1), Pulay 1, Kristóf 5, Fazekas M. 1, Szuharev, Szrnka, Vetési, Draskovics 15. Vezetőedző: Danyi Gábor
Telekom Veszprém: Corrales, Jenesen (kapusok), Jahja 6 (2), Descat 12 (1), Nilsson 5, Ligetvári, Végh 1, Mahé 3 (1), El-Dera 3, Bőti, Szabó T., Vajlupau 3 (1), Casado 5, Fabregas 6, Barna, Koszorotov 2. Vezetőedző: Momir Ilics
Kiállítások: 4, ill. – perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5