Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Legalább gyermekeinkre figyeljünk oda! Kiállítás megnyitójára voltam hivatalos ma délután az egyik megyei intézménybe. Sokadmagammal hallgattam a pontosan szerkesztett köszöntőbeszédet, amit hirtelen egy éles hang tört meg. A kiáltás nemsokára megismétlődött, s ezúttal már kétségbeesett dörömbölés társult hozzá. 2008. június 6. 23:40 Kovácsolt vasba dermesztett életkép Kovács Géza erdélyi szobrászművész kiállítása a könyvhét keretén belül nyílt meg az Eötvös Károly Megyei Könyvtárban ma délután. A sepsiszentgyörgyi születésű művész Erdélyből hozta el alkotásait, és mutatta be a veszprémi közönségnek. 2008. június 6. 23:08 Tüdőgyógyászok kongresszusa Füreden / – népbetegség az allergia? – A tüdőgyógyászat legaktuálisabb kérdéseiről folyik négynapos konferencia Balatonfüreden mintegy nyolcszáz szakorvos és szakápoló részvételével. A Magyar Tüdőgyógyász Társaság 55. nagygyűlésének a Balaton Szabadidő és Konferencia Központ ad otthont. 2008. június 6. 22:08 Navracsics: Van remény új médiatörvényre / A Fidesz az „értékelkötelezett, minőségi” média megteremtését támogatja Vannak arra mutató jelek, hogy a közeljövőben sikerül konszenzust elérni az új médiatörvényről - mondta Navracsics Tibor, az Európai Parlament néppárti frakciójának magyar delegációja által szervezett Szabad Európa Vitanapok pénteki rendezvényén, Budapesten. 2008. június 6. 21:58 „Vonjuk be a hazai tejtermelőket az iskolatej programba” Veszprémben egyre népszerűbb az iskolatej program, a tanulók mintegy két harmada, közel 3000 gyerek issza naponta. Szomorú, de sajnos igaz, hogy jó néhányan vannak, olyan tanulók, akiknek jobb esetben ez a reggelije, rosszabb esetben az egész napi tápláléka, - mondták péntek reggeli sajtótájékoztatójukon Némedi Lajos és Vereskuti Béla. Az önkormányzati képviselők azt szeretnék elérni, hogy magasabb legyen az állami támogatás, és a hazai gazdákat is vonjuk be az iskolatej programba, akiktől véleményük szerint 20 százalékkal olcsóbban vehetnénk meg a fehér italt, mint az amúgy szegedi MIZO-tól. 2008. június 6. 21:50 A fogyatékkal élők napja a világ állatkertjeiben A „Dreamnight” elnevezésű program 1996-ban indult. A rotterdami állatkert a szófiai gyermekkórház 175 kis betegét látta egy estre vendégül. Veszprém 2005-ben csatlakozott a záróra utáni idegenvezetéshez, hogy vendégül lássa a fogyatékkal élőket. Több mint százan érkeztek, hogy jól érezzék magukat. Gyermekek és felnőttek egyaránt kísérőikkel érkeztek. 2008. június 6. 21:25 Szóról szóra / Némedi pedagógusnapi köszöntőjének teljes szövege Az elmúlt két napban többen fejtették ki véleményüket pro és kontra, többek közt portálunkon is Némedi Lajos oktatási bizottsági elnök pedagógusnapi köszöntőjét, illetve Katanics Sándor kivonulását illetően. Szerkesztőségünk a vitában nem kíván állást foglalni, viszont Némedi hozzájárulásával, a teljesség kedvéért most közöljük a beszéd szó szerinti szövegét. 2008. június 6. 20:27 Emléktábla a Ferencsik-ház falán / Feltöltődni járt Füredre Tisztelői, egykori művésztársai, pályatársai és családtagjai jelenlétében péntek délután avatták fel Ferencsik János karmester egykori nyaralójának falán azt a márvány emléktáblát, melynek bronz reliefjét Robotos Júlia készítette. 2008. június 6. 15:29 Suchman Tamás szerint több tíz milliárdtól esik el a Balaton Bár Bajnaival ugyan megértik egymást, a nemzeti fejlesztési és gazdasági tárcát élesen bírálja a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke. A Magyar Rádióban a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke úgy fogalmazott, a miniszter úrtól sok segítséget kap, azonban az apparátus számtalanszor bizonyítani kívánja, hogy az apparátusért van az ország, és nem fordítva. Olyan feltételeket diktálnak, hogy például bizonyos pénzeszközöket, amelyeket a miniszter úr biztosított, elnyerhet a Balaton Fejlesztési Tanács adott projektekre, de be kell mutatni építési engedélyt június 30-ig.Suchman szerint ez az időpont ilyen bürokrácia mellett teljesíthetetlen. Úgy látja, az apparátus kivár, hogyan fognak eldőlni az erőviszonyok, lesz-e előrehozott választás, nem akar segíteni a célok megvalósításában, márpedig ez tilos egy demokráciában. 2008. június 6. 15:14 Harc a parlagfű ellen / Pályázati felhívás A „Parlagfűmentes Magyarországért” Tárcaközi Bizottság együttműködve az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálattal a 2007. évi Országos parlagfű mentesítési program keretében pályázati felhívást tett közzé. A felhívásra civil szervezetek jelentkezését várják, június 16-i határidővel. 2008. június 6. 14:21 Jönnek a pólus pénzek / Vagyis mire mennyit kaphatunk? Felgyorsult a 2007–13-as időszakra szóló Új Magyarország fejlesztési terv pólusprogramjának végrehajtása. A pályázati lehetőségekről workshopot is tartanak az érintett hát településen június 10.-től , Budapesten, Debrecenben, Győrben, Miskolcon, Pécsett, Szegeden illetve a póluspáros városaiban, Székesfehérváron és Veszprémben. 2008. június 6. 12:24 Diákolimpia Zánkán Közel ezer tanulásban akadályozott fiatal részvételével megkezdődött június 5-én a Fogyatékosok Nemzetközi Sportszövetsége szervezésében az országos diákolimpia döntő Zánkán az ifjúsági centrumban, amelynek védnöke Lasztovicza Jenő, a Veszprém megyei közgyűlés elnöke. A megnyitón részt vett Polgárdy Imre, a megyei közgyűlés alelnöke is. 2008. június 6. 11:47 Útfejlesztések uniós támogatással A közelmúltban írták alá a komáromi Városházán, a településnek a Közép-Dunántúli Operatív Program keretében 2007-ben meghirdetett belterületi utak fejlesztésére kiírt nyertes pályázatának támogatási szerződését. Az aláírást követően a város polgármestere, Zatykó János emléklapot vehetett át a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnökétől, Pál Bélától valamint Kovács Tamástól, a Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatójától. 2008. június 6. 11:13 Manipulálják Orbán szavait ,,Nagyon aktív" – így jellemezte a Magyar Hírlapnak Orbán Viktor jelenlegi szereplését egy vezető fideszes politikus. Mint mondta, legutóbb a győztes 1998-as választások előtt látták ilyennek a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség elnökét. 2008. június 6. 10:33
... 1626 1627 1628 1629 1630 ...
sport
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF).
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.