Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

A Parlamentben is téma a 8-as főút / Horváth Zsolt kérdése a gazdasági és közlekedési miniszetrhez Az elmúlt napokban már többször beszámoltunk arról, hogy a 8-as főút fejlesztése már nem szerepel a kormány infrastrukturális fejlesztési tervei között. A hétfői parlamenti vita után úgy tűnik, 2010-ig az az elképzelések csak tervek és óhajok maradnak. Horváth Zsolt országgyűlési képviselő írásban fordult kérdéseivel az illetékes miniszterhez. A válasz szerint 2010 elejéig, Márkótól Ajka irányába csak vizsgálatokra, tanulmányokra számíthatunk. 2008. április 29. 0:54 Fókuszban a 8-as főút Az Ajka és a megyehatár közötti szakasz fejlesztésének tervezésére, egyesített tervezési és kiviteli terv készítésére még áprilisban kiírják a közbeszerzési eljárást – közölte érdeklődésünkre Gyapay Zoltán, a 8-as főút Térségi Fejlesztési Tanács minapi üléséről szóló összefoglalójában. Az ülést a Fejér megyei Abán tartották a minap. A tanácsban Gyapay Zoltán a Veszprém megyei kistérségek delegáltja. 2008. április 28. 21:53 A labdarúgó Eb alatt a hölgyekre is gondolnak / – a Magyar Turizmus Zrt. szezonnyitója Badacsonyban – Tanulmányúttal egybekötött szezonnyitó sajtótájékoztatójára invitálta mára a Magyar Turizmus Zrt. a sajtó munkatársait. A társaságot a zrt. vezérigazgatója, dr. Róna Iván és a Balatoni RTPI igazgatója, Dani Barbara informálta az elmúlt esztendő turisztikai forgalmának alakulásáról, illetve a 2008-as év aktualitásairól a Szent Orbán pincészetben. 2008. április 28. 19:23 Halott és megrokkant áldozatok előtt tisztelegtek Mindannyiunk közös érdeke, hogy a balesetek száma csökkenjen, és a munkavállalókat biztonságos, az egészségüket nem veszélyeztető munkahelyen foglalkoztassák - mondta dr. Bóka István, Balatonfüred polgármestere a Mementó emlékműnél rendezett ünnepségen a Fűzfői-Gyártelepen. Talabér Márta, a Veszprém Megyei Közgyűlés alelnöke a megemlékezés virágát helyezte el az emlékműnél. 2008. április 28. 14:29 Kormányátalakítás: Lamperth bukik, hét új miniszter Hét új minisztert jelentett be Gyurcsány Ferenc a Parlamentben. A kormányfő arról is beszámolt, hogy lemond Lamperth Mónika. Gyurcsány a koalíciós szakítás mellett végleg állást foglaló SZDSZ-es döntés másnapján ismertette a tervezett személycseréket. 2008. április 28. 14:01 A Séd-patakért A hajmáskéri Közös Jövőnkért Alapítvány ifjúsági kollégiumának vezetője, Dombi János ötlete alapján tisztították a Séd-patakot. Hétvégén négy óra alatt 30 műanyag zsák telt meg hulladékkal a Séd-patak hajmáskéri szakaszán. 2008. április 28. 10:30 Diszkóbaleset Papkeszinél / Válságos állapotban van a gázoló motoros Ketten is súlyosan megsérültek a Veszprém megyei Papkeszinél egy motorbalesetben vasárnap hajnalban. Három fiatal az úttest szélén sétált hazafelé a diszkóból, a hátulról érkező motoros megpróbálta kikerülni őket, a baleset mégis bekövetkezett. Egy 22 éves fiút elgázolt a motoros, állapota jelenleg is súlyos. A húsz éves motoros életveszélyes sérüléseket szenvedett. Őt mentihelikopterrel szállították a győri kórházba - mondta Váradi Piroska, a Veszprém megyei rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese. A motoron egy másik fiatalember is utazott, aki komolyabban nem sérült meg, sőt a baleset után el is szaladt a helyszínről. 2008. április 28. 9:21 További gázáremelkedéssel kell számolnia a lakosságnak Szembe kell nézni azzal, hogy a gázárak növekedni fognak; a benzinkutaknál tapasztalható folyamatos emelkedés némi késéssel begyűrűzik a gázpiacra is – hangsúlyozta a földgáz-nagykereskedő E.On Földgáz Trade igazgatóságának elnöke a Napi Gazdaságnak. 2008. április 28. 9:16 Elhunyt Kovácsi Miklós / A Pannon Lapok Társasága ügyvezető igazgatóját 46 évesen érte a halál Életének 46. évében vasárnap elhunyt Kovácsi Miklós, a Pannon Lapok Társasága ügyvezető igazgatója - közölte a kiadócsoport. 2008. április 27. 20:02 Döntöttek: az SZDSZ kilép a koalícióból A csendes „válásban” érdekeltek, és nem érdekük a kormány bukása – mondta a csalással megválasztott Kóka János az SZDSZ rendkívüli küldöttgyűlése után, ahol arról döntöttek, hogy az alig egy-két százalékon álló kis párt április 30-ával kilép a koalícióból. Gyurcsány Ferenc állítólag ott lesz az SZDSZ képviselőcsoportjának hétfői ülésén. 2008. április 27. 19:24 Állattartó telepek támogatása: módosult a beadási határidő Az állattartó telepek korszerűsítésére nyújtott támogatás iránti kérelmeket az idén először április utolsó napjáig lehet benyújtani a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz, az erről szóló földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszteri rendelet a legújabb Magyar Közlönyben jelent meg. 2008. április 27. 19:16 Vonatra szálltak a Győr-Veszprém vasútvonal megmentéséért / A Cuha-völgyi vasút ünnepe A Cuha-völgyi vasút emléknapján közel kétezren jöttek el a bakonyi vonatozásra és túrára. Sólyom László köztársasági elnök családjával, nyolc unokájával szállt fel a megszokottnál lényegesen hosszabb szerelvényre Zircen. A zirci vasútállomáson Talabér Márta, a Veszprém megyei közgyűlés alelnöke, Navracsics Tibor országgyűlési képviselő, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője és Ottó Péter, Zirc polgármestere köszöntötték az államfőt. 2008. április 27. 13:58 A finn nagykövet Tapolcán Kétszázmilliós idegenforgalmi beruházást tervez Tapolca – közölte Ács János polgármester Finnország nagykövetével folytatott kétoldalú megbeszélésen a Polgármesteri Hivatalban április 26-án, szombaton. A tárgyaláson részt vett Lasztovicza Jenő, a Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke is. elnöke is. 2008. április 27. 8:32 Tizenöt éves a Magyar Vidék Országos 56-os Szövetség / – Veszprémből indult az 56-os forradalom – Akkor tudunk örülni, ha tudjuk, mit jelent a Himnusz „Hozz rá…” kezdetű sora; hogyan tudatosul, majd öntudatosul annak érzése – mondotta Veszprém polgármestere a Magyar Vidék Országos 56-os Szövetség országos elnöksége mai ünnepi ülésén. 2008. április 26. 23:00
... 1650 1651 1652 1653 1654 ...
sport
Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Strandkézilabda-vb: a dánok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott bebiztosította középdöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-1-re legyőzte kedden Dániát a csoportkör második fordulójában. Fábián Bettina hétórás infúziós kezelésre szorult a hétvégi úszó vk után, nem vállalja a párizsi Eb-t Hétórás infúziós kezelésre szorult Fábián Bettina azt követően, hogy hétvégén részt vett a nyílt vízi úszók portugáliai világkupaversenyén Setubalban, és a víz hasonlóan rossz minősége miatt nem vállalja a részvételt idén nyáron a párizsi Európa-bajnokságon. Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Eb-ezüstérmes birkózó Életének 33. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes birkózó, aki pályafutása korai szakaszában a a Veszprémi Dózsa SK-t erősítette. Strandkézilabda-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-0-ra legyőzte Tunéziát a zágrábi világbajnokság csoportkörének első fordulójában, kedden. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Vb-2026: negyven évet kellett várni az újabb NB I-es gólra Negyven év után született újra olyan gól a futballvilágbajnokságok történetében, amelyet a magyar élvonalban futballozó játékos szerzett: Nadir Benbuali, a címvédő ETO FC algériai támadója a Jordánia elleni csoportmérkőzésen talált a kapuba.
kézilabda
Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub. A Veszprém BL-csoportkörös, a Szeged és a Tatabánya is szabadkártyát kért A bajnoki címvédő Veszprém biztosan csoportkörös lesz a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényében, a Szeged és a Tatabánya pedig szabadkártyát kért.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.